Norwegowie nie będą więcej przyzwalać na niszczenie lasów tropikalnych

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Produkcja wielu towarów na świecie bezpośrednio lub pośrednio związana jest z niszczeniem lasów tropikalnych. Ma to istotny wpływ na nasze środowisko. Szybko ubywa drzew w Argentynie, Boliwii, Brazylii, Paragwaju, Indonezji, Malezji i Papui - Nowej Gwinei. Serce boli, gdy patrzymy na wielokilometrowe łyse plamy,  stanowiące niegdyś zielone, mokre domy dla setek żyjących gatunków.

 

 

 

Norweski rząd nie będzie już kupować produktów związanych z wycinką drzew. Każda firma, która niszczy lasy tropikalne, nie ma co liczyć na norweskie kontrakty rządowe. Od kilku lat wiele podmiotów w tym kraju nie robi już interesów z przedsiębiorcami zaangażowanymi w destrukcję lasów, ale dotychczas nie było to wspierane polityką rządową.

 

Norwegia będzie pierwszym krajem na świecie, który całkowicie rezygnuje z produktów, które powstają w wyniku niszczenia lasów tropikalnych. Norwegowie wprowadzają rygorystyczne wymagania dotyczące zamówień publicznych w celu ochrony zasobów leśnych na naszej planecie.

 

Władze Norwegii wzywają inne kraje do podjęcia podobnych działań, a zwłaszcza Wielką Brytanię i Niemcy. Inicjatywa Skandynawów jest bardzo ważna dla wszystkich ludzi. Jest to mały krok, ale chyba we właściwym kierunku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ola

Zawsze bylam pelna podziwu

Zawsze bylam pelna podziwu dla lasow tropikalnych : ) I nie moge oderwac oczu od tego jakie sa piekne : ) Sa one płucami ziemi, i jest tam najwieksze na swiecie bogactwo fauny i flory. Ludzie.. zastanawiaja sie jak stworzyc warunki do zycia na Marsie, i rozwazaja wlasnie zalesienie tej Planety. Tylko przy tym samy czlowiek wycina lasy na naszej Ziemi, i za chwile bedziemy miec tu... pustynie. O ile do tego czas sami sie nie powybijamy. 

Ale wracajac do tych lasow, powinno sie szanowac je. Tak samo te nasze w Polsce. Naprawde rozumiem, ze potrzebne jest drewno, ale czlowiek wycina te lasy bez opamietania. Ogladalam swojego czasu program w telewizji, ze ludzkosc zużywa za wiele energi i surowcow. Szkoda, ze nie umiemy docenic tego co mamy i nie szanujemy. Musimy nauczyc sie zyc skromniej, cieszyc pieknem przyrody (tym co zostalo) a nie tylko dewastowac przyrode i niszczyc to co nam Bog dal. 

Skomentuj