Nowa gwiazda betlejemska była widziana nad Finlandią i Morzem Śródziemnym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na niebie nad Finlandią, około 18:06 UTC, w piątek, 22 grudnia 2017 zaobserwowoano bardzo jasną kulę ognia. Dzień później, nad Morzem Śródziemnym, widziano majestatyczny wolno poruszający się meteor.

 

Jasny bolid był widoczny na północnym i południowym wybrzeżu Finlandii. Eksperci twierdzą, że tak spektakularne jasne kule ognia jak ta, występują w Finlandii co 3 lata. Jednak warto odnotować, że to już drugie takie zdarzenie w ciągu 40 dni.

Trajektoria lotu bolidu z Finlandii

Dzięki analizie opierającej się na ponad 250 otrzymanych raportach o obserwacji tego jasnego obiektu ustalono, że nadleciał on od zachodu i był widoczny głównie w północnej części Finlandii. Wiele doniesień potwierdza, że podczas wchodzenia w atmosferę obiekt eksplodował ponieważ słyszano charakterystyczny grom dźwiękowy.

Trajektoria lotu bolidu widzianego nad Morzem Śródziemnym

Kolejną "gwiazda betlejemską" widziano w sobotę, 23 grudnia 2017 roku. Wolno poruszający się meteor był obserwowany nad Morzem Śródziemnym i prawdopodobnie jesli jakieś szczątki dotarły do powierzchni to spoczęły na dnie tego morza. Całe zjawisko trwało około 14 sekund po czym większość tej kosmicznej skały spłonęła w atmosferze, co było widoczne jako jasny błysk.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj