Nowa burza magnetyczna na Słońcu. Czy powoli rozpoczyna się nowy cykl?

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

Nowy rok przynosi nam wciąż niską aktywność słoneczną, jednak wszystko to może się zmienić w ciągu najbliższych miesięcy 

Dużo ludzi zastanawia się kiedy zacznie się ponowny wzrost aktywności słonecznej oraz kiedy wystąpią silniejsze rozbłyski niż tylko klasy A i B. Od kilku tygodni zaczynamy obserwować na naszej dziennej gwieździe bardzo powolny wzrost aktywności, zaczynają się pojawiać nawet aktywne rejony, które na razie produkują rozbłyski tylko klasy B, jednak naukowcy zgodnie uważają, że powoli zaczyna się nowy 25 cykl słoneczny. 

 

Aktywność słoneczna w ostatnich dniach oraz rejon 2732

Dodatkowo od godzin porannych trwa słaba burza magnetyczna, która spowodował wzrost wiatru słonecznego z dziury koronalnej która kilka dni temu znajdowała się na środku naszej tarczy słonecznej. Nawet jeżeli pojawi się szansa na zobaczenie zorzy polarnej z terenów północnych naszego kraju, prawdopodobnie przeszkodzi w tym zachmurzenie. 

Dziura koronalna oraz wskaźniki pola magnetycznego Ziemi 

 

 

Źródło:

http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/slaba-burza-magnetyczna-rozpoczyna-sie-nowy-cykl-sloneczny

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Zawsze gdy trwa taka burza

Zawsze gdy trwa taka burza magnetyczna rewelacyjnie się czuję. Mam o wiele więcej siły niż normalnie. ,,Mogę góry przenosić." Wy też?

Dziwi mnie to trochę bo czytałam gdzieś, że w takie dni ludzie zwykle kiepsko się czują i jest wtedy o wiele więcej zgonów.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Illuminat13

Nie chodzi o jakiegos

Nie chodzi o jakiegos klimuszke przepowiednie matki boskiej ufo czy inne bzdury  Starzeje sie moge miec kase calego swiata umieram jak kazdy na tej ziemi Nowy swiat to nowa ziemia z niesmiertelnymi cialami stworzeniem bez bolu i cierpienia odnowiony gdzie nie ma miejsca dla glupcow i zlych Niedlugo ten swiat powstanie jak fenix z popiolow zostanie odnowiony ogniem Wszystko splonie aby dac zycie nowemu Ale szczurze mozgi dalej chca miec wille z basenem i byc slawnym przemijajace dno myslenia

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

------------------------------------

Jedynym czego się boją, jesteś Ty.

Portret użytkownika kapitan ameryka

anakin jest jak tvm.ziemia

anakin jest jak tvm.ziemia jest płaska,a słonce wcale nie jest tym czym sie wydaje.Eksperyment bedfordzki pozwolił udowodnić, że tafla wody pozostaje w całkowitym poziomie na odcinku o długości 6 mil. Gdyby Ziemia miała kształt kuli o długości 25 tys. mil w obwodzie, to woda na odcinku 6 mil powinna układać się już w łuk, którego wierzchołek byłby 6 stóp wyżej, niż jego początek i koniec. A tak nie było! 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Strony

Skomentuj