Nobel 2018 z medycyny przyznano za odkrycie terapii nowotworowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tydzień noblowski czas zacząć! Komitet Noblowski Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk wręczył dziś Nagrodę Nobla za wielkie osiągnięcia z dziedziny medycyny i fizjologii. Tegorocznymi laureatami są 70-letni James P. Allison i 76-letni Tasuku Honjo.

 

Dwaj nobliści zostali wyróżnieni za prace, które przyczyniły się do powstania skutecznych terapii w walce z groźnymi nowotworami. James P. Allison, dyrektor oddziału immunoterapii na MD Anderson Cancer Center przy Instytucie Nauk o Zdrowiu w Houston na Uniwersytecie Teksasu w Austin prowadził badania nad białkiem CTLA-4, obecnym w limfocytach T, które hamuje aktywność komórek nowotworowych. Amerykański naukowiec opracował przeciwciało anty-CTLA-4, które blokuje wspomniane białko, a podczas eksperymentów wyleczyło myszy cierpiące na raka.

 

Z kolei Tasuku Honjo, japoński immunolog z Uniwersytetu w Kioto odkrył w 1992 roku receptor programowanej śmierci 1 (PD-1). Jest to białko, które hamuje aktywację limfocytów T, a jego zablokowanie może mieć istotne znaczenie w walce z rakiem.

Komitet Noblowski stwierdził, że dzięki osiągnięciom dwóch wymienionych wyżej naukowców można dziś znacznie przedłużać życie pacjentów, cierpiących na agresywne nowotwory. James P. Allison i Tasuku Honjo otrzymają do podziału nagrodę pieniężną w wysokości 9 milionów koron, tj. około 3,7 miliona złotych.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Piotrek Roztworowski

Johnie Moll. Chyba mi sie nie

Johnie Moll. Chyba mi sie nie wydaje, ze pojawilo sie tu kilka komentarzy osob zrozpaczonych z powodu choroby raka u siebie lub w rodzinie. W odpowiedzi posypaly sie rady naturalnych i coraz szerzej uznawanych terapii antyrakowych, m.in ta, ktora skopiowalem: '...na raka jest stosowana witamina B 17, ktora jest w pestkach morelowych i wystepujaca w sprzedazy w niektorych krajach po nazwa Laetril. Jesc 1 pestke moreli na kazde 4 kg wagi ciala. mozna jes znalezc w sieci. Gdy zolnierze SZA zaczeli dostawac raka wskutek eksperymentow z bronia jadrowa, lekarze wojskowi odkryli, ze 5% roztwor jodyny leczy go. Jodyna jest takze przeciwzapalna. Szczegolowe wlascowosci jodyny sa w tym medycznym artykule o jodynie i raku: www.naturalmedicinejournal.com/journal/2014-06/iodine-and-cancer . Dozowanie jest podane w tabeli w tym artykule: http://healyourselfathome.com/HOW/NEWSTARTS/1_NUTRITION/MINERALS/IODINE/HOW_TO_SUPPLEMENT/lugols_dosage_chart.aspx . Gdy porownoje sie krople roztowru jodyny a miligramami jodyny, trzeba zalozyc, ze 1 kropla to 2,5 mg jodyny. Z tabeli dozowania wynika, ze na raka bierze sie doustnie 4 krople 5% roztworu jodyny dwa razy dziennie w jakims bezalkoholowym plynie. Jest w tej tabeli uwaga, ze Dr. Brownstein stosowal 8 kropli 4 razy dziennie na raka piersi i prostaty z przerzutami. Na raka pluc nalezy stosowac ten roztwor w parze do wdychania. 'Lugol's solution' to jest 5-procentowy roztwor jodyny. Jest on takze do nabycia na Amazon np. tu: www.amazon.com/Lugols-Iodine-Solution-Amber-Bottle/dp/B07FZSSQV2/ref=sr_1_20_a_it?ie=UTF8&qid=1538605210&sr=8-20&keywords=lugol's+solution+5%25 . Aby z Polski cos kupic na Amazon, trzeba uzyc VPN wybierajac amerykanski serwer. Nalezy zalozyc konto na Amazon...' Te wszystkie rady wycial Twoj moderator bez sumienia. Ten czlowiek nie powinien pracowac w zespole ZNZ. Wywal go! Przywroc te ocenzurowane tresci!

