Nord Stream 2, czyli ostatni prezent Merkel dla Putina i pierwszy prezent Bidena dla rosyjskich miliarderów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

USA miały stać na straży geopolitycznego porządku, a znowu go zaburzyły. Decyzja Joe Bidena, który jest przeciw, a nawet za, w sprawie Nord Stream 2, powoduje, że przyszłość Europy Środkowo-Wschodniej, jeszcze mocniej będzie uzależniona od kaprysów Putina.

Senator Ted Cruz na temat umowy USA i Niemiec w sprawie Nord Stream 2, orzekł: „To jest pokoleniowy błąd geopolityczny. Rosyjscy dyktatorzy przez dekady będą czerpać miliardy dolarów każdego roku, dzięki prezentowi od Joe Bidena”. Niemiecki dziennik „Die Welt” określił z kolei owe porozumienie jako „prezent pożegnalny Merkel dla Putina”.

 

W istocie mamy do czynienia ze zdradą interesów kilku państw Unii Europejskiej, w tym Polski i aspirującej do zasilenia szeregów Wspólnoty, Ukrainy. Rosja do Unii nie należy, a Niemcy są jej najsilniejszym członkiem. Nie po raz pierwszy mamy dowód na to, jak niewiele warte są traktaty i umowy dla największych światowych graczy.

Niemcy lubią nas upominać, ale same dopuszczają się rzeczy niegodnych lidera UE. Merkel to finansowa „kręcikicha”, która bojąc się niemieckiej stagnacji, ugadała się z satrapą Putinem na biznesowy romans, podtrzymujący supremację.

Biden, zamiast utrzymać sankcje i zablokować projekt, na temat którego wiceszefowa dyplomacji USA - Victoria Nuland - stwierdziła, że będzie miał „katastrofalne” skutki dla bezpieczeństwa narodowego i bezpieczeństwa energetycznego, dał zielone światło jego dokończeniu i umożliwił tym samym dopływ przez kolejne dziesięciolecia miliardów dolarów na konta rosyjskich oligarchów.

Umowa USA z Niemcami nie jest póki co prawnie wiążącym dokumentem. Niemcy zobowiązały się zainwestować w projekty energetyczne Ukrainy oraz stworzyć specjalny fundusz, którego wartość ma wynieść 1 miliard dolarów. Mają też nakładać sankcje, jeśli Rosja wykaże się wrogimi działaniami. Do tego następca Merkel ma dbać o to, aby Ukraina nadal otrzymywała opłaty z tytułu tranzytu rosyjskiego gazu po wygaśnięciu obecnej umowy w 2024 r.

Jednak chyba nikt się nie łudzi, że wszystkie te zapewnienia nie zostaną zmodyfikowane albo pominięte, gdy zamieszanie ucichnie. Nic nie zmieni tego, że Nord Stream 2 jest geopolitycznym instrumentem Putina, dzięki któremu finansuje on rosyjskie projekty militarne pozwalające mu toczyć mniejsze i większe wojenki w regionie i szantażować państwa byłego Związku Radzieckiego.

Wychodzi na to, że jeśli Polska ma jakichkolwiek sojuszników, to tylko tam, gdzie naprawdę zagrożone są wspólne lokalne interesy. Biden nie jest kimś, komu można ufać. Putin tym bardziej. A ten, kto przyjdzie po Merkel nie będzie przyjacielem Tuska, zatem Donald jako polityczny satelita też niewiele zrobi dla polskich interesów, nawet jeśli jakimś cudem PiS przegra kolejne wybory.

A Niemcom proponuję w przyszłości budowę muzeum, z rosyjskimi rakietami, które spadną na Berlin i będą finansowane dzięki wpływom z Nord Stream 2.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Maro

Polska miała budować rurociąg

Polska miała budować rurociąg ze Szczecina/ po to zbudowano tzw terminal/gazoport w Świnoujściu. Miał on trasę aż na Bałkany. Miała płynąć ropa i gaz, kradziona z Iraku itp, zwozona okrętami przez jankes. Niestety Czesi i Węgrzy zrobili pana D/ on to kiedyś w jednym z bleblań ogłaszał/ w ciula i biorą dalej tansza ropę i gaz od Ruska. Gazoport został więc dostawami zablokowany, nie ma gdzie już lać, dzięki czemu wielki plan rurociągu upadł. I to był prawdziwy prezent rządu jankes-polskiego mimo że nie był wcześniej zaplanowany. Czy nasi politycy i dziennikarze są tak ślepi że tego nie zauważyli czy nadal robią artykuły-ściemy zasłaniając wszystkim Polakom znane fakty? Uważacie nadal nas za bydło i ciemny lud?

