Nowa sztuczna inteligencja wykrywa koronawirusa w ciągu kilku sekund

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Epidemia koronawirusa COVID-19 od tygodni jest głównym tematem światowych mediów. Problemem jest nie tylko brak szczepionki i leków, ale też brak skutecznego narzędzia diagnostycznego. Jednak z pomocą przychodzi sztuczna inteligencja, która potrafi w błyskawicznym tempie zidentyfikować obecność wirusa.

 

Chińska firma Alibaba zajmuje się nie tylko handlem internetowym – inwestuje również ogromne pieniądze w nowe technologie. Jej najnowszym wynalazkiem jest sztuczna inteligencja, która potrafi precyzyjnie i bardzo szybko wykryć koronawirusa. Nowe narzędzie diagnozuje o wiele lepiej od człowieka.

 

Algorytm został przeszkolony na bazie danych, zawierających ponad 5 tysięcy potwierdzonych przypadków koronawirusa wśród pacjentów. Program analizuje skany tomografii komputerowej i identyfikuje różnice między osobami zainfekowanymi wirusem COVID-19, a pacjentami ze zwykłym wirusowym zapalenie płuc.

Podczas przeprowadzonego testu, sztuczna inteligencja prawidłowo namierzyła koronawirusa z dokładnością aż 96%. Co więcej, algorytm identyfikuje go w ciągu 20 sekund. Dla porównania, lekarz potrzebuje zwykle od 5 do 20 minut na analizę skanów.

 

Firma Alibaba ogłosiła, że nowe przełomowe narzędzie diagnostyczne może wkrótce pojawić się w szpitalach w prowincjach Hubei, Guangdong i Anhui, które odnotowały mnóstwo przypadków zainfekowania koronawirusem COVID-19. Algorytm pozwoli znacznie szybciej wykrywać koronawirusa i przyspieszyć pracę lekarzy, którzy w ostatnich tygodniach mają natłok pacjentów.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nalepka

Kolsnowirus to musi być

Kolsnowirus to musi być zabawka USraelska, broń bioogiczna. No bo dlaczego akurat wirus pojawił się w Chinach? Chinach które nieoficjalnie są pierwszą światową gospodarką. Gospodarką, którą rozkręcił sam wujek USraelczyk. I to w wujka interesie jest wojowanie o  światową hegemonię z Chińczykami. Tylko USrael korzysta na tej epidemii. Może jeszcze nie przy tej okazji ale kolejny Kolanowirus będzie miał za zadanie likwidacje gotówki. Ta odsłona to jest tylko preludium. Stworzą cudowne   Lekarstewko a bydło samo ustawi się w kolejkach. Całkiem możliwe że jak już stworzą odpowiednio wielki kryzys to przekonają  motłoch do czipowania się dla dobra ogółu. I mamy czasy ostateczne jak ta lala. Znak Bestii na łapę lub czoło, bez którego nie kupisz i nie sprzedasz... . 

https://imgur.com/a/TwsAtpQ

 

Portret użytkownika diament777

Ta "sztuczna inteligencja" to

Ta "sztuczna inteligencja" to nic innego jak sieć 5G...Koronawirus "współpracuje" z tą siecią i jest albo nanotechnoligią albo w jakiś sposób programowalny. Wszędzie gdzie weszła sieć 5G: Włochy, Iran, Niemcy, Chiny, Korea płd. JEST GALOPUJĄCY KORONAWIRUS...Dziękuję za uwagę...

Portret użytkownika ARTUR

Mogą sobie wykrywać lub nie  

Mogą sobie wykrywać lub nie  , najważniejsze jest aby stwierdzić czy ten niemiecki właściciel wirusa przebywający w Polsce wiedział co robi , przecież wiadomo iż Sindbad może rozwieżć zakażonych po całym kraju . Słowianie są najstarszą cywilizacją mieszkającą na Ziemi i już nie takie zagrożenia widzieli , natomiast wszyscy mogli się dowiedzieć dlaczego choroba tak się przenosi i bez wyrażnych przyczyn atakuje miejsca niedostępne .

Portret użytkownika 777

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Sąd Apelacyjny w Gdańsku zmienił decyzję Sądu Rejonowego w Wejherowie w sprawie Hansa G. Mężczyzna miał wykrzykiwać m.in., że „pozabijałby wszystkich Polaków”. Zgodnie z nowym wyrokiem Niemiec nadal będzie musiał zapłacić karę (chociaż mniejszą niż orzeczono w pierwszej instancji), ale jednocześnie zostanie przeproszony przez Natalię Nitek-Płażyńską, która nagrała słowa.Biznesmen z Niemiec miał wykrzykiwać do swoich polskich pracowników: „żałuje, że Hitlerowi nie udało się dokończyć tego, co zaczął w Auschwitz”, „zabiłbym wszystkich Polaków”, „idiot Polak” i „fucking stupid country”. Imitował przy tym gestami i dźwiękiem rozstrzeliwanie. Wypowiedź zarejestrowała jego pracownica Natalia Nitek-Płażyńska, zaś Hans G. został skazany. Sąd apelacyjny zmienił jednak pierwotny wyrok.Teraz Niemiec musi zapłacić mniejszą karę – 10 tys. zł. Ponadto w sprawie skazana została także Natalia Nitek-Płażyńska. Zapłaci ona na WOŚP taką samą kwotę jak Niemiec – za nagrywanie biznesmena z ukrycia. To jednak nie koniec, gdyż zgodnie z orzeczeniem gdańskiego sądu Polka musi przeprosić Niemca na dwóch kontach w mediach społecznościowych, zaś Hans G. ma przeprosić Nitek-Płażyńską jedynie listownie. Wyrok jest prawomocny.– Obie strony postąpiły w sposób niegodny, który podważa podstawowe wartości, na których opiera się demokratyczne społeczeństwo (...). Powódka natomiast przez kilka miesięcy, w sposób zaplanowany nadużywała naturalnego zachowania, jakim każdy człowiek obdarza swojego rozmówcę i zaufania, jakie żywi przełożony względem swojego pracownika. Aprobata takiego postępowania, zarówno powódki, jak i pozwanego wyklucza szczerą i efektywną komunikację, a z kolei bez takiej komunikacji trudno budować jakąkolwiek wspólnotę – stwierdziła przy ogłoszeniu wyroku sędzia Małgorzata Zwierzyńska.Sprawę skomentował na Facebooku mąż skazanej Polki – Kacper Płażyński. „Moja małżonka dziś płaci cenę za swoją odwagę i obronę godności Polaków. Natalia jesteś wielka, jestem z Ciebie dumny” – napisał

Strony

Skomentuj