Novak Djoković zwolniony z australijskiego aresztu dla niezaszczepionych, ale i tak nie zagra w Australian Open?

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Novak Djoković, zwabiony i uwięziony w Australii przez miejscowych faszystów sanitarnych doczekał się dzisiaj wolności i sprawiedliwości. Nie oznacza to jednak paradoksalnie, że sadystyczny australijski rząd pozwoli najlepszemu tenisiście świata na uczestnictwo w zawodach Wielkiego Szlema Australian Open.

W zeszły piątek cały świat zdumiało aresztowanie Novaka Djokovica. Najlepszy tenisista świata został najpierw zwabiony do Australii specjalnym zezwoleniem uprawniającym go do przylotu bez szczepienia przeciw COVID, gwarantującego prawa człowieka w Australii, a potem zatrzymano go i osadzono w areszcie w jednym z hoteli gdzie czekał do dzisiejszej rozprawy. 

 

Okazało się, że w Australii gdzie rząd zmusił do zaszczepiena 97% populacji i gdzie codziennie notuje się nowe rekordy zarażonych,  największym zagrożeniem okazał się niezaszczepiony Djokovic. Na dodatek Serb przedstawił negatywny wynik testu PCR i na przeciwciała. Zabawne jest to, że premier Australii, Scott Morrison, stwierdził, że Djoković nie powinien być lepiej traktowany. Mówi to ktoś kto zrobił lockdown w stolicy Australii bez możliwości jej opuszczania, po czym sam prywatnym samolotem poleciał do domu świętować dzień ojca.

 

Trudno się dziwić, że Novak Djoković nie poddał się dyktatowi deportacji tylko poszedł na batalię prawną. Gdyby zostanie deportowany, to miałby automatycznie zakaz wjazdu do Australii przez następne 3 lata. Można odnieść wrażenie graniczące z pewnością, że całą tą sytuację wyreżyserowano, jako przestrogę - jeżeli mogą zrobić to jemu, to co zrobią tobie? 

 

Dzisiaj rano dowiedzieliśmy się, że sędzia stanął po stronie Djokovica i nakazła natychmiastowe wypuszczenie go na wolność. Mimo korzystnego dla serbskiego tenisisty rozstrzygnięcia, wyrok sądu może zatwierdzić bądź anulować minister ds. imigracji Alex Hawke. Decyzja ma zapaść do godziny 12:00 czasu polskiego.

 

W kontekście tej międzynarodowej awantury covidowej warto wspomnieć fakt niezbyt oczywisty dla niektórych jej obserwatorów. W tym roku odbędą sie wybory federalne w Australii. W tym kontekście gwiazda tenisa stała się pionkiem na politycznej szachownicy. Premier Australii prześladując Djokovica daje znak, że próbuje ochronić swój zaszczepiony naród przed nielegalnymi  poglądami i po to abym mógł wygrać kolejne wybory.

 

Swoją droga zaskakujące jest to, że w Australii zwykły minister ma prawo anulować orzeczenie sądu. Czy można upaśc niżej jako kraj? Oczywiście. Budowa nowego lepszego totalitaryzmu sanitarnego dopiero trwa a Australia wyznacza nowe standardy upadku i jest przestrogą dla nas wszystkich, ponieważ pokazuje niebezpieczny kierunek rozwoju tego gobalnego bałaganu.

 

 

Edit: Novak Djokovic ponownie aresztowany. Mimo korzystnego wyroku sądu, serbski tenisista został zatrzymany przez australijskie służby bezpieczeństwa, które są nieugięte w kwestii deportacji zawodnika.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

Novak Djoković to super gość

Novak Djoković to super gość - powiedział konkretnie że nie da się dziabnąć i ich rystrykcje miał od początku głęboko w dupie - to czy on tam będzie grał w australian open czy nie nie ma dla niego znaczenia - bo ma już tyle kasy że nie musi w zasadzie wcale pracować. Jak by chciał to by mógł powiedzieć że w takim razie będę grał u siebie w domu na swoich 5 kortach i zapraszam swoich fanów i światowych playerów do mnie na "SOT" Serbia Open Tennis i myślicie że by się tam ludzie u niego nie zjawili? Jeszcze więcej by było osób niż tam co pokazują na tych eurosportach... 

Najważniejsze jest w tym wszystkim to że świat się dowiedział trochę prawdy w tym medialnym fałszu.

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i DobreFilmyTu

 

Portret użytkownika semperparatus

Wszystko się zgadza...ja też

Wszystko się zgadza...ja też oczywiście popieram Novaka w jego sporze z australijskim faszystowskim państwem.Ale moim zdaniem,Djokovic-po tym wszystkim co mu zrobiono-powinien zrezygnować z udziału w turnieju i jak najszybciej wrócić do Serbii.Oraz wystosować apel do innych tenisistek i tenisistów o bojkot tego zamordystycznego,policyjnego tworu.Jakiekolwiek negocjacje Novaka z antyludzkim Systemem uważam za błąd...

Portret użytkownika irfy

A wrażenie, jakie po tym

A wrażenie, jakie po tym cyrku będzie takie: Australia?! Aaaa, znam! To taki kraj, w którym sobie wprowadzili nazizm w stylupółnocnokoreańskim! Że ich chcą zająć Chińczycy? No to z panem bogiem, niech zajmują. A bardziej poważnie - Australia zyska opinię państwa nieprzewidywalnego, skrajnie zamordystycznego, do którego strach jechać i w którym strach inwestować. Bo nie wiadomo, co jego władzom strzeli nagle do łbów. Czy tam wjadę, czy stamtąd wyjadę, czy mi nie wsadzą do aresztu domowego kontrahentów, z którymi robię biznesy. Albo ich pracowników. Od takiego syfu lepiej trzymać się z daleka. I taki będzie odbiór tego kraju.

Strony

Skomentuj