Norweski publicysta zaproponował, aby na Eurowizji 2017 wykonać piosenkę o okrucieństwach Bandery

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/b.d.nistad?fref=ts

Norweski politolog i pisarz zaproponował, aby w finale Eurowizji 2017 na Ukrainie wykonać piosenkę o okrucieństwach Bandery.

Dyskusja nad upolitycznieniem konkursu piosenki Eurowizja widoczna jest gołym okiem, zarówno na Wschodzie, jak i Zachodzie Europy. Dzieje się tak w związku ze zwycięstwem ukraińskiej artystki z utworem pt. „1944” o deportacji Tatarów krymskich. Miłośnicy popkultury zastanawiają się teraz, co trzeba zaśpiewać, aby zdobyć pierwszą nagrodę. Maria Zakharova, przedstawicielka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, nie bez ironii zasugerowała, że można byłoby zaprezentować coś na przykład o „krwawym Assadzie”.

 

Norweski politolog Bjørn Ditlef Nistad sugeruje z kolei, że Rosja powinna wysłać na Eurowizję w 2017 roku artystę z piosenką o okrucieństwach Bandery i jego zwolennikach w czasie drugiej wojny światowej.Ukraińscy faszyści Bandery i jego przyjaciele mordowali Polaków, Żydów i inne grupy etniczne w czasie drugiej wojny światowej. Zgodnie z logiką jury, jest to również fakt historyczny, bo stało się to dawno temu. Rosyjscy artyści mają więc prawo śpiewać o okrucieństwach Bandera w przyszłym roku, bo to nie jest polityka.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika bb26

Ja przed cała ta eurowizja

Ja przed cała ta eurowizja przypuszczałam że wygra Ukraina.  Chociaż spodziewałam się piosenek z jakimiś pontonami w tle, bo to dosyć hot temat. Niemcy dostali po zadach bo obywatele Europy mają dość ich pomysłów. I zbieg okoliczności że na końcu została Ukraina i Rosja, i Ukraina zwyciężyła też dość politycznie rozegrane. A od kiedy to Australia i izrael są w europie? Zabrakło Europejskiej Turcji... żenada.

Portret użytkownika krokusss

Szkoda ,że nie wygrał ten

Szkoda ,że nie wygrał ten Rosjanin .Powinien on wygrać ponieważ był najlepszy .Piosenka w jego wykonaniu super, śliczna .Taka żywiołowa i energytuzująca,optymistyczna .Rosjanin śpiewa fantastycznie ,poza tym jest szalenie przystojny i taki jest energiczny ,żywiołowy ,co nie ukrywam bardzo mnie kręci . . .Mogłabym go słuchać na okrągło i patrzeć na niego też na okrągło .Jak słucham tej muzy ,to dostaje takiego powera ,że hej .

Portret użytkownika SN69

Tak se myśle, że nie ma się

Tak se myśle, że nie ma się czym ekscytować ta chora impreza ma pewnie mniejszą widownie niż programy typu "talent show", dobrze jest się z tego cyrku dobrze pośmiać, tak dla zaznaczenia że normalni ludzie postrzegają tą medialną masakrę jako tzw. folwark zwierzęcy i tyle, bez dorabiania zbędnej ideologii która niepotrzebnie przykuwa zbyt wiele uwagi do tego wydarzenia. 

Portret użytkownika Realista

Eurowizję wygrywa Banderowiec

Eurowizję wygrywa Banderowiec (kobieta) która śpiewa o wysiedleniach tatarów krymskich , i śpiewa to w tym momencie kiedy Krym był, jest i będzie częścią rosji PRZYPADEK ? Napewno nie ma w tym podtekstu politycznego napewno. A co to eurowizji 2017 Szpak+bandera= Wygrana 

Portret użytkownika ACHILES

Apel przewodniczącego

Apel przewodniczącego parlamentu Ukrainy do polskich polityków

Andrij Parubij zwrócił się do posłów polskiego Sejmu o odroczenie dyskusji na tematy historyczne, podkreślając jednocześnie, że dla jego kraju jest to obecnie "po ludzku ważna" kwestia.

Parubij zaapelował o odrzucenie tego, co dzieli dwa narody, i poszukiwanie wydarzeń historycznych, które łączą Polaków i Ukraińców – poinformowano na stronie internetowej ukraińskiej Rady Najwyższej (parlamentu) po spotkaniu z delegacją posłów należących do Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej Sejmu RP.

czytaj więcej, na : http://wiadomosci.onet.pl/swiat/apel-przewodniczacego-parlamentu-ukrainy-do-polskich-politykow/fhbkxc

I KOMENTARZE, JAK LECI :

rezolutek : Piękny ten Parubij… !
Nasi sąsiedzi pokazali "po ludzku" wobec bezbronnych polskich kobiet i dzieci przykład absolutnego, ohydnego zdziczenia. Straszne tortury jakie wyprawiali przed śmiercią Polakom można porównać jedynie do wyczynów zbrodniarzy islamskich. Tych opętanych.
Gdyby był konkurs międzynarodowy to i tak nasi sąsiedzi by wygrali. Bo nie słyszałem aby islamiści aż tak masowo i z przyjemnością wyżywali się na bezbronnych ofiarach. Ukraińcom nie wystarczyło zabić Polaka. Musieli słyszeć wycie swych zarzynanych ofiar, którym żywcem wyciąga się jelita…

~Tak to idzie… do ~GP: A tymczasem Ukraińskie dzieci uczą się alfabetu na podstawie historii OUN-UPA. Podręcznik nasycony jest banderowską symboliką, która nam, Polakom, kojarzy się jednoznacznie – z ludobójstwem i okrucieństwem.

„Powstańczy alfabet” w założeniu ma nauczać ukraińskie dzieci czytania i pisania. Jego autorem jest Oleh Witwićkyj, historyk i działacz społeczny. Książka przedstawia historię i perypetie chłopca o imieniu Alyarmyk, który wchodzi do ruchu narodowowyzwoleńczego, gdzie dominują symbole i barwy OUN-UPA. W podręczniku, w którym historia przeplata się z bieżącymi wydarzeniami na Ukrainie, są m.in. Adolfyk, Stalin, Liliputin, których odniesień chyba nie trzeba tłumaczyć, czy chociażby Medwedczukowycz, co stanowi połączenie nazwisk Wiktora Medwediewa i Wiktora Janukowycza.

Podręcznik, z którego ukraińskie dzieci będą się uczyć liter, szerzy kult bojownika UPA w walce o niepodległą Ukrainę z armią sowiecką, z Rosjanami, stanowi też formę przeciwstawiania się innym nacjom. Pod poszczególnymi znakami alfabetu kryją się nazwy nastawiające negatywnie dzieci do określonych środowisk czy osób.

Inny elementarz nosi znamienny tytuł "Stepan Bandera i ja"
http://ic.pics.livejournal.com

I JAK MYŚLICIE, CZY OBECNA NIBY NASZA EKIPA ZECHCE SIĘ ZASTOSOWAĆ DO ZALECEŃ TEGO pana I NADAL BĘDZIE PANOWAŁO ZAKŁAMANIE O TYM, CO SIĘ WÓWCZAS STAŁO I NADAL SIĘ DZIEJE W TAMTYM ukraju ???

Strony

Skomentuj