Norweska policja namierzyła terrorystów, którzy jako uchodźcy mieli otrzymać azyl

Kategorie: 

Emigranci, którzy próbują dostać się do Sycylii przez Morze Śródziemne - źródło: Vito Manzari/Creative Commons/CC-BY-2.0
W ciągu jednego dnia, tysiące uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu ucieka przed wojną do naszego kontynentu. Niestety nikt tak naprawdę nie wie, kto rzeczywiście poszukuje lepszego życia, a kto przybywa do Europy jako członek organizacji terrorystycznych. W Norwegii namierzono osoby, które przybyły do kraju jako uchodźcy, choć mieli powiązania z ugrupowaniem ISIL i równie radykalnym Frontem al-Nusra.

 

Uchodźcy, którzy masowo uciekają z krajów ogarniętych wojną, z wyglądu niczym się nie różnią od terrorystów. Jest to bardzo poważny problem, ponieważ wraz z emigrantami przybywają do nas radykalni islamiści a zidentyfikowanie ich jest praktycznie niemożliwe. Norweskie służby bezpieczeństwa powiadomiły właśnie, że udało się im namierzyć prawie 10 osób, które mają powiązania z organizacjami terrorystycznymi.

 

Sprawa jest poważniejsza ponieważ jak się okazuje, radykalni islamiści którzy udają uchodźców zostali zatwierdzeni przez Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR). Po prostu ONZ zarządziło które osoby mają przybyć do Norwegii i ubiegać się o azyl.

 

Obecnie w tym kraju znajduje się około 5 tysięcy emigrantów - wszyscy oczekują na azyl lecz nikt nie wie, czy są wśród nich terroryści. Co więcej, norweskie władze rozważają przyjęcie kolejnej partii uchodźców z Syrii. Powyższy przykład jest jednym z wielu. Nikt przecież nie wie ilu islamistów przybyło w ten sposób do Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Polski.

 

 

Źródło: http://m.db.no/2015/06/01/nyheter/innenriks/pst/is-terror/den_islamske_stat/39442669/?REF=NC

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu