Norwegia łączy 13 zgonów ze skutkami ubocznymi szczepionki Pfizer

Kategorie: 

Źródło: tg

Wszyscy, którzy zmarli, byli podobno starsi i niedołężni. Dlatego Norweska Agencja Leków naciska na ponowne rozważenie, czy należy szczepić najsłabszych, mimo że szczepionka ma „bardzo niskie ryzyko” szkodliwości.

 

Szczepienie Pfizer / BioNTech rozpoczęło się cztery dni przed Sylwestrem w Norwegii. Odkąd Svein Andersen (67) został pierwszym Norwegiem, który otrzymał zastrzyk w domu opieki Ellingsrudhjemmet, ponad 33 tys. Norwegów otrzymało szczepionkę w następnych tygodniach.

 

Z góry ogłoszono, że szczepionka może powodować skutki uboczne o różnym nasileniu, a teraz Norweska Agencja Leków ustaliła, które z nich wystąpiły w ich kraju. Zgłoszono 29 skutków ubocznych, ale z alarmującym odsetkiem zgonów.

 

„Spośród nich trzynaście to zgony, dziewięć to poważne skutki uboczne, a siedem to mniej poważne skutki uboczne” - powiedział w rozmowie z NRK dyrektor medyczny Norweskiej Agencji Leków Steinar Madsen.

 

W sumie 23 zgony zostały zgłoszone przez Norweską Agencję w związku ze szczepieniami. Jednak jak dotąd tylko 13 z nich zostało poddanych ocenie.

 

Wszystkie zgony miały miejsce wśród osłabionych starszych pacjentów w domach opieki. Wszyscy zmarli mają ponad 80 lat, a niektórzy nawet ponad 90.

 

„Wydaje się, że niektórzy z tych pacjentów mają tak poważne skutki uboczne w postaci gorączki i złego samopoczucia, że może to prowadzić do bardzo poważnej choroby, nawet poważniejszej, która może prowadzić do śmierci”.

 

Jednocześnie Madsen podkreślił, że te przypadki są rzadkie i że wiele tysięcy słabych ludzi zostało zaszczepionych bez śmiertelnego wyniku. „Osłabiony” oznacza pacjentów z ciężką chorobą serca, demencją, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc i innymi poważnymi schorzeniami.

 

Madsen powiedział też, że nie niepokoi go zakres potwierdzonych skutków ubocznych.

 

„To nam nie przeszkadza. Oczywiste jest, że te szczepionki mają bardzo małe ryzyko, z kilkoma wyjątkami dla najsłabszych pacjentów ”- powiedział Madsen.

 

Dziewięciu pacjentów, u których wystąpiły poważne skutki uboczne, skarżyło się na reakcje alergiczne, ciężkie złe samopoczucie i wysoką gorączkę. Siedem mniej poważnych skutków ubocznych obejmowało silny ból w miejscu wstrzyknięcia.

 

Jednak Norweska Agencja Leków ostrzegła władze, aby uważały na procedury szczepień.

 

„Lekarze muszą teraz dokładnie przemyśleć, kto powinien zostać zaszczepiony. Osoby, które są bardzo słabe i u schyłku życia mogą zostać zaszczepione po indywidualnej ocenie ”- powiedział Madsen.

 

Jest to zgodne z wytycznymi opublikowanymi przez Norweski Instytut Zdrowia Publicznego na początku tego tygodnia.

 

Wcześniej sześć osób zmarło podczas próby szczepionki Pfizer / BioNTech, ale tylko dwie z nich faktycznie otrzymały szczepionkę. Pozostałym czterem podano bezpieczny roztwór soli i wody, placebo.

 

Do tej pory firma Pfizer i Centers for Disease Control and Prevention (CDC) badają okoliczności śmierci lekarza, który zmarł po wstrzyknięciu preparatu. 56-letni lekarz z Mount Sinai Miami Medical Center zmarł szesnaście dni po zaszczepieniu, a rozwinęła się u niego rzadka choroba krwi.

 

W Norwegii odnotowano ponad 57 tys. przypadków Covid-19 i ponad 0,5 tys. zgonów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika r

Co tylko Norwegia uczciwie

Co tylko Norwegia uczciwie podaje dane. Wczeniej Szwecja wyamaa si€ z histerii, teraz Norwegia wyamuje si€ z udawania, że wszystko jest OK. Jedyne dwa kraje, które są naprawdę socjalistyczno-demokratyczne i myślą u ludziach. Cała reszta Europy to tacy dziwni, socjaliści. Rozdają pieniądze, tylko żeby władzę utrzymać.

Portret użytkownika Adrem

Bezczelne morderstwa !

Bezczelne morderstwa !

Staruszkowie w domach opieki są zupełnie bezbronni.

Ktoś, kto podjął decyzję o szczepieniu tych schorowanych ludzi, powinien być na pal wbity.

Zwykły odstrzał to zbyt humanitarne dla tych sk...synów.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Robaczkowa

https://www.rmf24.pl/fakty

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-szczepienia-w-norwegii-trwa-wyjasnianie-przyczyn-smierci-23-,nId,4989224

W Norwegii zmarło zaraz po szczepieniu (po pierwszej dawce) więcej ludzi bo aż 23. W przypadku 13  udowodniono, że szczepionka się do tego przyczyniła. Ale dochodzenie nadal trwa i możliwe że ta pozostała 10-tka również zmarła z tego samego powodu.

To się dzieje nie tylko w Norwegii ale wszędzie. W Szwecji też się prowadzi dochodzenie po śmierci 4 osób. Pisano też o kilku osobach w Niemczech.  A w wielu krajach nawet dochodzeń się nikomu nie chce robić tylko z netu dowiadujemy się, że raz tu, raz tam zmarł jakiś lekarz albo jakaś lekarka i tylko ich rodziny w żałobie ostrzegają innych ludzi, żeby się już nie szczepili.

Zresztą już podczas pierwszych prób na ochotnikach ze szczepionką Pfizer zmarło 6 osób. Ta ilość jest bardzo duża bo szczepionkę badano na ludziach młodych  i zdrowych do 55 roku życia. Więc śmierć z powodów naturalnych jest u takich osób  bardzo mało prawdopodobna. Tym bardziej, że tych ochotników było mało i jak wszyscy wiemy próby szczepionki trwały bardzo krótko. Wiadomo przecież, że próby badania nadal nie zostały ukończone i przez kolejne dwa lata będą zbierane dane zdrowotne o tych wszystkich nierozsądnych optymistach co się teraz dadzą dziabnąć.

I ja tu piszę wyłacznie o przypadkach śmierci, bo o innych powikłaniach (często paraliżach) się ostatnio nawet nie pisze. Ale jest ich ogromna ilość. Tylko w pierwszym tygodniu szczepień, tylko w USA było 3000 zgłoszonych powikłań poszczepiennych.

https://nczas.com/2020/12/22/juz-ponad-3-tys-osob-w-usa-ma-ciezkie-powiklania-po-szczepionce-na-covid-19/

Czyli wniosek sam się nasuwa - to nie jest szczepionka tylko wielkie gówno.  Raczej taka ,,śmiercionka".

Strony

Skomentuj