Nowa hipoteza odnośnie źródła skażenia Europy izotopem jodu-131

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo, mniej więcej w połowie stycznia bieżącego roku liczne stacje monitorujące poziom skażenia radioaktywnego, wykazały zdecydowany wzrost wskazań dla radioaktywnego izotopu jodu-131. Źródło tego skażenia nie zostało odkryte, ale wszystko wskazuje na to, że znajdowało się w Arktyce.

 

Ze względu na to, że skażenie wykryto najpierw w stacji monitorującej w północnej Norwegii, zasugerowano, że radioaktywny jod mógł nadlecieć z okolic dawnego radzieckiego poligonu nuklearnego na archipelagu Nowa Ziemia. To właśnie tam, 30 października 1961 roku, doszło do próbnej eksplozji jądrowej o sile 58 megaton. Poligon Nowa Ziemia jest oficjalnie zamknięty od 1963 roku, na mocy porozumienia o redukcji testów nuklearnych podpisanym ze Stanami Zjednoczonymi. 

Jeśli rzeczywiście doszło tam do próbnej eksplozji jądrowej, byłoby to pogwałcenie tej umowy. Ustalić stan faktyczny miał przysłany z USA, specjalny samolot WC-135, ale nie poinformowano publicznie o rezultatach jego pracy. Trudno też oczekiwać, że takie ustalenia zostałyby przekazane opinii publicznej. Przecież o samym stężeniu jodu-131 nie informowały praktycznie żadne media uważane za opiniotwórcze, tak jakby komuś zależało na ukryciu tego faktu przed opinią publiczną, a przecież w Polsce, według wskazań, skażenie było największe w Europie.

 

Być może to milczenie oznacza, że za wyciek nie odpowiadają nienawidzeni rytualnie Rosjanie,  tylko ukochani Ukraińcy. Na przykład doszło do wycieku, w którejś z czynnych elektrowni jądrowych.  Jod-131 jest często stosowanym paliwem reaktorów jądrowych. 

 

Jednak idąc tym tropem można również założyć, że emisja radioaktywnego izotopu mogła nastąpić w którejś z rosyjskich atomowych łodzi podwodnych, lub lodołamaczy. Ta ostatnia hipoteza wydaje się być bardzo prawdopodobna i jeśli komuś zależy na rozwiązaniu tej tajemnicy, powinna być wzięta pod uwagę.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.4 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MiterMann

jod 131 jest uzywany do

jod 131 jest uzywany do wykrywania nieszczelnosci w gazociagach czy ropociagach a nawet w wodociagach.... rosjanie podawali ze beda testy serwisowe po trzesieniach ziemi i sa wielce zdziwieni ze obywatele uni nie zostali poinformowani.... idziesz sobie nad ziemia promieniowanie wzrasta i mamy nieszczelna rure tyle w temacie. dawki sa niegrozne a panika tutaj az SIOOK

Portret użytkownika husarz

Prawda jest, bo trochę juz

Prawdą jest, bo trochę juz wiem jak manipulująnasze i światowe media, że gdyby to była Rosja czy efekt nuklearnej ekspansji Rosji na Arktykę czy awaria łodzi podwodnej to mówiono by o tym przez rok dzien w dzien dopisując do tego ideologię jak z Kurskiem niegdyś. Doskonale pamiętam tą panikę w polskich mediach z Kurskiem. Ciekawe jest, że Polska jest tym syfem dosłownie zamulona, a gdybym Ci powiedział, że to mogło wydarzyć się na Ukrainie w wyniku np wybuchu od pocisku lub że ukraince rozkradają eletrownie atomowe i wysprzedają by zarobić gruby hajs na czarnym rynku, a co jeśli to był tylko wypadek na Ukrainie z którym nie dadza sobie rady Polacy ? Teraz w mediach jest takie wielbienie ukrainców, że gdyby coś takiego miało miejsce to ....to wlaśnie by pisali tak jak teraz ..nic nie wiadomo , są podejrzenia że źródło-Arktyka, bo ruskie mieli tam manewry kiedyś..znowu bez dowodów oskarża sie Rosje, miesza ludziom w głowach..a prawdziwe źródło sie zataja. W elektrowni atomowej w Zaporożu na Ukrainie doszło do problemów z generatorem w 2014 , w 2015 wykryto tam skażenie, a pisał o tym chyba newsweek, ze "nie ma co się martwić" po paru miesiacach zrobiono badania i analizy ile tego gowno unosi sie nad Europa i dalej jest  (pewnie i tak zaniżone)

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika kolo21

A ja nie jestem trollem i nie

A ja nie jestem trollem i nie lubie ruskich.Wierzę w we wszechwładze czosnkowego plemienia zmijowego, i jestem pewien że to co się dzieję, w kraju i po za nim, to walka pomiędzy dwoma plemionami pejsatych.Ci ze wschodu, z tymi z zachodu.Dlatego mają różne czepki basenowe, na głowach w sejmie.A ha i w NWO całym sercem też wierze.A litery to ciągle zjadam w pisaniu nawet sms.No i niestety jestem całym ryjem od pokoleń Polakiem.

kolo21

Strony

Skomentuj