Niszczycielskie ulewy na Półwyspie Arabskim. Zginęło co najmniej 21 osób

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Oman Discovery

Gwałtowne ulewy spowodowały niszczycielskie powodzie na Półwyspie Arabskim. Pustynny krajobraz zmienił się nie do poznania po przejściu intensywnej burzy, której towarzyszył silny wiatr, ulewny deszcz, a także grad.

Niezwykłe zjawisko pogodowe doprowadziło do śmierci co najmniej 21 osób. 35 osób zostało rannych, a liczba zaginionych jest obecnie nieznana.

 

Burza pojawiła się w zeszłym tygodniu i spowodowała zniszczenia w większej części Jordanii. W Dolinie Zarqa-Main wystąpiła błyskawiczna powódź, a poziom wody w kanionie wzrósł gwałtownie do 5 km.

Deszcze w Arabii Saudyjskiej w ciągu ostatnich dwóch tygodni spowodowały poważne powodzie i podtopienia. Co najmniej 14 osób zmarło wskutek działania żywiołu, a 300 potrzebowało hospitalizacji.

 

Jak podają lokalne władze, w tym roku zaobserwowano jedne z najbardziej ekstremalnych warunków pogodowych od dziesięcioleci. To pierwsze silne opady na Półwyspie Arabskim w porze deszczowej trwającej zazwyczaj od listopada do marca. Oczekuje się, że wystąpią kolejne zniszczenia, a liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl

loading...


Komentarze

Skomentuj