Nowa faza aktywności wulkanu Popocatepetl w Meksyku

Kategorie: 

Źródło: e-consulta.com

Wulkan Popocatepetl zwany potocznie el Popo znowu dał o sobie znać. Ten meksykański stratowulkan pozostaje aktywny od kilkunastu miesięcy emitując okresowo duże ilości pyłu. Wczoraj w ciągu 24 godzin doszło do 70 emisji materiału wulkanicznego.

 

Intensywność erupcji była dość duża a kolejnym parkosyzmom wulkanu towarzyszyły głośne eksplozje. Pył wzniósł się na wysokość od 1,5 do 2 kilometrów ponad krater. W ciągu nocy obserwowano blask wokół szczytu Popocatepetla, co sugeruje obecność magmy.

 

Poziom zagrożenia ustalony przez lokalnych sejsmologów został ustalony na Żółty Faza 2. Oznacza to możliwość kolejnych zjawisk o średniej wielkości. Obrona cywilna nadal informuje mieszkańców, że w promieniu 12 kilometrów od krateru może być niebezpiecznie.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika drzazga

Wulkan ten i pozostałe w

Wulkan ten i pozostałe w okolicy także z południowej Ameryki które sie rozbódziły, intensyfikują zmiany klimatyczno-pogodowe na Ziemi, w szczególności strumieniem ciepłego powietrza w najwyższych warstwach atmosfery które obecnie dodatkowo nakreca i napędza huragan Sandy, ogrzewanie szybsze Grenlandii (oprócz ciepłych pradów oceanicznych), a także kształtuje pogode w tym wichury, tornada, silne opady nad Europą.

Portret użytkownika kol

Jest taka książka napisane

Jest taka książka napisane przez Juliusza Verne'a Podróż do wnętrza ziemi. Jeżeli ktoś się interesował historią J.V. do zapewne zna fakt spotkania J.V. z UFO i podróży do wnętrza ziemi na pokładzie UFO.
Niektóre wulkany są właśnie takimi "kanałami" umożliwiającymi dostanie się do wewnętrznej ziemi. W naszym kraju jest taka góra, nazywają ją Babią Górą.

Skomentuj