Nowa japońska wyspa połączyła się z wulkanem Nishinoshima

Kategorie: 

Zgodnie z oczekiwaniami sejsmologów i wulkanologów wyspa Nidzima, utworzona po wybuchu podwodnego wulkanu Nishinoshima w Japonii, przestała istnieć jako odrębna formacji geologiczna i stała się częścią terytorium wulkanu, podaje Kyodo News.

 

Na zdjęciach satelitarnych wykonanych w dniu 24 grudnia, wyraźnie widać, że teraz wulkan i wyspa w ciągu jednego miesiąca zespoliły się w jedną całość.

Foto: http://vk.com/fobosplanet?z=photo-21245447_318389690%2Fwall-21245447_81110

Tymczasem aktywność wulkaniczna na dawnej wyspie, gdzie Nishinoshima ma teraz nowy krater, nadal nie ustaje. Południowo – zachodni wiatr stale unosi niewielką część gazów, pyłów i pary, powstałych po ostatniej erupcji. Informacje z satelitów potwierdzają, że gorąca lawa nadal wydobywa się z krateru pod powierzchnią oceanu.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj