Nocne niebo nad Nowym Jorkiem stało się nagle niebieskie, mieszkańcy wpadli w panikę

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Dzisiejszej nocy w Nowym Jorku doszło do eksplozji w elektrowni Con Edison w dzielnicy Queens. Feria świateł towarzysząca temu wydarzeniu była tak potężna, że rozjaśniła na niebiesko nocne niebo, co wzbudziło panikę wielu mieszkańców obawiających się, że oznacza to dla nich wielkie kłopoty.

 

Niektórzy twierdzili, że to co widzieli przypominało sceny z hollywoodzkiego filmu Wojna Światów, który przedstawiał skutki wyimaginowanej inwazji przedstawicieli obcych cywilizacji. W sieciach społecznościowych można odnaleźć bardzo dużo filmów rejestrowanych przez zaniepokojonych Nowojorczyków.

Na skutek braku elektryczności chwilowo zaprzestało pracy jedno z większych nowojorskich lotnisk, LaGuardia. Przedstawiciele władz w oficjalnym oświadczeniu potwierdzili, że w obrębie elektrowni Con Edison doszło do eksplozji transformatora, co spowodowało sekwencję pożarów. Świadkowie twierdzili, że słyszeli serię wybuchów, co wskazuje na to, że mogło eksplodować wiele transformatorów.

Na szczęście nie zanotowano żadnych ofiar na skutek tych eksplozji. Niezwykłe efekty świetlne, które tak zdumiały mieszkańców Nowego Jorku to łuki elektryczne, które powstawały w rezultacie zniszczenia transformatorów. Obecnie sytuacja jest już opanowana, a elektrownia Con Edison wznowiła dostawy prądu.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Leszek

Usrancy leca na dno, wiec

Usrancy leca na dno, wiec jedyne co im pozostalo to zrobic fajna iluminacje, by sie plebsowi wydawalo, ze mesjasz przyszedl, latwiej bedzie im zejsc w ochlan. Ciekaw jestem co w Polszy zrobia... jakie halo

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A może "kasują" stare systemy

A może "kasują" stare systemy, bo wejdą nowe?

https://kochanezdrowie.blogspot.com/2018/12/krotka-historia-nicoli-tesli.html

No wreszcie ktoś się do tej prawdy historycznej odniósł ! Może geniusz wszechczasów dostanie swoją nagrodę, o której marzył : świetlistą, darmową przyszłość? A my zaczniemy żyć w dużo lepszym świecie? Świecie z czyichś fantastycznych, (nawet jak na obecne czasy, a co dopiero 100 lat temu) wizji. Podobnie Juliusz Verne wymarzył sobie balon z gondolą, a 160 lat później był pierwszy lot balonem. Może najpierw trzeba skasować stare, żeby nowe miało miejsce? Jakby jakieś prace typu Demolution Man, to ja się chętnie piszę.

Portret użytkownika SędziaDredd

Dziwne bo też w Rosji podobno

Dziwne bo też w Rosji podobno magicznym trafem olbrzymi meteoryt uderzył w skały które zablokowaly rzekę dostarczajaca wodę do chłodzenia elektrowni atomowej. Prawdopodobieństwo że meteoryt akurat tak trafił żeby im zatkac rzekę do chłodzenia elektrowni jest 1 na 1000000 czy na 10000000000 ???? 

Portret użytkownika Arya

Są publikowane, przecież

Są publikowane, przecież odpisuje na twój komentarz. Tyle, że od niezarejestrowanych osób komentarze muszą być zatwierdzone przez moderatora. Zarejstruj sobie konto i twoje komentarze będą dostępne od razu po napisaniu.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika rocafella

Przeżyłem już eksplozję

Przeżyłem już eksplozję transformatora w moim mieście. Najpierw było ciemno, nagle zrobił się dzień a później znowu było ciemno Smile

Transformatory nie muszą być pod elektrownią. Transformator jak sama nazwa wskazuje przeprowadza transformację z jednej wartości na inną, czyli zmienia napięcie prądu a nie go wytwarza dlatego z główną elektrownią nic wspólnego mieć nie musi.

Portret użytkownika suna

Jakie k...a "napięcie prądu"

Jakie k...a "napięcie prądu" ? Od kiedy prąd ma napięcie? Jest napięcie i jest prąd, to dwie różne wielkości fizyczne.

Transformator zazwyczaj zmienia napięcie pomiędzy dwoma obwodami - strony pierwotnej transformatora i strony wtórnej.

(Napisałem zazwyczaj ponieważ istnieją też transformatory separacyjne, które nie zmieniają żadnych parametrów energii elektrycznej, służą "jedynie" do separacji galwanicznej obwodów).

Debile jeszcze głupka plusują, który twierdzi, że prąd ma napięcie. Smile To tak jakby powiedzieć, że siła ma masę.

+

Portret użytkownika hs100

Jak sama nazwa wskazuje ten

Jak sama nazwa wskazuje ten 'transformator'' musiał stać na środku drogi publicznej (4,45 min filmu)

Widziałem awarie elektryczne ale w żadnej nie było takiego oślepiającego światła tak dłuigi czas chyba że w USA nie stosują zabezpieczeń w elekrtowniach, w tym   atomowych.  No bo w zasadzie po co ?

Portret użytkownika Takitam

Widocznie jednak nie

Widocznie jednak nie widziałeś dużych awarii energetycznych. Pracowałem w tej branży wiele lat. To było zwarcie na wyjściu trafa 400 kV a pali się dotąt dopóki łuk nie zgaśnie, bo wyłączyć trafa na obciążeniu zwarciowym się po prostu nie da - a to może dość długo trwać.

Strony

Skomentuj