Norweska firma stworzyła drona, przeznaczonego do transportowania ludzi

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Rozwój dronów pędzi w zatrważającym tempie. Sprzęt, który początkowo powstał do obserwacji znajduje obecnie coraz większe zastosowanie w wielu innych aspektach. Mowa już była o dronach dostarczających paczki, a obecnie okazuje się, że bezzałogowe statki powietrzne pewnego dnia będą także transportować ludzi.

 

Norweska firma Griff Aviation stworzyła drona, który będzie mógł przewozić ładunki o wadze do 225 kilogramów. Sprzęt o nazwie Griff 300 waży jedynie 75 kilogramów i posiada osiem silników ze śmigłami.

W zależności od wagi przewożonych ładunków, akumulator wystarcza na około 30-45 minut lotu. Do sterowania dronem możliwe jest stosowanie sterowania zdalnego. Póki co nie ogłoszono jeszcze ceny drona, jednak twórcy informują o dalszym rozwoju swojego projektu, tak by mógł on transportować ładunki o wadze do 800 kilogramów.

 

Sam sprzęt oferowany przez Norwegów ma być wielozadaniowy. Może być on wykorzystywany dla różnych projektów, na przykład dla organów ścigania, sił zbrojnych oraz grup poszukiwawczo-ratowniczych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj