Nocne niebo nad Nowym Jorkiem stało się nagle niebieskie, mieszkańcy wpadli w panikę

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Dzisiejszej nocy w Nowym Jorku doszło do eksplozji w elektrowni Con Edison w dzielnicy Queens. Feria świateł towarzysząca temu wydarzeniu była tak potężna, że rozjaśniła na niebiesko nocne niebo, co wzbudziło panikę wielu mieszkańców obawiających się, że oznacza to dla nich wielkie kłopoty.

 

Niektórzy twierdzili, że to co widzieli przypominało sceny z hollywoodzkiego filmu Wojna Światów, który przedstawiał skutki wyimaginowanej inwazji przedstawicieli obcych cywilizacji. W sieciach społecznościowych można odnaleźć bardzo dużo filmów rejestrowanych przez zaniepokojonych Nowojorczyków.

Na skutek braku elektryczności chwilowo zaprzestało pracy jedno z większych nowojorskich lotnisk, LaGuardia. Przedstawiciele władz w oficjalnym oświadczeniu potwierdzili, że w obrębie elektrowni Con Edison doszło do eksplozji transformatora, co spowodowało sekwencję pożarów. Świadkowie twierdzili, że słyszeli serię wybuchów, co wskazuje na to, że mogło eksplodować wiele transformatorów.

Na szczęście nie zanotowano żadnych ofiar na skutek tych eksplozji. Niezwykłe efekty świetlne, które tak zdumiały mieszkańców Nowego Jorku to łuki elektryczne, które powstawały w rezultacie zniszczenia transformatorów. Obecnie sytuacja jest już opanowana, a elektrownia Con Edison wznowiła dostawy prądu.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Leszek

Usrancy leca na dno, wiec

Usrancy leca na dno, wiec jedyne co im pozostalo to zrobic fajna iluminacje, by sie plebsowi wydawalo, ze mesjasz przyszedl, latwiej bedzie im zejsc w ochlan. Ciekaw jestem co w Polszy zrobia... jakie halo

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A może "kasują" stare systemy

A może "kasują" stare systemy, bo wejdą nowe?

https://kochanezdrowie.blogspot.com/2018/12/krotka-historia-nicoli-tesli.html

No wreszcie ktoś się do tej prawdy historycznej odniósł ! Może geniusz wszechczasów dostanie swoją nagrodę, o której marzył : świetlistą, darmową przyszłość? A my zaczniemy żyć w dużo lepszym świecie? Świecie z czyichś fantastycznych, (nawet jak na obecne czasy, a co dopiero 100 lat temu) wizji. Podobnie Juliusz Verne wymarzył sobie balon z gondolą, a 160 lat później był pierwszy lot balonem. Może najpierw trzeba skasować stare, żeby nowe miało miejsce? Jakby jakieś prace typu Demolution Man, to ja się chętnie piszę.

Portret użytkownika SędziaDredd

Dziwne bo też w Rosji podobno

Dziwne bo też w Rosji podobno magicznym trafem olbrzymi meteoryt uderzył w skały które zablokowaly rzekę dostarczajaca wodę do chłodzenia elektrowni atomowej. Prawdopodobieństwo że meteoryt akurat tak trafił żeby im zatkac rzekę do chłodzenia elektrowni jest 1 na 1000000 czy na 10000000000 ???? 

Portret użytkownika Arya

Są publikowane, przecież

Są publikowane, przecież odpisuje na twój komentarz. Tyle, że od niezarejestrowanych osób komentarze muszą być zatwierdzone przez moderatora. Zarejstruj sobie konto i twoje komentarze będą dostępne od razu po napisaniu.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj