Nowa egzoplaneta odkryta w pobliżu Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Astronomowie z University of South Queensland w Australii odkryli nową planetę HD 83443 b krążącą wokół gwiazdy HD 83443. Wyniki obserwacji zostały opublikowane w preprintach w repozytorium arXiv.

 

Znaleziona planeta ma masę około 1,5 Jowisza, obraca się po niezwykłej ekscentrycznej orbicie wokół swojej gwiazdy macierzystej, dokonując obiegu w ciągu 22 lat. HD 83443 znajduje się w odległości 133 lat świetlnych od Ziemi, w przyszłości eksperci sugerują, że może nawet stać się celem misji kosmicznych.

 

Ustalenie nowej planety było możliwe dzięki danym z czterech instrumentów: spektrografu University College London na Teleskopie Anglo-Australijskim (AAT), Spektrometru Echelle o Wysokiej Rozdzielczości (HIRES) na Teleskopie Kecka, Planety Prędkości Radialnej o Wysokiej Dokładności Wykrywacz (HARPS), a także przy użyciu zestawu teleskopów MINERVA -Australis.

 

W chwili obecnej naukowcy podkreślają potrzebę dalszych badań tego układu w celu lepszego zrozumienia właściwości odkrytej egzoplanety. W kwietniu 2022 roku międzynarodowy zespół astronomów odkrył najmłodszą dotychczas zaobserwowaną egzoplanetę. Naukowcy zasugerowali, że formowanie się planet może nie zachodzić tak, jak wcześniej sądzono.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Odwołuje swój wpis z dywersją

Odwołuje swój wpis z dywersją U , to co wydarzyło sie wczoraj 26.04  w nadniestrzu to robota szwajcarów rękami ( prozachodnich ) sprzedajnych pseudomołdawian -tak , ku..wa szwajcarów a co jest w szwajcarii i jak szwajcaria zarabia i kto tam zarabia ???. To jest gra wstępna i kamień węgielny . Obym się mylił , bardzo chcę sie mylić .  Stwórco chroń nas przed tymi skurw..nami. Na pohybel skurw..nom

Uzupełniając - tylko Austria jest tak na prawdę na obecną chwilę neutralna z krajów zachodnich wobec tego co się dzieje na U , po ich twardym i oficjalnym stanowisku takich państw przybędzie ale mniej neutralnych wobec tej sytuacji. Obym się mylił by nasze patUwładze będą przeciwne stanowisku Austrii i reszty.

Powtórzę bo dawno nie napisałem tego - zadbaj o siebie i o swoją rodzine to jest najważniejsze i zaobserwuj czy sąsiad czy sąsiadka , starszy człowiek będzie potrzebował pomocy.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika spokoluz

Najgorszy scenariusz z

Najgorszy scenariusz z możliwych - rozważana jest agresja na Mołdawie przez graniczącą z nią Rumunię , uland i POLSKI KONTYNGENT SZYBKIEGO REAGOWANIA !!! Celem jest zajęcie Mołdawii ( neutralnego państwa ) z  naddnieprzem - autonomią ruskią w Mołdawii co przyczyni sie do spowolnienia frontu na U wschodnim a zarazem wkręci rumunów i polskę w obronę nowego złamanego krzyża pod protektoriatem usmańskim - broń nas stwórco przed tymi nie suki..synami ale skuriws..mi z usmani - to jest ich plan na europe wschodnią. Na pohybel skurwi..ynom

Od tego momentu spodziewajcie się dźwięku podobnego do odrzutowca ale to nie będzie samolot.

Już na początku marca pisałem , że  w tym roku wakacji nie bedzię to napisał mi ktoś , że będę zapier..alał na U - wakacji nie będzie bez zapier..ania na nich , nasze patUwładze właśnie to zrobiły , te psy usmańskie , mamy walczyć za uland , za ich kraj , gdzie mają swoje majątki , włości i biznesy. Na pohybel skurwi..ynom.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika wwwc

Nie wim co będzie, sytuacja

Nie wim co będzie, sytuacja jest napięta. Jestem przekonany o jednym a dotychczasowy rozwój wydarzeń to potwierdza:

Jężeli Rosja ni e dostanie porządnie w dupę i nie wyniesie się za Ural to nie będzie już pokoju w Europie.  Dzieje się to samo co w latach 30-tyych XXw. ale w rolę Hitlera wcielił sie Putin.  Może to zresztą jeden i ten sam demon.

 

Portret użytkownika spokoluz

To napisz jeszcze kto ma dać

To napisz jeszcze kto ma dać porządnie ruskim w dupę - no kto ? Usmańska armia nie chce przyjechać na uland i napier..ać się ruskimi bo się boją , bo to nie jest malutki kraj ze słabą armią taki jak irak , libia czy syria. Z ruskim musieliby się naprawdę ostro napier..ać ale jakoś kutasiny miękkim dydkiem robione nie mają jaj aby stanąć na przeciw. Brytki też są cwani jak idą z usmanami ze wsparciem lotniczym itd... i jak napierd..ają słabszych. No niech brytki i usmani przyjadą - na irak potrafili wysłać potężną armię to dlaczego na uland nie !? Bo nie ma ropy , gazu itd... nie , nie o to chodzi , bo na przeciw stoi jak podają szambomenditv ruska onucowa zacofana armia - to czego się oni ku..wa boją wymoczki . Widzisz jakąś inną armię , która mogłaby dać kopa ruskim bo na armie z eurolandu nie ma co liczyć bo żadna nie jest w stanie tego zrobić ?  Tak ku..wa łatwo pisać że trzeba to i tamto ale napisz jeszcze kto ma to zrobić i jak i czym bo nie widzę na razie żadnego chojraka na pogromcę ruskiej onucy. Wszyscy a zwłaszcza usmany i bytki  wokół szczekają ale walczą do ostatniego ukraińca a potem kto ma być następny ?

Jak masz taką ochotę to zapied..aj na uland i daj tego , jak piszesz , porządnego kopa w dupę ruskim onucom , zostaniesz bohatyrem całego świata - życzę powodzenia i krzyż na drogę.

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika wwwc

To znaczy  że mamy poddawac

To znaczy  że mamy poddawac się terrorowi i bandytyzmowi bo ich jest więcej ?  Czyli powrót do czasów pięści i maczugi.  Ale  nasza cywilizacja wyszła już dawno z jaskiń i nie zamierza tam wracać wbrew temu czego chce Putin.

Rosja chce powrotu do czasów jaskiniowych i  "domów" bez kibla i prądu bo nic innego nie może swoim obywatelom zaoferowć, a my chcemy i mozemy więcej.  Daltego Rosja nam nie odpowiada.

Natomiast dzisiaj przy obecnym stanie techniki również (niestety) wojennej przewaga liczebna źle uzbrojonego i nie wyszkolonego żołnierza nie ma żadnego znaczenia.  Tą całą "armię"  można by wyłączyć w ciągu jednego dnia zdecydowanym uderzeniem nowoczesnej broni.  Czyli to o czym mówi Putin ale zapomona że jego też to moze trafić i to dużo skuteczniej.  Natomiast wojna atomowa to wątpliwy sukces Rasisji ponieważ Rosji po niej nie będzie.  Może warto przekazać tą prognozę obywatelom Rosji urobionym po pachy przez wojenną propagandę.

Męczenie i niszczenie Ukrainy można by przerwać w dwa dni zamykając niebo nad tym krajem. Ruscy sami zaczęli by spieprzać w popłochu gubiąc kierunek, ale strachliwy Joe boi się to zrobić. Najwyraźniej losy Europy mało go interesują ale NaTo to również państwa europejskie, nie tylko same Usa. 

Strony

Skomentuj