Norweski zamachowiec zastrzelił 5 osób z łuku i ranił 3 kolejne

Kategorie: 

Źródło: kat wilcox (Pexels)

Mężczyzna uzbrojony w łuk i strzały, zabił w środę pięciu mieszkańców miasta Kongsberg, nieopodal stolicy Norwegii. Ofiary miały od 50 do 70 lat i uważa się, że zostały zaatakowane po tym, jak policja po raz pierwszy skonfrontowała się z mężczyzną. Uważa się, że 37-letni obywatel Danii zidentyfikowany później jako Espen Andersen Brathen, działał samotnie.

 

Poza pięcioma ofiarami śmiertelnymi, trzy osoby zostały ranne i były hospitalizowane na oddziale intensywnej terapii. Jedną z nich jest oficer, który był po służbie i znajdował się w sklepie, w którym miał miejsce atak. Ranni wracają do zdrowia w szpitalu z obrażeniami nie zagrażającymi życiu. Prokurator policji Ann Irén Svane Mathiassen twierdzi, że wszyscy zaatakowani byli „całkowicie przypadkowymi ofiarami”.


Źródło: Kindel Media

Policja została zaalarmowana o ataku około 18:30, a podejrzanego aresztowano 20 minut później. Napastnik, był mieszkańcem Kongsbergu i rozpoczął swój atak w supermarkecie Coop Extra około 18:15. Ranił przy tym kilka osób, w tym policjanta po służbie, który został postrzelony w plecy. Po atakach, dyrekcja policji ​​nakazała funkcjonariuszom w całym kraju noszenie broni palnej. Norweska policja jest zwykle nieuzbrojona, a funkcjonariusze mają dostęp do pistoletów i karabinów tylko w razie potrzeby. Zgodnie z doniesieniami z portalu Mirror.co.uk, napastnik, został zradykalizowany po przejściu na islam.

 

Wielu obserwatorów przywodzi tu skojarzenia, do ataku do którego doszło ponad dziesięć lat temu. Anders Behring Breivik, podłożył wówczas bombę w dzielnicy rządowej Oslo, a następnie dokonał masakry podczas strzelaniny na wyspie Utoya. Nieudolne działania organów ścigania, kosztowały wtedy życie aż 77 osób. Breivik został wówczas skazany na 21 lat więzienia, co jest maksymalnym wymiarem kary zgodnie z norweskim prawem. Nie wykluczone, że ten sam los czeka napastnika z Kongsberg. Policja postawiła mu zarzuty w czwartek, natomiast wstępne postępowanie sądowe ma się odbyć dzisiaj.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"Atak Islamskiego Łucznika w

"Atak Islamskiego Łucznika w Norwegii. Komisja Zajmie Się Działaniami Policji" - (17-10-2021)

Policja przekazała, że funkcjonariusze, którzy pierwsi pojawili się na miejscu zauważyli podejrzanego, ale ukryli się w oczekiwaniu na posiłki. Sprawca, 37-letni Duńczyk Espen Andersen Brathen uciekł i prawdopodobnie w tym czasie zabił pięć osób – przyznają władze.

Minister sprawiedliwości Norwegii Emilie Enger Mehl, która objęła swój urząd w czwartek, gdy zaprzysiężono nowy rząd, nie skomentowała postępowania policji. 
– Teraz istotne jest to, by (działania policji) zostały ocenione, a sprawa dokładnie zbadana – przekazała w sobotę szwedzkiej stacji SVT.

https://nczas.com/2021/10/17/atak-islamskiego-lucznika-w-norwegii-komisja-zajmie-sie-dzialaniami-policji/

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Dojdzie do tego, że

Dojdzie do tego, że pokrzywdzeni ludzie lub ich rodziny zaczną wynajmować „Mścicieli”.
A prawdziwie zdesperowane  społeczności będą organizować pieniężne "zrzutki" przeznaczone na sfinansowanie "skutecznego" wyeliminowania krzywdzicieli ze społeczeństwa. 

Portret użytkownika Twój Pilot

Jeszcze kilka takich ustawek

Jeszcze kilka takich ustawek i ludzie zaczną domagać się od władzuni większych kontroli oraz zakazu posidania łuków, i o to chodzi. Takie numery są znane od lat , służby specjalne czsami celowo wybieraja, robią mu pranie bani, jakiegos jełopa na ofiarę. Wielu zamachowców albo było agentami albo ofiarami agentów. Wielu jest prowadzonych od dzieciństwa do tego celu, a potem jeden telefon , i na specjalnie zaprogramowane w podświadomości hasło człowiek idzie i robi te dziwne rzeczy, potem sam nie wie co się z nim działo. Wariat też może być wysterowany i użyty do siania terroryzmu aby potem władza mogła zacisnąć pętlę w imię obrony obywateli.

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"Norweskie Więzienia Są Zbyt

"Norweskie Więzienia Są Zbyt Luksusowe. Komputery, Siłownie, Kieszonkowe" - (2014)

Imigranci skazani na karę pozbawienia wolności – również ci przebywający w kraju nielegalnie – mogą cieszyć się takimi samymi warunkami jak inni więźniowie.
Objęci są także opieką medyczną na wysokim poziomie oraz dostają drobne kieszonkowe.
Trudno się dziwić, że takie warunki „przyciągają” osoby pochodzące z biedniejszych krajów, którym wygody te rekompensują brak wolności.

Norweska telewizja TV2 stwierdza wręcz, że w trakcie ogłaszania wyroków niektórzy podsądni … uśmiechają się na wiadomość o czekającej ich odsiadce.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Norweskie-wiezienia-sa-zbyt-luksusowe-Komputery-silownie-kieszonkowe-3137199.html

Portret użytkownika Antymongol

Oficer policji a reszta ofiar

Oficer policji a reszta ofiar i rannych kim że 9n jest żeby go pierwowzorów ac zwykły śmieć w mundurze pedalstwa i dezinformacji publicznej a wy go piętrzycie nie różni się dla mnie szmata od bezdomnego człowiek to człowiek a życie to życie 

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Bastøy to malownicza wyspa

Bastøy to malownicza wyspa położona nieopodal wybrzeży Oslo. Na pierwszy rzut oka zupełnie nie przypomina ona więzienia, w którym wyrok odbywają przemytnicy, mordercy i gwałciciele.

 

 

Warunki panujące na wyspie, przez media często określane są jako „luksusowe”, czy wręcz „przytulne”, „niczym na koloniach”. Cele więzienne wyposażone są telewizory, komputery oraz węzły sanitarne. Więźniowie mają także okazję do treningu oraz kształcenia się. Poza poczuciem wolności i niezależności, niczego im nie brakuje...

https://m.mojanorwegia.pl/czytelnia/bastoy-luksusowe-wiezienie-5897.html

Strony

Skomentuj