Nominacja Tuska wywoła polityczne trzęsienie ziemi w Polsce

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Nominacja Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej oznacza, że polską scenę polityczną czeka teraz głęboka przebudowa. Zapewne ręce z zadowoleniem zacierają teraz Jarosław Kaczyński i Leszek Miller, którzy są nominowani przez okrągłostołowe media jako ci, którzy mogą zyskać na emigracji Tuska.

 

Szefowie PiS i SLD zgodnie twierdzili, że to dobrze, że Tusk w końcu dał sobie spokój z Polską, a swoją ucieczką "odblokował scenę polityczną". Teraz jeszcze wszystko wskazuje na to, że nowym premierem w okresie przejściowym będzie pierwsza przyboczna Donalda Tuska, czyli Ewa Kopacz, Marszałkiem Sejmu po niej zostanie obecny wicemarszałek, Cezary Grabarczyk. To tyle jeśli chodzi o oficjalne plany partii rządzącej.

 

To co stanie się w rzeczywistości zależy od tego, co zrobi prezydent Komorowski, który reprezentuje raczej środowisko dawnej Unii Wolności niż Platformy Obywatelskiej. Nie można wykluczyć tego, że nagle Komorowski wyskoczy z jakimś swoim kandydatem na premiera, kto wie czy nie będzie to Grzegorz Schetyna.

 

Tak czy inaczej PO czeka raczej tylko erozja i rozpad, a pierwsze objawy tego zobaczymy niedługo, gdy zaczną stamtąd uciekać posłowie poszukujący innych partii, w których mają szansę ponownego uzyskania mandatu. Jeśli proces ten przybierze na sile to wybory parlamentarne w Polsce mogą być już na wiosnę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Has$

Jakiś czas temu tusek

Jakiś czas temu tusek powiedział : ,, Oho, ktos wajche przełozył .,, O co chodziło ? O to że media przestały ,,pluć,, na kaczora.Ninał jakś czas, a PiS jak sie nie przebił tak sie nie przebił , cos tam w sondazach wzrosło, a wojna tuż tuż. Więc ! Pomyliłem sie w poprzednim poście, to nie tusek a kaczor wyda Polskim czołgo rozkaz , wojny z Rosją. ,,Awans,, tuska , to po prostu usuniecie przeszkody, stojacej na drodze maksymalnej radykalizacji sceny politcznehj w Polsce,...to wolna droga dla faszyzujacej kaczki = czekają Nas rozbiory Sad

Portret użytkownika Czelsi

My na forach wylewamy swe

My na forach wylewamy swe żale i nienawiść a rudy zdrajca po 2.5 roku pilnowania żyrandola w ue dostanie emeryturkę w wysokości 80 000 zł. Słownie: osiemdziesiąt tysięcy złotych polskich. To już jest ku*wa jawne naszczanie na ryj Polakom.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Strony

Skomentuj