Portret użytkownika kapitan ameryka

Czy można zapobiegać

Czy można zapobiegać nowotworom dzięki zmianom diety i stylu życia?

Dla zdecydowanej większości ludzi odpowiedź brzmi: „Tak”.

To zdrowa żywność jest lekarstwem przeciw nowotworom

Badania wykazały, że ponad 90 procent wszystkich nowotworów wywodzi się z diety, stylu życia i czynników środowiskowych – co oznacza, że ​​tylko nieliczne nowotwory to: przypadek.

Badanie przeprowadzone w 2008 roku przez naukowców z University of Texas w Houston wykazało, że:

„rak jest chorobą, której można uniknąć, wymagającą poważnych zmian w stylu życia”.

Badanie przeprowadzone w 2016 roku przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda, wnioskuje:

„Zachorowalność na nowotwory można zapobiec poprzez modyfikację stylu życia”.

Istnieją pewne owoce, warzywa i zioła, które są wysoko cenione za wyjątkowe działanie przeciwnowotworowe.

Te niesamowite korzyści pochodzą z wielu składników odżywczych, które posiadają te rośliny:

1. Gingerole

Gingerole znajdują się w popularnym korzeniu imbiru – i posiadają antyrakowe substancje. Również w imbirze znajdują się inne substancje przeciwrakowe: zingeron, paradole i 6-shogaol.

Szczególnie 6-gingerol jest wysoko ceniony za działanie przeciwnowotworowe.

Badanie przeprowadzone w 2016 roku przez Centrum Biotechnologii Roślin i Biologii Molekularnej w Indiach, uznało 6-gingerol za najsilniejszy związek przeciwnowotworowy występujący w korzeniu imbiru.

Inne badania wykazały, że związki z imbirem są w stanie zahamować wzrost i rozprzestrzenianie się komórek rakowych w piersi i w jelicie grubym.

2. Sulforafan

Sulforafan jest związkiem znajdującym się w warzywach z rodziny kapustowatych, takich jak: brokuły, brukselka, kapusta.

Związek fosforoorganiczny sulforafan, był szeroko badany pod kątem wielu korzyści zdrowotnych.

Ta niesamowita substancja niszczy komórki nowotworowe, zmniejsza stan zapalny, pomaga zapobiegać zmianom DNA, które mogą prowadzić do raka, a nawet pomaga zneutralizować enzym, który zamienia prokarcynogeny w czynne czynniki rakotwórcze.

3. Witamina C

Witamina C jest znana z wielu właściwości, między innymi takich jak: wsparcie układu immunologicznego i gojenie ran.

Ten niezbędny składnik odżywczy może zwalczać również raka.

Badania pokazują, że witamina C może redukować stany zapalne, zwalczać wolne rodniki i w odpowiednio dużej dawce, może nawet zabijać komórki rakowe.

4. Kwercetyna

Kwercetyna znajduje się w obfitości w jabłkach, winogronach, czerwonej cebuli i pomidorach.

Badania pokazują, że dieta bogata w tę substancję odżywczą, może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka nawet o 50 procent.

Ten przeciwutleniacz może pomóc w ochronie komórek i DNA, przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Badania wykazały, że kwercetyna zatrzymuje i zabija komórki rakowe.

5. Witamina D

Witamina D jest niezbędnym składnikiem odżywczym i także pomaga zapobiegać nowotworom.

Badania wykazały, że zmniejsza ryzyko zachorowania na raka we wszystkich rodzajach nowotworów, ale jest szczególnie korzystna w przypadku zwalczania raka gruczołu krokowego, jelita grubego i wątroby.

6. Kurkumina

Kurkumina jest substancją czynną występującą w kurkumie.

Badanie wykazało, że ta substancja odżywcza, może zwalczać raka niemal na każdym kroku.

W tym roku okazało się, że ktoś wyleczył szpiczaka trzeciego stopnia (raka kości) kurkumą i niczym więcej – wyczyn tak wielki, że został opublikowany w British Medical Journal.

Nawet zwolennicy skorumpowanego przemysłu rakowego nie mogli tego zignorować.

7. Proantocyjanidyny

Znalezione w ekstrakcie z pestek winogron proantocyjanidyny, obniżają ryzyko raka o znaczny margines – i co ważniejsze, te silne składniki odżywcze są w stanie spowolnić rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych, jak również unicestwić je.

