Niszczycielskie osuwisko w Tajlandii pochłonęło samochody

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

10 czerwca 2024 roku, mieszkańcy Chai Nat w Tajlandii zostali świadkami dramatycznego wydarzenia, które na zawsze zapisze się w historii tego regionu. Obfite opady deszczu doprowadziły do katastrofalnego osunięcia się części brzegu rzeki Chao Phraya, dodatkowo wywołując potężną powódź i niszcząc wszystko, co stanęło na drodze wody.

 

Tragedia rozegrała się na oczach osłupiałych gapiów, którzy obserwowali, jak kilka pojazdów i wiata parkingowa zostają pochłonięte przez rwące wody rzeki. Nagranie z monitoringu, uwieczniające całe zdarzenie, wstrząsnęło lokalną społecznością, uświadamiając im skalę zniszczeń.

 

Wszystko zaczęło się od pierwszego osunięcia, które pociągnęło za sobą kilka samochodów w stronę rzeki. Początkowo ludzie myśleli, że to już koniec katastrofy, jednak chwilę później doszło do kolejnego, jeszcze potężniejszego osunięcia, tym razem wciągającego całą wiatę parkingową w nurt rwącej rzeki. Na szczęście, w tym tragicznym wydarzeniu nikomu nic się nie stało.

 

Według relacji policji, w rzece Chao Phraya znaalazły się ostatecznie 3 samochody, 5 motocykli oraz 5 rowerów. Funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania, mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia i zapobieżenie dalszym stratom.

 

Eksperci podkreślają, że główną przyczyną tego dramatycznego zdarzenia były intensywne opady deszczu, które nawodniły glebę i osłabiły strukturę brzegu rzeki. Długotrwałe ulewy w regionie doprowadziły do nasycenia gruntu wodą, co znacznie zmniejszyło jego stabilność.

 

Ponadto, lokalizacja tego odcinka rzeki Chao Phraya, tuż za linią drzew, mogła również odegrać istotną rolę w tym tragicznym wydarzeniu. Drzewa mogły częściowo maskować i osłabiać widoczność potencjalnego zagrożenia, co utrudniało wcześniejsze wykrycie niebezpieczeństwa.

 

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że obszar ten był intensywnie wykorzystywany przez mieszkańców, którzy parkowali tam swoje pojazdy. Ciężar zgromadzonych na brzegu samochodów i motocykli mógł dodatkowo obciążać i nadwyrężać konstrukcję brzegu, przyczyniając się do jego osunięcia.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj