Nowa egzoplaneta odkryta w pobliżu Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Astronomowie z University of South Queensland w Australii odkryli nową planetę HD 83443 b krążącą wokół gwiazdy HD 83443. Wyniki obserwacji zostały opublikowane w preprintach w repozytorium arXiv.

 

Znaleziona planeta ma masę około 1,5 Jowisza, obraca się po niezwykłej ekscentrycznej orbicie wokół swojej gwiazdy macierzystej, dokonując obiegu w ciągu 22 lat. HD 83443 znajduje się w odległości 133 lat świetlnych od Ziemi, w przyszłości eksperci sugerują, że może nawet stać się celem misji kosmicznych.

 

Ustalenie nowej planety było możliwe dzięki danym z czterech instrumentów: spektrografu University College London na Teleskopie Anglo-Australijskim (AAT), Spektrometru Echelle o Wysokiej Rozdzielczości (HIRES) na Teleskopie Kecka, Planety Prędkości Radialnej o Wysokiej Dokładności Wykrywacz (HARPS), a także przy użyciu zestawu teleskopów MINERVA -Australis.

 

W chwili obecnej naukowcy podkreślają potrzebę dalszych badań tego układu w celu lepszego zrozumienia właściwości odkrytej egzoplanety. W kwietniu 2022 roku międzynarodowy zespół astronomów odkrył najmłodszą dotychczas zaobserwowaną egzoplanetę. Naukowcy zasugerowali, że formowanie się planet może nie zachodzić tak, jak wcześniej sądzono.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Odwołuje swój wpis z dywersją

Odwołuje swój wpis z dywersją U , to co wydarzyło sie wczoraj 26.04  w nadniestrzu to robota szwajcarów rękami ( prozachodnich ) sprzedajnych pseudomołdawian -tak , ku..wa szwajcarów a co jest w szwajcarii i jak szwajcaria zarabia i kto tam zarabia ???. To jest gra wstępna i kamień węgielny . Obym się mylił , bardzo chcę sie mylić .  Stwórco chroń nas przed tymi skurw..nami. Na pohybel skurw..nom

Uzupełniając - tylko Austria jest tak na prawdę na obecną chwilę neutralna z krajów zachodnich wobec tego co się dzieje na U , po ich twardym i oficjalnym stanowisku takich państw przybędzie ale mniej neutralnych wobec tej sytuacji. Obym się mylił by nasze patUwładze będą przeciwne stanowisku Austrii i reszty.

Powtórzę bo dawno nie napisałem tego - zadbaj o siebie i o swoją rodzine to jest najważniejsze i zaobserwuj czy sąsiad czy sąsiadka , starszy człowiek będzie potrzebował pomocy.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Najgorszy scenariusz z

Najgorszy scenariusz z możliwych - rozważana jest agresja na Mołdawie przez graniczącą z nią Rumunię , uland i POLSKI KONTYNGENT SZYBKIEGO REAGOWANIA !!! Celem jest zajęcie Mołdawii ( neutralnego państwa ) z  naddnieprzem - autonomią ruskią w Mołdawii co przyczyni sie do spowolnienia frontu na U wschodnim a zarazem wkręci rumunów i polskę w obronę nowego złamanego krzyża pod protektoriatem usmańskim - broń nas stwórco przed tymi nie suki..synami ale skuriws..mi z usmani - to jest ich plan na europe wschodnią. Na pohybel skurwi..ynom

Od tego momentu spodziewajcie się dźwięku podobnego do odrzutowca ale to nie będzie samolot.

Już na początku marca pisałem , że  w tym roku wakacji nie bedzię to napisał mi ktoś , że będę zapier..alał na U - wakacji nie będzie bez zapier..ania na nich , nasze patUwładze właśnie to zrobiły , te psy usmańskie , mamy walczyć za uland , za ich kraj , gdzie mają swoje majątki , włości i biznesy. Na pohybel skurwi..ynom.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika wwwc

Nie wim co będzie, sytuacja

Nie wim co będzie, sytuacja jest napięta. Jestem przekonany o jednym a dotychczasowy rozwój wydarzeń to potwierdza:

Jężeli Rosja ni e dostanie porządnie w dupę i nie wyniesie się za Ural to nie będzie już pokoju w Europie.  Dzieje się to samo co w latach 30-tyych XXw. ale w rolę Hitlera wcielił sie Putin.  Może to zresztą jeden i ten sam demon.