Wykazano również, że proantocyjanidyny pomagają zapobiegać uszkodzeniom wątroby wywołanym chemioterapią.

8. Oleocanthal

Wszyscy wiemy, że oliwa z oliwek ma niesamowite możliwości. Należy pić ją codziennie.

Oleocanthal jest roślinnym składnikiem odżywczym znajdującym się w oliwie z oliwek. Ma zdolność do rozrywania ścian komórek nowotworowych, pozostawiając je zniszczone przez ich własne enzymy.

Polecam profilaktycznie, codziennie lub kilka razy w tygodniu, świadomie jeść te składniki. Są one znakomitym zabezpieczeniem przed nowotworami i innymi chorobami.

Najlepiej wdrożyć nawyk picia soków z warzyw i z owoców.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika kovacs

Te tzw leki skracają tylko

Te tzw leki skracają tylko życie, znam to z 4 obserwacji we własnej rodzinie. Na oddatek ostatnie lata życia skutecznie zamieniają w piekło. Przykuwają człowieka do łóżka, niszczą krew i osłabiają kości. Nie chcemy raka ? Oczyśćmy atmosferę środowisko i żywność a rak zniknie. Przegońmy Kauflandy, Lidle, Auchany i inne Biedronki z ich szmaciarskim żarciem a kupujmy od zaufanych rolników. Niech PIS skoro rządzi stworzy taki rynek żywności a gwarantuję że i supermarkety się dostosują. Pieniądz rządzi.

Portret użytkownika kapitan ameryka

kovacs zgadzam sie z toba do

kovacs zgadzam sie z toba do diety.Dieta powinna byc urozmaicona nie przetworzona i niesmieciowa.Ale co do tego leku ,śmiać mi sie chce ludzie beda umierac nadal,A w Krakowie dalej stoi  nie uzywany najnowoczesniejszy sprzet do leczenia nowotworów protonami za miliony i nikt nic z tym nie robi i nie ma zamiaru zrobić.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika keri

"Wrzody żołądka wywołuje

"Wrzody żołądka wywołuje bakteria - Helicobacter pylori. Trzeba ją zniszczyć antybiotykiem, bo nieleczona choroba w pewnych warunkach ..."

To odkrycie przejęło dwóch zydów i dostali nobla w 2005.

Potem okazało się, że prawie wszyscy ludzie mają helicobakter pylori, a na dodatek ci, którzy mają wrzody niekoniecznie mają helikobakter.

Powstała jednak procedura, aby niszczyć organizm chemią farmaceutyczną, gdy badania wykażą helikobakter.

Czyli pacjencie - zrób badania, po których nastąpi procedura niszczenia organizmu.

Portret użytkownika Medium

Bardzo nie podoba mi się taki

Bardzo nie podoba mi się taki stan wiedzy o jakiejś chorobie i takim leczeniu z niej, gdzie mowa nie o zupełnym wyleczeniu pacjenta, a przedłużaniu jego życia. To bezsens i objaw niemocy kreatorów naszego zdrowia. I za takie pseudoosiągnięcia jeszcze milionowe Noble przyznają... Ech...!!!

Portret użytkownika keri

Nobel za odkrycie z 1992r.

Nobel za odkrycie z 1992r. czyli ponad ćwierć wieku temu. Znaczy przez ten czas nikt nic dotyczącego nowotworów nie odkrył.

W stomatologii jeszcze gorzej. Wyrywanie zębów i robienie w nich dziur wiertłem nazywane jest leczeniem. Od paru tysięcy lat nic się nie zmieniło prócz znieczulenia - ale to już rozwój anestezjologii a nie stomatologii.

Portret użytkownika keri

Tu nie chodzi o natchnienie,

Tu nie chodzi o natchnienie, tylko o niszczenie prac, które są korzystne dla pacjentów.

Japończycy opracowali żel, który położony na chorego zęba powoduje, że ten się leczy a sam żel tworzy z tkanką zęba bardzo mocna strukturę i jest nie do odróżnienia od zęba.

W Szwecji też wymyślony taki żel. Czy jest stosowany? Nie. Dlaczego? NIE MA ZAMÓWIEŃ. Nie zamówi tego ani apteka ani dentysta. Dlatego dentystów można śmiało nazwać sadystami i zwyrodnialcami - dla swych profitów rwą zęby i je niszczą wiertłami.

Strony

Skomentuj