Nosorożec jawajski oficjalnie stał się gatunkiem wymarłym

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Według najnowszych informacji pochodzących z Malezji, nosorożec jawajski jest teraz uważany oficjalnie za gatunek wymarły. Smutną wiadomość ogłoszono podczas odbywającego się tam seminarium poświęconemu bioróżnorodności.

Jak poinformował minister środowiska Malezji, Datuk Hamim Samuri, jawajski nosorożec jest obecnie uważany za wymarły, a cztery inne zwierzęta jak, nosorożec sumatrzański, tygrys malajski, pangolin jawajski i Gaur (rodzaj wołu), są uważane za gatunki krytycznie zagrożone wyginięciem.

 

Ostatni raz nosorożec jawajski został dostrzeżone w naturalnym środowisku w 2010 roku. Być może jednak nosorożce gdzieś jeszcze przetrwały, ukrywając się przed ludzką cywilizacją. Takie cudowne odnalezienia zwierząt uważanych za wymarłe zdarzają się, więc pozostaje mieć nadzieje. 

Głównym powodem, wyginięcia tych nosorożców są ich kurczące się siedliska, kłusownictwo i nielegalnego handel sproszkowanym rogiem, uważanym w Azji za afrodyzjak. Wiele zwierząt padło też na skutek wypadków drogowych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika babka

Mam tak samo.Dokarmiam

Mam tak samo.Dokarmiam wszystko co jest głodne i nie przejmuję się dwunożnymi.Jedyne czego się obawiam to to ,że w wyniku działalności tych niewrażliwców będą wymierać kolejne gatunki tak że w końcu na świecie zostaną tylko ludzie i boty.

Portret użytkownika sceptyyk

Aż serducho ściska. 

Aż serducho ściska. Edyt Ważne! Ci z Was którzy dokarmiają sikorki i inne, muszą pamiętać o tym, żeby nie dawać im wędzonej słoniny lub skórek z takiej słoniny. Tak słonina jest solona i grozi śmiercią dla dokarmianych ptaszków... Słonina musi być surowa. Możemy dokarmiać smalcem, ale bez przypraw.  Pozdrówka.

Portret użytkownika cogito 9

Powitanko! Sikorki  bardzo

Powitanko! Sikorki  bardzo chętnie jedzą słonecznik i orzechy włoskie.Ja zawsze wbijam je w gruby kawałek słoniny. Sikorki wszystkich gatunków oblegają taką stołówkę.Do słoniny przylatuje też dzięciołek.

 

Jeśli nie trzymasz się swoich wartości podczas trudnych czasów, to nie są one wartościami, lecz hobby.

Strony

Skomentuj