Nowa chińska technologia pozwoli zamaskować rakietę jako samolot pasażerski

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy z Chińskiej Północno-Zachodniej Politechniki w Xi'an stworzyli urządzenie zwane „złotą kurtyną”, które może oszukać systemy obrony powietrznej i zamaskować rakietę jako samolot pasażerski. „Złoty welon” wykonany jest z cienkich nitek splecionych ze sobą niczym pajęczyna i pokrytych złotem. Dzięki swojej złożonej geometrii jest w stanie odbijać sygnały radarowe.

 

Badania laboratoryjne wykazały, że urządzenie zwiększa przekrój radarowy celu latającego z jednego do 30 decybeli na metr kwadratowy. Jest to podobne do sygnatury radarowej generowanej przez duży samolot, taki jak Boeing 737 lub Airbus A320, patrząc pod pewnymi kątami.

 

Nowe urządzenie, zdaniem naukowców, różni się od podobnych technologii dużą elastycznością. Można je otwierać i zamykać wiele razy, podobnie jak parasol, i jest wykonane z niedrogich materiałów, które są powszechnie dostępne w Chinach.

 

Waga urządzenia wynosi około jednego kilograma, czyli znacznie mniej niż jego analogi. Dzięki temu pocisk może latać na większe odległości lub przenosić większą głowicę bojową. Urządzenie może być również instalowane na statkach wojskowych i pojazdach naziemnych.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj