Norweski publicysta zaproponował, aby na Eurowizji 2017 wykonać piosenkę o okrucieństwach Bandery

Kategorie: 

Źródło: https://www.facebook.com/b.d.nistad?fref=ts

Norweski politolog i pisarz zaproponował, aby w finale Eurowizji 2017 na Ukrainie wykonać piosenkę o okrucieństwach Bandery.

Dyskusja nad upolitycznieniem konkursu piosenki Eurowizja widoczna jest gołym okiem, zarówno na Wschodzie, jak i Zachodzie Europy. Dzieje się tak w związku ze zwycięstwem ukraińskiej artystki z utworem pt. „1944” o deportacji Tatarów krymskich. Miłośnicy popkultury zastanawiają się teraz, co trzeba zaśpiewać, aby zdobyć pierwszą nagrodę. Maria Zakharova, przedstawicielka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, nie bez ironii zasugerowała, że można byłoby zaprezentować coś na przykład o „krwawym Assadzie”.

 

Norweski politolog Bjørn Ditlef Nistad sugeruje z kolei, że Rosja powinna wysłać na Eurowizję w 2017 roku artystę z piosenką o okrucieństwach Bandery i jego zwolennikach w czasie drugiej wojny światowej.Ukraińscy faszyści Bandery i jego przyjaciele mordowali Polaków, Żydów i inne grupy etniczne w czasie drugiej wojny światowej. Zgodnie z logiką jury, jest to również fakt historyczny, bo stało się to dawno temu. Rosyjscy artyści mają więc prawo śpiewać o okrucieństwach Bandera w przyszłym roku, bo to nie jest polityka.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika bb26

Ja przed cała ta eurowizja

Ja przed cała ta eurowizja przypuszczałam że wygra Ukraina.  Chociaż spodziewałam się piosenek z jakimiś pontonami w tle, bo to dosyć hot temat. Niemcy dostali po zadach bo obywatele Europy mają dość ich pomysłów. I zbieg okoliczności że na końcu została Ukraina i Rosja, i Ukraina zwyciężyła też dość politycznie rozegrane. A od kiedy to Australia i izrael są w europie? Zabrakło Europejskiej Turcji... żenada.

Portret użytkownika krokusss

Szkoda ,że nie wygrał ten

Szkoda ,że nie wygrał ten Rosjanin .Powinien on wygrać ponieważ był najlepszy .Piosenka w jego wykonaniu super, śliczna .Taka żywiołowa i energytuzująca,optymistyczna .Rosjanin śpiewa fantastycznie ,poza tym jest szalenie przystojny i taki jest energiczny ,żywiołowy ,co nie ukrywam bardzo mnie kręci . . .Mogłabym go słuchać na okrągło i patrzeć na niego też na okrągło .Jak słucham tej muzy ,to dostaje takiego powera ,że hej .

Portret użytkownika SN69

Tak se myśle, że nie ma się

Tak se myśle, że nie ma się czym ekscytować ta chora impreza ma pewnie mniejszą widownie niż programy typu "talent show", dobrze jest się z tego cyrku dobrze pośmiać, tak dla zaznaczenia że normalni ludzie postrzegają tą medialną masakrę jako tzw. folwark zwierzęcy i tyle, bez dorabiania zbędnej ideologii która niepotrzebnie przykuwa zbyt wiele uwagi do tego wydarzenia. 

Portret użytkownika Realista

Eurowizję wygrywa Banderowiec

Eurowizję wygrywa Banderowiec (kobieta) która śpiewa o wysiedleniach tatarów krymskich , i śpiewa to w tym momencie kiedy Krym był, jest i będzie częścią rosji PRZYPADEK ? Napewno nie ma w tym podtekstu politycznego napewno. A co to eurowizji 2017 Szpak+bandera= Wygrana 

Strony

Skomentuj