Nowa szczepionka powoduje, że alkohol staje się nie do zniesienia

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Być może pojawi się szansa na normalne życie dla cierpiących na alkoholizm. Już wkrótce wystarczy udać się do lekarza, aby otrzymać specjalną szczepionkę, która spowoduje całkowitą nietolerancję organizmu dla alkoholu.

 

Mimo, że brzmi to jak utopia to jednak jest to całkiem realna przyszłość. Przełom może nastąpić dzięki badaniom prowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu w Chile. Od jakiegoś czasu pracują oni nad szczepionką, która jest w stanie spowodować, aby alkohol stał się nie do zniesienia dla każdego, kto go pije.

 

Szczepionka powtarza mechanizm, który występuje naturalnie u niektórych osób z mutacją genu powodującą nietolerancję alkoholu. Coś takiego ma podobno około 20 procent Japończyków, Chińczyków czy Koreańczyków.  Szczepionka spowoduje wysłanie biochemicznego sygnału do wątroby, aby nie produkowała substancji metabolizujących alkohol, co skutkuje odkładaniem się aldehydu octowego. W efekcie człowiek czuje się okropnie i nie jest w stanie pić.

 

Specjaliści znaleźli sposób na zablokowanie syntezy jednego z enzymów za pomocą szczepionki, która naśladuje mutację nietolerancji.  Ta mutacja występuje u ludzi na całym świecie.  Jest to podobne do nietolerancji laktozy. Do tej pory, szczepionka została pomyślnie przetestowana na myszach alkoholikach.  Jedna dawka szczepionki zmniejsza zwyczaj picia do 50 procent w ciągu 30 dni.  Pierwsza faza testów na ludziach może się rozpocząć do końca 2013 roku.  Jeśli testy okażą się skuteczne, przyszłość szczepionki będzie zależeć od firm farmaceutycznych.

 

Alkoholizm to jedna z plag naszych czasów. Jest szczególnie częsty w zimnych krajach północy. Alkoholizm jest poważnym problemem społecznym w krajach skandynawskich oraz wśród Słowian, zwłaszcza Polaków i Rosjan. Ten często nadużywany narkotyk to substancja odurzająca o prawie tak samo dużej sile uzależnienia jak opiaty a mimo to jest całkowicie legalny a na dodatek wysoko opodatkowany przez państwo. Wiele metod walki z alkoholizmem, na przykład tak zwane wszywki, okazało się nieskutecznymi, być może szczepionka okaże się skuteczna przynajmniej w warstwie fizycznej bo z pewnością nie uleczy psychiki osoby nadużywającej tego popularnego narkotyku.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zordax

Ponieważ są wyroki odwołujące

Ponieważ są wyroki odwołujące kary za nieszczepienie własnych dzieci (sanepid nałożył je bezprawnie i przegrał sprawę w sądzie) to myślę, że i w tej sytuacji jakiś ogarnięty prawnik wygra sprawę. Poszukajcie innych osób, które otrzyłay podobne kary i razem załóżcie sprawę grupową.
Powodzenia Smile

Portret użytkownika d0_0b

Zupełna nietolerancja

Zupełna nietolerancja alkoholu to też źle ... bo wiele lekarstw jest na bazie alkoholu ... i co wówczas ?? Swoją drogą, Drogi Adminie - przecież z tego co pamiętam to jesteś przeciwnikiem jakichkolwiek szczepionek, a tu taki entuzjazm ...

... i Śmierć nie będzie miała Władzy.

Strony

Skomentuj