 

Portret użytkownika spokoluz

To napisz jeszcze kto ma dać

To napisz jeszcze kto ma dać porządnie ruskim w dupę - no kto ? Usmańska armia nie chce przyjechać na uland i napier..ać się ruskimi bo się boją , bo to nie jest malutki kraj ze słabą armią taki jak irak , libia czy syria. Z ruskim musieliby się naprawdę ostro napier..ać ale jakoś kutasiny miękkim dydkiem robione nie mają jaj aby stanąć na przeciw. Brytki też są cwani jak idą z usmanami ze wsparciem lotniczym itd... i jak napierd..ają słabszych. No niech brytki i usmani przyjadą - na irak potrafili wysłać potężną armię to dlaczego na uland nie !? Bo nie ma ropy , gazu itd... nie , nie o to chodzi , bo na przeciw stoi jak podają szambomenditv ruska onucowa zacofana armia - to czego się oni ku..wa boją wymoczki . Widzisz jakąś inną armię , która mogłaby dać kopa ruskim bo na armie z eurolandu nie ma co liczyć bo żadna nie jest w stanie tego zrobić ?  Tak ku..wa łatwo pisać że trzeba to i tamto ale napisz jeszcze kto ma to zrobić i jak i czym bo nie widzę na razie żadnego chojraka na pogromcę ruskiej onucy. Wszyscy a zwłaszcza usmany i bytki  wokół szczekają ale walczą do ostatniego ukraińca a potem kto ma być następny ?

Jak masz taką ochotę to zapied..aj na uland i daj tego , jak piszesz , porządnego kopa w dupę ruskim onucom , zostaniesz bohatyrem całego świata - życzę powodzenia i krzyż na drogę.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika wwwc

To znaczy  że mamy poddawac

To znaczy  że mamy poddawac się terrorowi i bandytyzmowi bo ich jest więcej ?  Czyli powrót do czasów pięści i maczugi.  Ale  nasza cywilizacja wyszła już dawno z jaskiń i nie zamierza tam wracać wbrew temu czego chce Putin.

Rosja chce powrotu do czasów jaskiniowych i  "domów" bez kibla i prądu bo nic innego nie może swoim obywatelom zaoferowć, a my chcemy i mozemy więcej.  Daltego Rosja nam nie odpowiada.

Natomiast dzisiaj przy obecnym stanie techniki również (niestety) wojennej przewaga liczebna źle uzbrojonego i nie wyszkolonego żołnierza nie ma żadnego znaczenia.  Tą całą "armię"  można by wyłączyć w ciągu jednego dnia zdecydowanym uderzeniem nowoczesnej broni.  Czyli to o czym mówi Putin ale zapomona że jego też to moze trafić i to dużo skuteczniej.  Natomiast wojna atomowa to wątpliwy sukces Rasisji ponieważ Rosji po niej nie będzie.  Może warto przekazać tą prognozę obywatelom Rosji urobionym po pachy przez wojenną propagandę.

Męczenie i niszczenie Ukrainy można by przerwać w dwa dni zamykając niebo nad tym krajem. Ruscy sami zaczęli by spieprzać w popłochu gubiąc kierunek, ale strachliwy Joe boi się to zrobić. Najwyraźniej losy Europy mało go interesują ale NaTo to również państwa europejskie, nie tylko same Usa. 

Portret użytkownika spokoluz

Europa zmieniła zdanie i jest

Europa zmieniła zdanie i jest gotowa negocjować z Rosją gwarancje bezpieczeństwa

UE i Rosja muszą zreorganizować stosunki i uzgodnić gwarancje bezpieczeństwa, ale proces ten będzie długi i trudny, powiedział szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell.

USA gotowe do wyrażenia zgody na neutralny status Ukrainy

Waszyngton jest gotowy zaakceptować ewentualne porozumienie pokojowe między Ukrainą a Rosją, które uczyniłoby z Ukrainy kraj neutralny - powiedział sekretarz stanu USA Anthony Blinken podczas narady w senackiej Komisji Stosunków Zagranicznych.

USA nie wykluczają użycia siły wojskowej przeciwko Wyspom Salomona, jeśli miejscowe władze pozwolą Chinom na utworzenie tam bazy wojskowej.

Ale jeszcze wczoraj mówiło się, że Ukraina jest "suwerennym krajem i ma prawo do samodzielnego wyboru sojuszy wojskowych"! Co się tak nagle zmieniło?!

Coś się zaczyna zmieniać na naszym globalnym kurw..dołku.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Temat ważny dlatego

Temat ważny dlatego przepraszam , że tu - Ruscy zakręcili Polsce gaz bo - NIE ZAPŁACILI ( a za co na prawdę to wiemy bardzo dobrze - okolica Rzeszowa ) !!! Zebrał się sztab kryzysowy a w mendiatv uspokające konfrencje , że jest ok , magazyny są zapełnione w 80% ale dostawy są więc magazyny nie będą ruszane. Niby mamy mieć dostawy z morza północnego i ..... to jest kuriozum , możemy kupic gaz od eurpejskich partnerów takich jak NIEMCY , którzy kupują gaz od ruskich bo nie uznają sankcji na ruski gaz ale będzie to gaz europejski  - ale faktura z gazprom niemcy przez pośrednika z np. luksemburga  będzie.

Jeśli zebrał sie sztab kryzysowy to jest już źle a jak patoUwałdza uspokaja tzn. że jest już przej...ne , pamiętacie to jak z paliwami było , jak uspokajali - kto ma okazję niech kupuje gaz do butli przydomowych bo będą braki ( ruscy wysyłają do niemiec tylko gaz zgodnie z umową i żadnych przesyłów nadmiarowych nie będzie dla nikogo ) Rozkręca się maszynka upier..ania Polaków przez tych sukin..nów z patoUwładz , usmańskich psów. A świat będzie miał naprawdę "gorące" lato , U zaczęło dywersję w naddniestrzu ( rejon autonomiczny w Mołdawii ) - zaczyna się wciąganie "som siadów" w karuzelę nowego złamanego krzyża.

PS. ruskie onuce rozje..ały jedyny most kolejowo-drogowy na szlaku Rumunia-U

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Eksperci najwyższej rangi

Eksperci najwyższej rangi zrobili symulację, że gdyby zabić 300 rodzin knujących na świecie, wystarczy do piątego pokolenia , czyli jakieś 10000 osób, to zapanuje pokój na Świecie, a gdy znacjonalizuje się ich majątek, to nie będzie głodu na Świecie i uratujemy miliony istnień. Wydalanie CO2 przez prywatne jachty i samoloty także zostanie zredukowane. Nie będzie biedy, nie będzie wyzysku. Zapanuje pokój na Świecie. Czym jest życie 10000 oligarchów w porównaniu z milionami dzieci głodujących? Decyzja powinna zapaść natychmiastowo, eliminacja raka, aby większość przeżyła. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika who

A czy Ty zastanowiłeś się nad

A czy Ty zastanowiłeś się nad tym, co zrobiłyby te miliony, jakby się już solidnie obżarły?

Problem, który Cię razi, tkwi w naturze ludzi, nie w poszczególnych jednostkach (z tego czy innego względu). Jak rozdasz wszystkim zboże to znajdzie się grupa która zbuduje magazyn i ani sie obejrzysz a będą to zoże racjonować/ sprzedawać itp. Egalitaryzm jest utopią (z resztą tak samo jak demokracja- kwestia innych kłamstw)...

przykro mi.

czary mary....

Strony

Skomentuj