Nobel z fizyki przyznany za badania w zakresie fizyki laserów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Adam Baker/CC BY-NC 2.0

Komitet Noblowski ogłosił laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Tym razem mamy aż trzech zwycięzców. Są to 96-letni Arthur Ashkin, 74-letni Gerard Mourou i 59-letnia Donna Strickland.

 

Amerykanin Arthur Ashkin, były pracownik Bell Laboratories i Lucent Technologies, został wyróżniony za szczypce optyczne, które mają zastosowanie w biologii. Z ich pomocą można chwytać bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy, a także cząsteczki, atomy i molekuły. Technika ta dała nowe możliwości obserwacji i manipulacji.

 

Z kolei Francuz Gerard Mourou, dyrektor Laboratoire d'Optique Apliquée w Palaiseau, oraz Kanadyjka Donna Strickland z Uniwersytetu Waterloo w Ontario wspólnie opracowali metodę generowania intensywnych ultrakrótkich impulsów optycznych. Efekty ich pracy znalazły zastosowanie między innymi w medycynie, np. w laserowej korekcji wzroku.

Trójka fizyków otrzyma do podziału 9 milionów koron, czyli około 3,7 miliona złotych. Arthur Ashkin otrzyma połowę nagrody, a Gerard Mourou i Donna Strickland podzielą się drugą połową. Jako ciekawostkę warto dodać, że Arthur Ashkin (96 lat) jest najstarszym laureatem nagrody Nobla, natomiast Donna Strickland jest pierwszą od 55 lat oraz trzecią w historii kobietą, nagrodzoną Noblem za osiągnięcia w fizyce.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Żydzi już się cieszą. 

Żydzi już się cieszą. 

https://youtu.be/F78cdDr8MqU

Dziś odsetek żydów wśród noblistów wynosi aż 32% tak dobrze czytasz całe 32%. Odsetek obywateli pochodzenia żydowskiego na swiecie to zaledwie 0,27% Czy żydzi zatem są tacy genialni? Nie. Genialny jest system sprawowania kontroli nad patentami i odkryciami ponieważ sprawują nad nimi kontrolę syjonistyczne korporacje. Większość naukowców trafiając do korporacyjnych laboratoriów podpisuje umowę lojalnościową. Tzn. że odkrycia, których dokonają będą własnością korporacji. Więc jeśli zespół badaczy lub indywidualny naukowiec zatrudniony w korporacji odkryje jakiś nowy wynalazek np. szczepionkę to i tak właścicielem będzie korporacja. Ta z kolei ma członków zarządu którzy zarządzają projektami i to oni te nagrody celebrują. Nawet na zmianach na ziemi podpisujecie lojalościówkę tzn. jeśli dodaliście artykuły są one własnością ZnZ nie waszą . Wręcz wyśmienicie widać na przykładzie nagród Nobla żydowską wykładnię z Talmudu, że goja można okraść. Czynników dlaczego to żydzi celebrują najwięcej nagród Nobla jest oczywiście więcej ja przytoczyłem tylko jedną zasadę byście wiedzieli, że to nie jest tak że naród żydowski jest genialny tylko, że to praktycznie mafia. 

Dodam jeszcze tylko, że drugim czynnikiem jest użydowienie. Tzn. żydzi organizują nalot na osoby nie żydowskiego pochodzenia by z nich zrobić na siłę żydow. Takim przykładem jest np. Adam Mickiewicz czy Maria Curie Skłodowska którzy nie mieli z żydami nic wspólnego ale żydzi ich użydowili przez co Polacy już pewności mieć nie mogą czy byli żydami czy nie?  Jak wygląda żydowska propaganda i szerzenie plotek macie w artykule poniżej.

https://niezlomni.com/z-izraelskiej-gazety-dowiadujemy-sie-ze-adam-mickiewicz-byl-prawdopodobnie-zydem-przypominamy-antysemicki-tekst-wieszcza/

Tu przebija się stara zasada Talmudu, że goja można okłamać.

Rozgryzłem te plemię żmijowe i powiem wam szczerze. Skromnie nie dążę ich sympatią bo to pasożyty. 

Skomentuj