Nowa szczepionka przeciwko gruźlicy przeszła pomyślnie dwie fazy prób
Image
Wykazano, że szczepionka DAR-901 jest bezpieczna, a odpowiedź immunologiczna wymagana u zdrowych ludzi. Nowa szczepionka przeciw gruźlicy powinna stać się jednym z głównych narzędzi zapobiegania infekcji, która nadal zabija ponad 1,5 miliona ludzi rocznie.
Druga faza badań klinicznych grupy międzynarodowych naukowców potwierdza potencjał szczepionki DAR-901 przeciwko gruźlicy. Została ona pomyślnie przetestowana na 650 nastolatkach w Tanzanii, gdzie wskaźniki zakażeń są nadal bardzo wysokie.
W badaniu wzięła udział młodzież w wieku od 13 do 15 lat, która otrzymała trzy wstrzyknięcia szczepionki lub placebo. Wszyscy z nich otrzymali również szczepionkę BCG przy urodzeniu. Trzy lata później uczestnicy zostali przebadani pod kątem gruźlicy. Wśród pacjentów zakażonych gruźlicą naukowcy odnotowali wyższą odpowiedź immunologiczną w porównaniu z grupą placebo. Wiadomo, że u 90 – 95% pacjentów zakażonych prątkami choroba rozwinie się tylko u 5 – 10%.
Naukowcy stawiają hipotezę, że korzystna odpowiedź immunologiczna wywołana przez szczepionkę DAR-901 może zapobiec faktycznemu rozwojowi choroby. Szczepienie było dobrze tolerowane przez wszystkich uczestników i nie powodowało poważnych skutków ubocznych. Teraz naukowcy rozpoczynają trzecią fazę badań, po których szczepionka może uzyskać dopuszczenie do stosowania u ludzi.
- Dodaj komentarz
- 419 odsłon
Już o tym napisałam
Już o tym napisałam niejednokrotnie, lecz napiszę przy okazji nowej szczepionki p-ko gruźlicy ponownie.
I tak pomimo szczepień każdy pacjent pulmonologiczny w szpitalu jest badany w kierunku obecności prątka gruźlicy, dlatego wnioskuję, że szczepienia są tylko eksperymentem i sami medycy im nie ufają.
Trzeba być idiotą, żeby
Trzeba być idiotą, żeby wierzyć w skuteczność jakiejkolwiek szczepionki. Debilem , żeby powielać te bzdury.
Krótka piłka do osób
Krótka piłka do osób znających temat szczepionek: skoro gruźlicę i boreliozę powodują - co prawda różne, ale bakterie - dlaczego p-gruźlicy można opracować szczepionkę i przeprowadzić szczepienia uodparniające a p-boreliozie nie?