Norweskie ministerstwo potwierdza, dzieci są państwowe

Kategorie: 

http://www.sxc.hu

Władze norweskie są gotowe zadać kolejny cios instytucji tradycyjnej rodziny. Ministerstwo Rodziny, Dzieci i Spraw Socjalnych przygotowało raport, w którym proponuje się wprowadzenie w tym kraju nowych kryteriów oceny dobrego samopoczucia dzieci. Główne tezy zakładają ponad to, że biologiczni rodzice nie mają już priorytetu w wychowaniu własnych dzieci i w wypadku odkrycia, że dziecko jest niezadowolone, będzie ono usuwane z takiej rodziny.

 

Oznacza to, że wszystkie dzieci urodzone w Norwegii lub te znajdujące się na terenie tego kraju nie będą już należeć do rodziców i stają się "własnością" państwa. Nic dziwnego, że w takich okolicznościach, Norwegowie nie są skłonne do rodzenia dzieci. Jedna trzecia dzieci w Oslo stanowią przedstawiciele mniejszości narodowych.

 

Minister ds. Rodziny, Dzieci i Spraw Socjalnych Norwegii Audun Lisbakken przygotował pakiet działań zmierzających do dalszej poprawy sytuacji dzieci w Norwegii. Stwierdzono, że główną przeszkodą dla takiej poprawy są sami rodzice. Dlatego Lisbakken proponuje zniesienie ich priorytetów we wszystkich sprawach dotyczących dzieci. Twierdzi on, że  „jeśli relacje między rodzicami a dziećmi są przeszkodą w rozwoju dziecka, to dziecko powinno być ważniejsze niż biologicznego zasady."

 

Oczywiście minister przyznaje, że dla każdej osoby lepiej jest wychowywać się w swojej rodzinie, ale skoro głównym celem jest wspieranie rozwoju dzieci, wszystkie czynniki, które mogą zakłócać ten rozwój według rozumienia państwa, muszą zostać wyeliminowane. Planowane jest czasowe odbieranie dzieci na okres zależny od wieku małoletniego. Rodzice będą mogli odwoływać się do sądu, ale państwo chce mieć instrumenty do monitorowania ich postępowania.

 

Większość społeczeństwa norweskiego jest zaskoczona planami Jednak niektórzy nie widzą w interwencji państwa w sprawy rodziny niczego dziwnego,

"Rodzice nie powinni zakładać, że jest to ich życie prywatne. W przeciwnym razie, w jaki sposób społeczeństwo, które ma na celu ochronę dzieci, ma być informowane o nieprawidłowościach?" mówi minister Lisbakken

 

Komentarz ZnZ:

Komentarz do tej wiadomości może być chyba tylko niecenzuralny więc lepiej go nie zamieszczać. Tak się właśnie kończy rosnąca władza reżimu biurokratycznego. Jeśli tak ma wyglądać postęp to lepiej chyba być pogardzanym „moherowym beretem”...

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Bozena

Ja tydzien temu ucieklam z

Ja tydzien temu ucieklam z dziecmi z tego Raju.Przez meza alkoholika mieszkajac rok w Oslo, szukalam pomocy.Ucieklismy do domu ktory podobno mial nam pomoc.Tam uslyszalam ze jestesmy a UE i najlepiej jak wrocimy do Polski.Kazali mi znalezc szybko prace ,stala co jest bardzo trudne teraz i mieszkanie.Ale udalo sie uciec...bez paszportu syna.Wrocilam tu dzisiaj poniewaz nie mamy zadnych perspektyw na jakiekolwiek zarobek ,dzieci sa z dziadkami.Umieram z tesknoty za Nimi ,serce mi peka.nie wiem co robic tak bardzo tesknie...prosilam o pomoc ale Norwegowie to faszysci ktorym podobaja sie polskie dzieci..nadmieniam za barneverne juz zaczynalo nas szukac
 

Portret użytkownika ajulia

Co to za glupoty !Oczywiscie

Co to za glupoty !Oczywiscie ze tak nie ma!Oczywiscie ze Barneverne to mafia ktora wspolpracuje z policja...W takich sytuacjach jak dzieci sa zabierane rodzicaom i wysylane do innych rodzin to dlatego ze rodzice nie maja mozliwosci nimi sie zajac i cos z tym trzeba zrobic....wiem ze sa wyjatkowe trudne sytuacje ze niektore sprawy wygladaja inaczej niz powinny ale to dluga droga ...Dyskutowac na ten temat mozna godzinami.  

Portret użytkownika Mariusz z Głogowa

Ajula Czy ty rozumiesz choć

Ajula Czy ty rozumiesz choć trochę prawo natury. Że nie wspomnę o wartościach dla mnie najważniejszych jakie wynikają z wiary. Oj potrzebujesz chyba mocnego doświadczenia niestety będzie to bolało. Państwo, które przejmuje jakiekolwiek prawa człowieka to jest to najpodlejsza forma dyktatury, bo zawoalowana i większąść sytych "zająców" jej nie rozumie.

Portret użytkownika qb

BARDZO BARDZO I TO BARDZO

BARDZO BARDZO I TO BARDZO polecam książkę Jacka Dybowskiego - Szkic o rewolucji psychopedagogicznej i technikach manipulacji. Tam dokładnie ukazane jest źródło tych procesów. Źródło, które ma swoje początki w latach 20. XX wieku. Zajrzyjcie tam, strasznie wartościowa pozycja. Pozdr!

