Nowa metoda może pomóc w odkrywaniu planet podobnych do Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z uniwersytetu w Auckland napisali w czasopiśmie Monthly Notices of the Royal Astronomical Society (Królewskie Towarzystwo Astronomiczne), że odnaleźli nową metodę, dzięki której będzie można odkryć nawet miliardy planet podobnych do Ziemi.

 

Nowa metoda jest nazywana mikrosoczewkowaniem grawitacyjnym i wymaga ona połączenia danych z mikrosoczewkowania oraz z teleskopu kosmicznego Kepler. Dr. Phil Yock powiedział, że teleskop znajduje planety wielkości Ziemi które są blisko macierzystych gwiazd. Szacuje się, że takich planet w Naszej galaktyce jest około 17 miliardów. Te planety są zazwyczaj bardziej gorące od Ziemi, ale niektóre mogą mieć podobną temperaturę, jeśli krążą wokół chłodnej gwiazdy, zwanej czerwonym karłem.

 

Dzięki ich metodzie będzie można odkrywać planety chłodniejsze od Ziemi. Przy interpolacji pomiędzy teleskopem Kepler a wynikami z MOA (Obserwacje Mikrosoczewkowania w Astrofizyce), powinni odkryć dużą ilość planet podobnych do Ziemi, nadających się do zamieszkania. Dr. Yock uważa, że takich planet może być nawet 100 miliardów.

 

Naukowcy dzięki tej metodzie odkryli w ostatnich latach kilka planet wielkości Neptuna. Symulacje przeprowadzone przez Dr. Yocka i jego zespół wykazały, że planety wielkości Ziemi mogą być wykrywane łatwiej, gdy ogólnoświatowa sieć jest dostępna do monitorowania przez średniej wielkości zrobotyzowane teleskopy. Sieć tego typu jest rozwijana przez Las Cumbres Observatory Global Telescope Network, która będzie wykorzystywana do badania wydarzeń z udziałem mikrosoczewkowania.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika maciek

piszą to poto żeby takie

piszą to poto żeby takie głomby jak wy moły to przeczytać jak kogoś to nieinteresuje to pocu tu zagląda nie lepiej  obejrzeć sobie teletubisie?
admin tej strony pracuje szuka na zagranicznych stronach co nowego dzieje sie na swiecie a wejdzie pajac który interesuje sie tylko albo kasą albo s...m 
i pisze bzdury jak cie to nie interesuje to poco tu zaglądasz sam zadaj sobie to pytanie a nie piszecie bzdury a jak macie komentarze zbądne to pomyślcie sobie że niejesteście sami są ludzie którzy czytają i chcą wiedziec co będzie w przyszłości co będą miały nasze dzieci tyle .
A DLA ADMINA I EKIPY DZIĘKÓWA ZA INFORMACJE 

Portret użytkownika Flesz7

To jakaś nowa kosmiczna

To jakaś nowa kosmiczna zabawa? Wskazać "palcem" na plenetę podobną do Ziemi??? Bo ja znowu nie rozumiem...
A potem co zrobimy z tym faktem? Będziemy na nią patrzeć...? Smile Czy ruszymy w trwającą 3000lat podróż i dumnie skolonizujeMY nową planetę? A "starą" zniszczymy do końca. Smile A może to pseudo-odkrycie to będzie dowód na to, że inne życie niż tu we Wszechświecie faktycznie mogło się rozwinąć (na innej planecie), hahaha?
Nie no serio pytam.
A tak w ogóle to "patrzenie" na planety może na wiele się nie zdać...
http://static-www.icr.org/i/articles/news/pacific_globe_image.jpg
tak, to Ziemia... chciałbyś tu mieszkać zerkając na Nią z tej perspektywy? Smile

New World Disorder

Skomentuj