Nowa pandemia na horyzoncie? Ptasia grypa H5N1 rozprzestrzenia się na świecie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W ciągu ostatnich kilku lat świat zmagał się z różnymi wyzwaniami zdrowotnymi, a najnowsze doniesienia wskazują na kolejne potencjalne zagrożenie: rozprzestrzenianie się wirusa ptasiej grypy H5N1. Ten wirus, znany również jako ptasia grypa, zyskał na znaczeniu po pandemii COVID-19, stawiając naukowców i społeczności na całym świecie w stan gotowości.

 

Wirus H5N1, który rozpoczął swoje rozprzestrzenianie w 2021 roku, początkowo uderzył w Antarktydę, a następnie rozprzestrzenił się na Arktykę i teraz wpływa na różne gatunki ssaków, w tym na niedźwiedzie polarne w Alasce. Ten przypadek jest pierwszym znanym przypadkiem śmierci niedźwiedzia polarnego spowodowanej przez H5N1, a naukowcy przypuszczają, że niedźwiedź prawdopodobnie żerował na padlinach zakażonych ptaków​​​​.

 

Wirus H5N1 jest szczególnie niebezpieczny ze względu na swoje potencjalne skutki dla ekosystemów, zwłaszcza w regionach polarnych. Te ekosystemy są domem dla wielu unikalnych gatunków, które nigdy wcześniej nie były narażone na podobne wirusy i są już dotknięte zmianami klimatu. Alarmujące jest również to, że ptasia grypa może dotrzeć do populacji antarktycznych pingwinów, co mogłoby przynieść "jedną z największych katastrof ekologicznych współczesnych czasów"​​.

 

W Polsce sytuacja wydaje się być równie poważna, z wykryciem nowego wariantu H5N1, znanego jako genotyp B.B. Ten nowy wirus jest wynikiem wymieszania się dwóch wirusów i jest niezwykle niebezpieczny dla dzikich ptaków, zwłaszcza mew, które wykazują wysoką śmiertelność. Sztaby kryzysowe zostały powołane w każdym województwie, z obawami, że sytuacja może przerodzić się w kolejną pandemię​​​​.

 

Mimo że dotychczasowe przypadki zakażenia ludzi są rzadkie, a eksperci z brytyjskiej agencji bezpieczeństwa zdrowia nie przewidują pandemii na skalę COVID-19, podkreślają konieczność przygotowania na najgorsze scenariusze​​.

 

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, ważne jest, aby naukowcy i decydenci skupili się na monitorowaniu i zwalczaniu rozprzestrzeniania się H5N1. Wraz z potencjalnymi zagrożeniami dla zdrowia ludzkiego, istotne są również konsekwencje dla dzikiej przyrody i bioróżnorodności. W tej sytuacji konieczna jest ścisła współpraca międzynarodowa oraz wymiana informacji i zasobów, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa i minimalizować jego skutki

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika S

Ptasia grypa to raczej

Ptasia grypa to raczej pierdzielenie w mediach, żeby ludzisków przytrzymać w napięciu do czasu podpisania Traktatu Pandemicznego, który odda 100% władzy medycznej w ręce WHO, a właściwie Tedrosa (bo jest tam zapis, że pandemie będzie JEDNOOSOBOWO ogłaszał, kiedy i gdzie mu się spodoba, prezio WHO). Za to - mimo, że to tylko spekulacje - dużo bardziej zastanawiająco wygląda zestawienie ze sobą kilku "zbiegów okoliczności":

1. Globalna agencja wywiadowcza DEAGEL, która współpracuje m.in. z Ministerstwem Obrony USA i Pentagonem (więc to raczej poważna firma), wydała w 2020 długoterminową prognozę, że w 2025 roku nagle wymrze ok. 70% ludzi (czyli mniej więcej tyle ile mówi "teoria spiskowa" o depopulacji i tyle ile jest podobno wyszczepieńców). Pamiętajmy, Deagel to nie są jacyś "foliarze" tylko poważna renomowana firma współpracująca z rządami, opierająca swoje statystyki o rzetelne dane.

https://bitomat.wordpress.com/2023/12/27/prognoza-deagela-dotyczaca-wyludnienia-potwierdzona-przez-mocno-ocenzurowane-dokumenty-firmy-pfizer/

2. Dr Noack, jeden z nielicznych prawdziwych ekspertów od grafenu, odkrył i ogłosił na LifeStream w necie, że w śmiercionkach znajdują się nanocząsteczki wodorotlenku grafenu,  które można "pobudzać zdalnie" odpowiednią częstotliwością fal radiowych. Dr Noack zmarł nagle na serce, godzinę po ogłoszeniu odkrycia, a ścierwomedia stanęły na głowie, żeby zrobić z tego teorię spiskową.

3. Kilka miesięcy później, nakazem Sądu Najwyższego USA, Pfizer zmuszony jest odtajnić dokumenty o śmiercionkach i okazuje się, że faktycznie jest tam wodorotlenek grafenu i faktycznie można na niego wpływać falami radiowymi. Pfizer tłumaczy się, że grafenu użyli jako nośnika/skorupki do transportu kodu mRNA wirusa do komórek organizmu wyszczepieńca.

4. Dr. Rashid Buttar, który od początku plandemii walczył o odkrycie prawdy o niej, w 2023 ogłasza że odkrył ukryte w tych nanocząsteczkach grafenu kody mRNA wirusa Marburg i Ebola (bardzo śmiertelne) i że te grafenowe skorupki można rozbić falami 5G i uwolnić wirusa. Dr Rashid miał pokazać dowody swojego odkrycia w TV, ale (co za zbieg okoliczności) NAGLE zmarł na serce w hotelu tuż przed nagraniem programu, a dokumenty przepadły z jego pokoju. Więc tu mamy TYLKO twierdzenie zabitego lekarza, zero dowodów.

5. Od 2021 na całym Świecie po cichu budowane są ogromne obozy FEMA (wojskowe obozy dla uchodźców na czas kataklizmu czy krajowego zagrożenia - takie jakie znamy z filmów katastroficznych). Niektóre z nich mają miejsce nawet na kilka MILIONÓW ludzi, a większość z nich ma własne krematoria (do palenia zarażonych ciał?). Po co nagle tak dużo ogromnych obozów na całym Świecie?

6. Billo G., prezio Bidet, Kamala i wielu innych wiele razy ze śmiechem mówili, że "będzie kolejna pandemia i ta będzie naprawdę straszna".

7. W maju tego roku, WHO ma przejąć medyczną władzę nad Światem w czasach pandemii. Tedros będzie mógł wtedy wydawać rozkazy zamykania ludzi w obozach, szczepienia z użyciem siły, odbierania praw obywatelskich opornym itd. Przypomnę: Tedros to komunista, oskarżony o ludobójstwo w Etiopii, bardzo dobry kumpel Gatesa, magicznie posadzony na stołku szefa WHO przy sprzeciwie całego zarządu.

8. Jesienią tego roku są wybory w USA, które Bidet ze swoją bandą na pewno przerżną, a to bardzo utrudni plany globalistów. Plandemia jest świetnym sposobem na odwołanie wyborów lub wybory kopertowe, które już raz bez problemu demokraci oszukali, i pozostanie przy władzy. Chociaż ja uważam, że to nie będzie główny cel kolejnej plandemii, tylko co najwyżej bonus.

9. Ja i pewnie nikt z was nie wiedział, że Barack Obama zaczął robić filmy, ale na NETFLIX podobno zaczynają puszczać jego produkcje z dodaną ukrytą ścieżką niesłyszalnych infradźwięków, zdolnych rozbijać nanocząsteczki grafenu (patrz pkt.2 i 4).

https://babylonianempire.wordpress.com/2024/01/04/dlaczego-w-filmie-obamy-leave-the-world-behind-pojawia-sie-infradzwiek/

I przypomnę: DEAGEL prognozuje wymarcie nawet 70% ludzi w 2025. Czy Marburg i Ebola zdążą przez pół roku od momentu oddania władzy WHO?

No ale to na pewno są tylko głupie zbiegi okoliczności i teorie spiskowe, jak te że testy PCR nie działają, szczepionki na covidka są groźne dla zdrowia i życia, nie było żadnego realnego zagrożenia wirusem, a elity chcą nas zniewolić...

Portret użytkownika Endymion

Mamy badania, dowody. Każdy,

Mamy badania, dowody. Każdy, kto używa głowy do myslenia, a nie do wyważania otwartych drzwi, wie co się dzieje; Aganda 2030, Agenda 2050, są to oficjalne dokumnety ONZ. Przejęcie przez WHO jednoosobowo władzy nad zdrowiem ludzkości i ten zbrodniarz wojenny ma decydować o mojej wolności jest także oficjalnie napisane! Jak pokazuję znaomym czarno na białym, że 2x2=4, to jestem szurem, foliarzem. Znam przekrój społeczeństwa i niezależnie od statusu społecznego, są to debile. Obecnie kuzynka kolegi, doktor biotechnolog, pracująca w jakimś instytucie we Francji obecnie walczy o życie w szpitalu po zakrzepach izawale serca, a namawiała swoim autorytetem całą rodzinę do szczypawek. Znajomi głosujący na Tuska teraz unikaja mnie, bo wstyd im przyznać mi rację. Jestem jak najbardziej za depopulacją, 70% debili jest zbędnych na tej Ziemi, ale do tego zaliczyłbym zjebane elity z Billem Bramą na czele. Bez debili oraz pseudo elit samozwańczych Świat byłby lepszy. Elity dokonują ludobójstwa w świetle kamer, jeżeli uzbrojeni Ukraińcy nie powieszą Załeńskiego, to bezbronni Polacy nie maja co liczyć na spektakl pt. Tusk i Kaczyński na jednej latarni Sad Chociaż monument Georgia Stones z zapisaną depopulacją został obalony, co napawa pewnym optymizmem. Niestety w tym kraju, jest więcej policjantów, niż ludzi przebudzonych, walka nierówna. Obecnie zasiedlane są pustostany developerskie tymi znad Jordanu, a polski ZUS ma im wypłacać emeryturę obliczoną, bez sprawdzania w Izraelu. Mamy ponoć piekną historię Polski Walczącej, polskiego państwa podziemnego, a zrobiono z nas eunuchów sprawczych. Gdy głoszę, że Andrzej Lepper był najwybitniejszym Polakiem XXIw. to debile patrzą na mnie jak na wariata, bo przecież jest Małysz i Lewandowski, hehe Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika S

Ja osobiście od dłuższego

Ja osobiście od dłuższego czasu kategorycznie odmawiam uznania, że to "zdebilenie ludzkości" jest samoistne. Jasne, nawet wioskowy głupek może nie uwierzyć jak mu się mówi, żeby nie sikał na pastucha, bo go prąd jebnie. No ale jak się odleje i dostanie strzała w siusiaka to i on na przyszłość będzie wiedział. A tymczasem większość ludzkości nadal jest głucha jak pień na wszekie dowody, mimo że jest ich cała masa. I to nie tylko od "foliarzy". Przecież Pfizer i Moderna oficjalnie przyznali, że ich preparaty powodują choroby serca, bezpłodność i zgony. To jest kurwa napisane na ulotkach śmiercionek jako "skutki uboczne". A mimo to wyszczepieńce są ślepi i głusi na fakty, zupełnie jak fanatycy religijni. Moja żona pracuje na kardiologii w wojewódzkim szpitalu. Od 2021 oddział powiększono 3 krotnie, a i tak jest przepełniony i panuje chaos. Był raz pacjent, młody dzieciak coś koło 20 lat, po rozległym zawale i z zapaleniem osierdzia. Ledwo go odratowali. Żona potem pyta czy wyszczepiony, a on z dumą że "jasne, wszystkie dawki". No to żona mówi, że głupio zrobił bo zniszczył sobie życie, na co on, że "lepiej mieć zawał i chore serce niż covida". A jak żona odparła, że przecież na ulotce Pfizera stoi jak wół, że śmiercionka wogóle nie chroni przed zarażeniem, to się obraził i nie chciał więcej z "foliarką" gadać. Rozumiecie? Ręce opadają. Ja nie wierzę, że można być takim kretynem sam z siebie, żeby negować coś co masz czarno na białym. Ludzkość musi być jakoś hipnotyzowana poprzez media. Przecież takie eksperymenty robiono już w latach `90 chociażby w Berlińskim Radio, co nie jest żadną tajemnicą, można znaleźć w necie. No to jak 30 lat temu potrafili sygnałem radiowym wpływać na zachowanie mas ludzkich, to co mogą robić teraz, jak każdy bez ustanku gapi się w TV albo słucha radia?

Portret użytkownika S

Wysadzony został tylko blok

Wysadzony został tylko blok monumentu na którym kredo Elit napisane było po rosyjsku. Wysadzono go zaraz po tym jak Rosja wjechała w Ukrainę. Zupełnie jakby ktoś chciał pokazać, że Putin dał Elitom "faka" i już nie jest z nimi, więc go usunęli. Takie usuwanie ze znajomych na "fejsbuczku", tylko na bogato Wink

Portret użytkownika Endymion

z Olgino nadajesz??

z Olgino nadajesz??

 

Wszystkie były po rosyjsku??

Z tego co wiem, raczej nie.. Mundry inaczej napisz proszę, w jakich językach przekaz pozostał.. ten Swiat zwariował, bo mam kolejnego debila za wroga, a ja z chęcią bym Cię przytulił, ale nie potrafisz tak.. Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika S

Żeby być moim wrogiem, trzeba

Żeby być moim wrogiem, trzeba też coś sobą reprezentować, a nie tylko cwaniakować i wyzywać, więc nie schlebiaj sobie drogi "gupi nurmalnie" (żeby było na poziomie zrozumiałym dla ciebie). I proszę bardzo: monument miał cztery pionowe tablice, wysadzono jedną, na której był zapis po rosyjsku i po chińsku. Pozostały bloki z językiami - hebrajskim (a jakże), angielskim, hiszpańskim, arabskim, suahili i hindi. Rozumiem, że na fotce jaką wkleiłeś, która miała niby być potwierdzeniem twoich "mądrości" widzisz tylko kupę gruzu? I o tym właśnie mówię - jak ludzie mogą być tak ślepi? No jak??????

Portret użytkownika Endymion

Tutaj akurat Cię przeproszę,

Tutaj akurat Cię przeproszę, na zdjęciu wklejonym przezemnie wygląda na to jakby dwie tablice usunięto, al e po analizie innych wychodzi, że jedną i możesz mieć rację, że to była rosyjsko chińska, co skłania mnie do kolejnych analiz. Dziękuję i przepraszam. Wygląda to na robotę wewnętrną twUrców tego czegoś, bo normalny Amerykanin wysadził by w pierwszej kolejność "przekaz" po anglikańsku. Tak się jednak nie stało. Domniemuję, że Rosja i Ciny zostały tym czynem wyrzucone z klubu eugeników depopulacyjnych.Obecnie potrafię przyznać się do błędu i 1:0 dla Ciebie, ale stajesz w opozycji do mnie, tak sojuszu nie zbudujemy, przemyśl to proszę.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika destroyer of minds

szczerze to i tak jestem

szczerze to i tak jestem gotowy na smierc sama w sobie (pomijam to co bedzie tuz przed smiercia)...najwieksze wyzwanie bedzie potem i to zaden blef

pytanie jesli nawet za te 2-3 lata serio padnie te 70% ludzkosci to pytanie, na ktorych kontynentach bedzie najgorzej pod tym wzgledem

w koncu jest tu ktos kto naprawde pisze do rzeczy

Strony

Skomentuj