Portret użytkownika nexx

Na potwierdzenie pomysłów

Na potwierdzenie pomysłów Norwegów polecam film a właściwie jeden z programów Frondy sprzed 7 lat "Postęp po szwedzku"
Tu link do części 1
http://www.youtube.com/watch?v=EFIwFnrNX1M
NIKT a właściwe NIC, żadna instytucja, domy dziecka, ośrodki wychowawcze nie zastąpi normalnej rodziny, czyli matki czy ojca. Nie ma tu znaczenia właściwie fakt czy są oni biologicznymi rodzicami czy tylko przybranymi czy rodziną zastępczą. Dorośli muszą być dla dziecka przede wszystkim rodzicami duchowymi, obdarzyć je pełnią Miłości, tej najczystszej bezwarunkowej, prawdziwej Miłości.  Nie miłości zaborczej, zazdrosnej z nienawiścią dla innych tylko dlatego, że są .... inni.
Nie ma ludzi lepszych ani gorszych a są tylko inni od nas. Tu chcę zacytować Edelmana. Tak czyniąc damy przykład każdemu
 
Dezyderata
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj jaki spokój może być w ciszy.Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi.Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchając też tego, co mówią inni: nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść.Jeżeli porównujesz się z innymi możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie.Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakkolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu.Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to nie przesłania prawdziwej cnoty; wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie jest pełne heroizmu.Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć; nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa.Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie. Jesteś dzieckiem wszechświata: nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien.Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz o Jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia; w zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą.Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny...Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy. 

Nic nie dzieje się przez przypadek

Portret użytkownika booba

Ten artykuł to jakaś bzdura.

Ten artykuł to jakaś bzdura. Mam przyjaciół w Norge, mieszkaja tram od dekady, nie mają tam problemów z wychowaniem dzieci w odmiennej kulturze czy wierze. nic też nie zapowiada oficjalnych zmian w prawodawstwie norweskim.Opieka socjalna jest wyższa niż w Polsce, tam przynajmniej intersują się dziećmi i rodzinami, nie dają im zdechnąć jak w naszym pieknym kraju. zawiśc i tylko przemawia przez takie artykuły. 

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Portret użytkownika Kasia

Mieszkałam w Norwegii 6 lat z

Mieszkałam w Norwegii 6 lat z Norwegiem , mamy dziecko i dzis jestem szczesliwa ze wrocilam do Polski.Pan norweg okazal sie byc zakłamany tak jak wiekszosc norwegow.Co do barnevernet to wielkie ryzyko zyc tam z dzieckiem.Ojciec mojego dziecka jest norwegiem ale i tak dzis wiem ze ryzykowalam .On by je oddal im i odwiedzal i czulby sie szcesliwy. Rozmoawialam z norwegami ktorzy tez bali sie tej organizacji! Jaka opieka ....? lekarze konowały? jesli sie trafi na obcokrajowca lekarza to ok. Jaka zawisc ???? Nie bez powodu ONZ w 2005 roku pisal raport o  działalnosci barnevernet ......  

Portret użytkownika konrad

1 Potem wielki znak się

1 Potem wielki znak się ukazał na niebie:Niewiasta obleczona w słońcei księżyc pod jej stopami,a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.2 A jest brzemienna.I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.3 I inny znak się ukazał na niebie:Oto wielki Smok barwy ognia,mający siedem głów i dziesięć rogów- a na głowach jego siedem diademów.4 I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba:i rzucił je na ziemię.I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą,ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię.5 I porodziła Syna - Mężczyznę,który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.I zostało porwane jej Dziecię do Bogai do Jego tronu.Tu sa opisane trzy dni ciemnosci .SMOK-PLANETA NIBIRU,NIEWIASTA SŁONCETRZY DNI CIEMNOŚCI ,21,22,23, GRUDNIA

Portret użytkownika Gadocha

Mieszkam w norwegii 32 lat i

Mieszkam w norwegii 32 lat i wiekszych bzdur o tym panstwie jeszcze nie slyszalem !!! Do autora artykulu - czlowieku ( jesli nim jestes ?) opanuj sie albo jesli jeszcze go niemasz to nabadz berecik oczywiscie moherek  !!!!

Portret użytkownika nono

I widać ,że tylko czubek

I widać ,że tylko czubek własnego nosa cię interesuje, skoro o tym nie wiesz.Polecam zainteresować się tematem, ONZ od 2005roku krytykuje za to Norwegie. Ja osobiście znam taką rodzinę, której bezpodstawnie zabrano 2 dzieci rozdzielono do osobnych rodzin, potrafisz sobie wyobrazić co przeżywają te dzieci. A tylko za to, że BV dostało anonim, że dzieciom może dziac się krzywda. Wiadomo zawiść sąsiada, bo polacy ,bo kupili sobie dom i samochód bo ta polka ma firme. Znam tą rodzine dzieci były wesołe szcześliwe, żadne z nich nie potwierdziło,że działa mu sie krzywda, na sprawie 7 swiadków zaprzeczylo , ze mogło ddziac się co złego, ale na nich nie ma mocnych. To chory kraj, a Ty zanim się zaczniesz mądrować poczytaj lub porozmawiaj ze znajomymi Norwegami, bedziesz zaskoczona!!!!!!

Portret użytkownika Alba

RANY, komunizm czystej

RANY, komunizm czystej wody!!!! MY wiemy lepiej, co dobre dla Waszych dzieci... Ciekawe tylko, czy tak "idealnie wychowywane" (przez Państwo) dzieci będą zdolne KOCHAĆ... Sądząc po ilości osób żyjących w Norwegii samotnie, chyba już dzisiaj nie jest z tym najlepiej... Państwo powinno WSPIERAĆ obywateli w ich rolach społecznych, a nie ich w tych rolach zastępować...www.cienistadolina.blog.onet.pl

Strony

Skomentuj