Portret użytkownika kotu jones

Plujcoe na siebie debile tak

Plujcoe na siebie debile tak dalej, jeden drugiemu by do gardła skoczył jak pies spuszczony z kagańca. Jak nadejdzie konflikt zbrojny to nikt nie będzie musiał nas atakować bo sami się wybijemy. I usa i ruscy i niemcy to skurwysynstwo, które ma nasz kraj za nic. Rządy PO i PiS tak samo - swinie z chlewu na usługach jednych czy drugich, a Wy tutaj naiwnie wpadacie w polemiki kto jest lepszy. Żałosne...

Portret użytkownika anty żyd

kozera chyba ci się portale

kozera chyba ci się portale pomyliły z takimi projankeskimimi i antyrosyjskimi  wpisami to możesz startować jako redaktor gazety polskiej i portalu niezależna.

USA obrońcą porządku geopolitycznego! koń by się usmiał! najbardziej kryminalny obecnie reżim na świecie wywołał najwiecej wojen w Historii świata snakcjami próbuje wywołac wielki głód w Syrii.

kozera skoro twiedzisz,że Rosja kupuje broń ze sprzedazy gazu to dlaczego nie domagasz sie zerwania wszelkie handlu z Rosją? idz pod kancelarie premiera i domagaj się zaprzestania jakiegokolwiek handlu z Rosją a takze domagaj się tego od całej EU.

Wstyd,że na tym portalu jest ktoś taki z poglądami globalistycznymi zwolennika bandytów z USA i ich wasali z Brukseli.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Ukraina nie jest banderowska

Ukraina nie jest banderowska , tylko zachodnia poniewaz tu zyli Polacy , wiec tak wychowali swoich Ukraincow , ze powstal kult Bandery wychowanka w Polsce.

I nie dezinformuj ludzi a zreszta tak wykastrowane mozgi i tak nie zrozumieja dlaczego Bandera stal sie symbolem Ukraincow zachodnich.

Nie dziwne jest skoro nie zna sie historii 2 RP , ktora powstala na podwalinach tysiaca zamachow bombowych , glownie wykonywanych przez Ukraincow , w tym przodka Teofila Olszanskiego , zamachowca na prezydenta Polski Wojciechowskiego.

Dzis w wiki ma zmienione nazwisko na Olszewski .. bo polapali sie ,ze ukrainski chazar Olszanski bylby rozpoznawany ,ze przodek??? zrobil zamach , dziwne by sie kojarzylo frajerom udajacym narodowcow.

Poniewaz Polacy nigdy nie zrozumieja swojej historii bo im ja wykastrowano a wgrano program jestesmy zydami z getta ,,, to potem pisza ,ze Ukraina jest banderowska... Smile

Nie wiem , geny slowianskie a takie wykastrowane , ani to walczyc nie umie bronia biala , ani nie zna historii , ani nie chce wiedziec jak sie to robi ,zeby przetrwac jak to robili SLowianie wieki temu.

 

Portret użytkownika dobra rada

Kozera, coś ci się na mózg

Kozera, coś ci się na mózg rzuciło.

Niemcy próbują się uniezależnić od okupanta z za wielkiej wody, bo do dzisiaj okupant robi za pośrednika w handlu, oczywiście nie za darmo.

Gazociąg mógł iść przez Polskę, ale okupant zabronił, bo jeszcze Polska mogłaby na tym zarobić. Więc mamy to co mamy. 

Ten sam okupant wmawia nam od lat, że gaz kupowany od Rosji to zło. Ale ten sam gaz kupowany od okupanta, to już samo dobro.

 

A co do upadliny. Sami sobie wykopali dół kradnąc gaz przesyłany m.in. do Polski. Więc nie ma ich co żałować.

Strony

Skomentuj