Nowa japońska wyspa, Niijima nadal rośnie

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że mniej więcej 1000 km od Tokio powstałą nowa wyspa wulkaniczna. Przez jakiś czas traktowano ją jako twór tymczasowy, ale wyspa wciąż rosłą, więc postanowiono dać jej nazwę. Oficjalnie nowa japońska wyspa nazywa się Niijima.

 

Specjaliści twierdzą, że nic nie wskazuje na to, aby wyspa miała utonąć, wręcz przeciwnie wciąż rośnie i jeśli tempo to nie zostanie zastopowane, to wkrótce połączy się z pobliską wyspą Nishino-shima.

Początek erupcji, która spowodowała powstanie nowego lądu to 20 listopada 2013. Już 21 listopada nowa wysepka miała 300x200 metrów szerokości i 150 metrowy krater. Do 2 grudnia wyspa urosła ponad dwukrotnie. Zdjęcia udostępnione przez japońską straż przybrzeżną wskazują na to, że prawie cały czas dochodzi tam do licznych erupcji, które nanoszą nowy materiał wulkaniczny stanowiący budulec dla tego lądu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Anikifadia

Panie Jarku Kefir To co Pan

Panie Jarku Kefir
To co Pan wyprawia od niedawna to istny spam i nachalne reklamowanie strony.
Oczywiście nie zabraniam tego robić ale jak już co to proponuję umieszczać tego typu linki w tematycznych artykułach odpowiadających Pańskiej reklamie lub merytoryczne komentowanie wszelkiego rodzaju wpisów z dodaniem w stopce małoinwazyjnego linku do strony...
 
Za ponawianie tego typu zachowania jakiego dopuszcza się Pan przez ostatnie dni należeć się Panu będzie od szanownego naszego admina BANAN.
Pozdrawiam

 

Skomentuj