Nowa sztuczna inteligencja ożywia stare zdjęcia zmarłych bliskich

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Deep Nostalgia, usługa oparta na sztucznej inteligencji, zyskuje popularność na Twitterze. Ożywia nieruchome fotografie retro. Deep Nostalgia, oferowana przez internetową firmę genealogiczną MyHeritage, wykorzystuje sztuczną inteligencję na licencji D-ID do tworzenia efektów ruchu przypominających ruch na animowanych zdjęciach. Jest to podobne do funkcji iOS Live Photos.

 

Deep Nostalgia może robić zdjęcia dowolnym aparatem i ożywiać je. Program korzysta z bazy danych nagranych wcześniej filmów twarzy. Analizując każde zdjęcie, system stosuje to, które najlepiej pasuje do danego nieruchomego obrazu. Celem jest umożliwienie ludziom zobaczenia, jak bliscy zmarli „ożywają” na zdjęciach.

 

Użytkownicy muszą zarejestrować darmowe konto MyHeritage, a następnie przesłać zdjęcie. Ponadto proces jest zautomatyzowany. Witryna poprawia obraz przed jego animacją i utworzeniem GIF-a. W FAQ tej witryny stwierdzono, że nie udostępnia ona zdjęć stronom trzecim, a na jej stronie głównej znajduje się informacja: „Zdjęcia przesłane bez ukończenia rejestracji są automatycznie usuwane, aby chronić Twoją prywatność”.

 

Można przesłać pięć zdjęć do MyHeritage za darmo, aby korzystać z Deep Nostalgia, po czym trzeba zarejestrować się na płatne konto.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Chciałem byłem dodać, że

Chciałem byłem dodać, że zmarli niech odejdą w spokoju.Jeśli ktoś ma taką potrzebę, to niech przetrząśnie nagrania video i zdjęcia z kroniki prywatnej. NIech ogląda,w emocji przeżywa i roztrząsa, ale niech ma świadomość, że życia zmarłym nie wróci. I niech ta naturalna kolej rzeczy zostanie w zgodzie z zasdami natury i w świadomości nas samych ! Życia zmarłym nie wrócisz ! NAjwyżej możesz dać się oszukać ...sztuczkom pseudo technologicznym.

Portret użytkownika Kwazar

Jaka sujayebiszcza

Jaka sujayebiszcza technologia. No nie mogę ale i tak wspomnę.Odszedł mając lat 45. Niedawno z resztą.Ani to bliski ledwie znajomy.Rył jak głupi to i miał.Wszystko miał. Tyle że nie korzystał bo ryl jak głupi.Ale auto miał no SUPER Nie, żaden Leksus ale spoko.Dom miał w budowie, że nawet super to byl dom.Nie, nie mieszkał w nim,bo czasu nie miał Więcej w aucie spał niż w łóżku ALE WSZYSTKO MIAŁ ! Bo on rył,no jak głupi.DZisiaj odszedł a ja go wcale ne chce oglądać w jakiejkowliek technologii bo NIGDY TAKI NIE BĘDĘ ! 

Portret użytkownika Quark

A komu to potrzebne ? Jedyne

A komu to potrzebne ? Jedyne co trzeba sobie uświadomić to , to że prawdziwego szczęścia nie znajdziemy ani w bogactwie ani w niczym innym jeśli nie znajdziemy go w swoim wnętrzu - ale żeby je odnaleźć wpierw trzeba tam "wysprzątać" ale nie pomoże w tym żaden "retusz" ani sztuczna inteligencja.

Portret użytkownika Teresa z Torunia

Nadal wolę starą szkołę.

Nadal wolę starą szkołę. Modelujemy twarz, następnie jej rig, nakładamy teksturę, animacja i render. Ewentualnie można wykorzystać znaczniki do przechwycenia mimiki twarzy (tak dla ułatwienia sobie życia). Owszem, wymaga to umiejętności, czasu oraz mocy obliczeniowej ale za to jaki otrzymamy efekt końcowy. Ta "sztuczna inteligencja" bazująca na tzw. uczeniu maszynowym wcale nie jest taka rewelacyjna jak ją reklamują.

Portret użytkownika inzynier magister

Trzeba wieszać prawdziwe

Trzeba wieszać prawdziwe zdjęcie Jezusa z całunu w miejscach publicznych, zwłaszcza blisko świątyń masońskich żeby opętani iluminaci się nawracali ! Do tego trzeba maszerować w marszach modlitewnych i modlić się na różańcu Maryi Dziewicy oraz koronką do miłosierdzia Jezusa od św. Faustyny żeby uratować Polskę !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika baca

magister są niewielkie

magister są niewielkie wątpliwości co do niepokalanego poczęcia, więc wyklaruj mi to wielebny...

czy jak matka boska poszła się złamać za stajnią to ją duch święty wybłogosławił?

no bo skoro nie doszło do naruszenia błony to znaczy że zapiął ją w kakao...

 

Portret użytkownika Max 1983

Z tymi modlitwami to jest jak

Z tymi modlitwami to jest jak z noszeniem maseczki.Czym więcej ich ludzie noszą tym więcej wirusa...przynajmniej w mediach.Tu też czym bardziej się modlicie tym gorszy syf jest ,może dlatego że zamiast zabrać się do roboty i pogonić kogo trzeba potraficie tylko "modlić się na różańcu"??

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj