Niszczycielskie osuwisko w Kirgistanie zasypało koryto rzeki

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niszczycielskie osunięcie się ziemi w Kirgistanie przerwało pracę na dużym polu węglowym Kara-Keche w kirgiskim regionie Naryn. Zwały ziemi i skał zablokowały bieg miejscowej rzeki. Na szczęście brak informacji o zabitych i rannych.

 

Potężny opad skalny zablokował koryto rzeki Kara-Keche. Destrukcja części góry zniszczyła też linie energetyczne i zablokowała drogę z Dyikan do miejscowości Kara-Keche. Decyzją lokalnych władz droga została czasowo zamknięta ze względu na brak możliwości bezpiecznego przejechania przez nią. 

 

W okolicy Kara-Keche znajdują się jedne z największych złóż węgla w Kirgistanie. Są one szacowane na 400 mln ton. Większość węgla zużywanego tam wydobywa się w  pobliskim złożu. 

Niezwykłe jest to, że zejście niszczycielskiego osuwiska w Kirgistanie, które doprowadziło do upadku części góry, udało się zarejestrować.

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj