Norwegia zamierza zdekryminalizować wszystkie narkotyki

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Parlament Norwegii wyraził poparcie dla reformy polityki narkotykowej. Rząd ma podjąć przełomową decyzję, która zdekryminalizuje stosowanie wszelkich narkotyków. Oznacza to, że Norwegia zamiast karać za używanie nielegalnych substancji będzie wysyłać ludzi na leczenie.

 

W norweskim parlamencie odbyło się głosowanie w sprawie wspomnianej wyżej reformy. Większość polityków zagłosowała za zmianami - reforma zyskała poparcie większości partii politycznych. Kolejnym krokiem ma być decyzja rządu, która radykalnie odmieni tamtejsze prawo narkotykowe.

 

Norwegia stanie się pierwszym państwem skandynawskim, które zdekryminalizuje stosowanie narkotyków. Jak zaznaczają zwolennicy tej reformy, substancje psychoaktywne w dalszym ciągu będą nielegalne. Norwegia zmieni jednak podejście w walce z narkotykami - zamiast karać, będzie kierować na leczenie. Narkomani będą postrzegani nie jak kryminaliści, lecz jak osoby, które potrzebują pomocy.

 

Jeśli reforma wejdzie w życie, odpowiedzialność za politykę narkotykową przejmie system opieki zdrowotnej. Norwegia nie ukrywa, że próbuje wzorować się na Portugalii, która w 2001 roku jako pierwszy kraj Europy zdekryminalizowała narkotyki. Decyzja ta została podjęta w związku z narkotykową epidemią, która jak się z biegiem lat okazało była strzałem w dziesiątkę - obecnie liczba zgonów w Portugalii spowodowana stosowaniem nielegalnych substancji psychoaktywnych w skali roku jest niemal najniższa spośród wszystkich państw Unii Europejskiej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika arttt

vJak w PL idziesz do lasu na

vJak w PL idziesz do lasu na grzybki i sobie nazbierasz to jak cie dorwie policjant i bedzie wiedzial co masz w koszyku to idziesz do pierdla jak najgorszy bandyta. 

Sam zerwałes, nie sprzedajesz, masz dla siebie - i....... idziesz siedziec. 

To samo z hodowaniem u siebie w domu jednego krzaczka. 

Z drugiej strony ludzie co podp......lili miliardy nigdy w życiu nie pójdą do więzienia a nawet sama prokuratura odstępuje często od karania z powodów humanitarnyh. Taka jest własnie PL

Nie mówie że w innych krajach jest lepiej czy gorzej, mowie jak jest w PL;

Portret użytkownika syriues

Od marihuany nie da sie

Od marihuany nie da sie uzaleznic.To jest tylko czyjs wymysl.Jak ktos lubi to pije czy pali albo je to i tamto.I za to ma byc skazywany?

Od kiedy to za zjedzenie np grzybkow ktos ma trafic do wiezienia lub do lekarza?

Z jakiej to racji?Bo ta racja nie jest po to by ludzie byli wolni ale kontrolowani

Jednym slowem kontrola pier.................  moznowladcy tego swiata jaraja pija cpaja i wykorzystuja dzieci,kradna klamia itp

I co?

To my jestesmy winni?

Portret użytkownika charis

ucieczka w narkotyki,

ucieczka w narkotyki, alkohole i inne złe rzeczy to owoc zerwanej relacji ze STWÓRCĄ, to owoc odejścia od NIEGO przez grzech. Ratunek jest w przyjściu do SYNA w którym człowiek staje się dzieckiem Bożym. Co utracone w Edenie, odzyskane jest w Zmartwychwstałym przez JEGO zastępczą ofiarę, wzięcia na sienie naszych win i kary ... 

Strony

Skomentuj