Norwescy naukowcy znaleźli sposób na wydłużenie oczekiwanej długości życia o 10 lat

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wystarczy zmienić dietę na bardziej zbilansowaną, aby wydłużyć oczekiwaną długość życia nawet o 10 lat. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Bergen w Norwegii. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie PLOS Medicine.

Norwescy eksperci przeanalizowali dane z innego dużego badania zatytułowanego „Globalne obciążenie chorobami”, w którym wzięło udział kilka tysięcy młodych mężczyzn i kobiet. Naukowcy ocenili wpływ niektórych zmian w diecie na zdrowie i długość życia ludzi. Ciągłe odchodzenie od zachodniej diety, która obejmuje tłuste i słone potrawy, czerwone mięso, przetworzoną żywność i słodycze, na zdrową dietę bogatą w rośliny strączkowe, świeże warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i orzechy może przedłużyć życie średnio o 10 lat.

 

Aby to się powiodło konieczne jest jak najszybsze przejście na żywienie zdrową żywnością.Badacze twierdzą, że zrozumienie korzystnego potencjału różnych produktów spożywczych pozwoli ludziom osiągnąć znaczną poprawę ich zdrowia, co z kolei pomoże wydłużyć oczekiwaną długość życia.

Stwierdzono na przykład, że pozytywny wpływ na organizm człowieka mają słodkie ziemniaki - bataty. Specjalista zwrócił uwagę na fakt, że jeden batat zawiera błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny, który jest przydatny dla przewodu pokarmowego. Jego stosowanie wzmacnia mikroflorę jelitową. Ponadto słodkie ziemniaki zawierają różne przeciwutleniacze, mangan, a także witaminy A i C – donosi kanał telewizyjny 360.

Eksperci przestrzegają też przed niektórymi produktami. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa płynące z niekontrolowanego spożywania grejpfrutów. Ten owoc tropikalny zawiera substancje chemiczne, które mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, dzięki czemu są silniejsze.Skutki uboczne grejpfruta mogą obejmować ostrą niewydolność nerek, niewydolność oddechową i krwawienie wewnętrzne.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Co to znaczy "oczekiwana

Co to znaczy "oczekiwana długość życia" ? Jakie to ma znaczenie czy żyje się 75 czy 120 lat ? To nie ma żadnego znaczenia . Żyje się poto by osiągnąć spełnienie i przedłużyć gatunek (dość wątpliwy powód) . Czym jest "spełnienie" ? Jest to stan umysłu oznaczający zakończenie procesu rozwoju świadomości , którego zwieńczeniem jest doskonałość. Ciało jest tylko "mechanizmem" , nośnikiem umysłu (świadomości) w którym ona może funkcjonować czyli pracować nad samodoskonaleniem się. Po co ? By osiągnąć możliwości niedostępne zwykłym "śmiertelnikom" . Po co ? Aby uczynić świat znacznie lepszym miejscem do życia niż jest obecnie. Po co ? Aby człowiek powrócił do "raju utraconego" i nie musiał już więcej trudzić się znojem przyziemnego życia. Oto cel stojący przed ludzkością. A do tego nie czas jest potrzebny lecz wola i chęć. 

"Starajcie sie naprzód o królestwo Boga i jego sprawiedliwość a wszystko inne będzie wam dodane". Co to znaczy ? Znaczy to , (w tym kontekscie) , że kto żył będzie w zgodzie z prawami i siłami natury , starając się być prawym i szlachetnym ten w zdrowiu dożyje sędziwego wieku starości bez lęku , choroby i niedołęstwa . Człowiek spełniony (czyli syty) nie będzie pragnął ani szukał sposobu na przedłużenie swego życia gdyż już wypełnił swoje "powołanie" i może w spokoju odejść do "krainy wiecznych łowów".

Powodem dla którego wielu ludzi "goni" za bogactwem , zaszczytami , władzą i nieśmiertelnością jest ... niezrozumienie powodu swojego istnienia. Wiedzą , że muszą czegoś "szukać" ale nie wiedzą co to jest i dlatego gromadzą to czego zbierać nie powinni. Ale to im nie daje zaspokojenia dlatego wciąż czując "głód" pragną więcej i więcej bogactwa , władzy i zaszczytów - błędne koło narodzin i śmierci (reinkarnacja) - nieustające pragnienie. Nie znają powodu odczuwania owego gnębiącego ich głodu i mylą go z chciwością posiadania . Tak jak niektórzy mylą pragnienie z fizycznym głodem , czego wynikiem jest obrzeranie się i otyłość.

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika dziadek

POKOJU WRÓĆ 10.02.2022

POKOJU WRÓĆ 10.02.2022
Dzisiaj potrzebny nam pokój
Jak chleb po wielkim głodzie
By głowy w codziennym szoku
Przestały być w wojnie co dzień.

Spirale przegrzane do końca
Mózgi spalone w wędzarnie
A przecież czekamy słońca
I zieleń, co świat nam ogarnie.

Codziennie gdzieś ogień płonie
Błysk grozy z oczu świeci
A przecież matczyne dłonie
Nadal tulą swe dzieci.

Kiedy się wreszcie to skończy
Weźmiemy się do pracy
Wiosna wszystkich połączy
A to pokój wreszcie znaczy.

Kiedy się skończy komedia
I spać nam pozwolą w niedzielę
Oby to tylko te media
Kręciły tę karuzelę.

Portret użytkownika Esteban

Natomiast ruscy postanowili

Natomiast ruscy postanowili poprawić wydolność organizmu, przynajmniej u sportowców. Nie dość, że za nagminnie stosowanie dopingu nie mogą występować jako Rosja, to nic nie zmadrzeli. Tym razem nafaszerowany koksem 15 letnie dziecko. Nie w Rosji nie da się uczciwie, no ale przykład idzie z góry. A mogli choć jak Norwegowie rozchorować się na astmę i byłoby ok, no ale do tego potrzeba rozumu. A teraz zobaczymy co napiszą funkcyjni Biggrin

Portret użytkownika Jarek Familok

No i znowusz najebałeś się

No i znowusz najebałeś się tanim piwem, "no ale do tego potrzeba rozumu" no nie wątpiwie, ale to już jest nudne. "zobaczymy co napiszą funkcyjni" zobaczyłeś. Ruskie - amerykańce takie podziały to były modne ale 50 lat temu. Świat nie jest taki jak myślisz. Puenta: w każdym kraju trafiają sie oszołomy, tu akurat chodzi mi o to co napisałeś o tym dzieciaku, co mu zrobili. Rozumisz czy nie:)

Portret użytkownika oswiecony77

6

6

1 A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. 2 Synowie Boga1, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.
3 Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje [[[[[[[[[[[tylko sto dwadzieścia lat2»]]]]]]]]]]]]]]]. 4 A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.
 

DZIEJE NOEGO - POTOP

 

Boże postanowienie zagłady

5 Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, 6 żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się3. 7 Wreszcie Pan rzekł: «Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem».
8 [Tylko] Noego Pan darzył życzliwością.   Tak moi drodzy dochodzimy w naszych czasach do konca tej histori To co sie dzieje obecnie na ziemi nie jest przypadkowe na scenie geopolitycznej oraz geofizycznej https://www.youtube.com/watch?v=RvDzsLropX4

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj