Nowa drukarka 3D nadrukowuje jednocześnie plastikową i metalową powłokę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chociaż na drukarce 3D można już drukować plastikowe lub metalowe przedmioty, nadal dość trudno jest połączyć te materiały. Przynajmniej do teraz. Zespół naukowców opracował nową metodę, która może naprawić tę wadę.


Pod kierownictwem profesora Shinjiro Umeso, opracowano nowy system drukowania 3D, który tworzy obiekty poprzez nakładanie warstw materiału z dwóch dysz. Jedna z nich wytłacza stopiony plastik ABS, a druga wytłacza tworzywo sztuczne zmieszane z palladem. Czysty ABS jest używany do części obiektu, które muszą pozostać plastyczne, natomiast ABS z palladem jest używane do obszarów, które wymagają metalowej powłoki.


Zdaniem naukowców, powłoka ma jednorodną jakość i mocno przylega do tworzywa sztucznego. Dodatkową korzyścią jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnej metody powlekania, nowy system drukowania nie wymaga wstępnej obróbki powierzchni plastiku toksycznymi chemikaliami. Ponadto technologia ta może być stosowana w istniejących drukarkach 3D do wytwarzania wymaganych produktów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Skomentuj