Niszczycielskie burze w Europie - tragiczne skutki niebezpiecznej pogody
Image
W dniach 29 i 30 czerwca 2024 roku Europę nawiedziły gwałtowne burze, które spowodowały poważne zniszczenia i śmierć co najmniej siedmiu osób. Szwajcaria, Francja, Austria i Włochy były najbardziej dotkniętymi krajami. Burze te przyniosły intensywne opady deszczu, powodzie błyskawiczne i osunięcia ziemi, które szczególnie dotknęły północno-wschodnią Francję oraz Szwajcarię.
W Szwajcarii, w kantonie Valais, intensywne opady deszczu spowodowały gwałtowne powodzie. W wyniku tego cztery osoby straciły życie, a jedna osoba jest zaginiona. Burze doprowadziły do zalania dróg, torów kolejowych oraz uszkodzenia mostów. W kantonie Ticino trzy osoby zginęły w wyniku osunięcia ziemi. Służby ratunkowe zmuszone były ewakuować obozy nad rzeką Maggia oraz zamknąć małe mosty drogowe, które uległy zawaleniu.
We Francji burze również zebrały śmiertelne żniwo. W regionie Aube trzy osoby zginęły, gdy na ich samochód przewróciło się drzewo podczas silnych wiatrów. Czwarty pasażer został poważnie ranny. Burze doprowadziły do poważnych zniszczeń infrastruktury, blokując drogi i tory kolejowe oraz powodując przerwy w dostawach prądu w wielu rejonach.
Włochy także doświadczyły poważnych skutków gwałtownych burz. Regiony takie jak Dolina Aosty oraz Piemont zostały dotknięte powodziami, burzami i osunięciami ziemi. Strażacy przeprowadzili około 80 operacji ratunkowych, ewakuując dziesiątki osób z zalanych obszarów. Wiele wiosek zostało odciętych od reszty kraju przez zalane strumienie i osunięcia ziemi.
Wysoka intensywność opadów, sięgająca nawet 27 mm na godzinę przez kilka godzin, spowodowała gwałtowne wylewanie się wód z gór, prowadząc do katastrofalnych konsekwencji. Sytuacja ta ukazała, jak poważne mogą być skutki zmian klimatycznych, prowadzące do ekstremalnych zjawisk pogodowych, które coraz częściej nawiedzają Europę.
Służby meteorologiczne w całej Europie ostrzegały przed kolejnymi falami ekstremalnych zjawisk pogodowych. Meteo France oraz MeteoSwiss wydawały ostrzeżenia o możliwościach dalszych burz, silnych wiatrach i możliwych gradobiciach, co mogło utrudnić działania ratunkowe oraz prowadzić do dodatkowych zniszczeń.
Sytuacja w Europie podkreśla pilną potrzebę wprowadzenia środków zapobiegawczych oraz lepszego przygotowania na wypadek takich katastrof. Potrzebne są bardziej efektywne systemy ostrzegania oraz lepsze zarządzanie kryzysowe, aby minimalizować ryzyko i skutki takich ekstremalnych zjawisk pogodowych.
More huge hail from last night in Piemonte, cars and roofs are damaged if not destroyed, the severity of the event in the daylight is evident. Photos by Adriana Gencarelli from Forno Canavese@Djpuco what do you say, do we get up to an estimated 10 cm here? pic.twitter.com/qvpnYVX4O2
— Federico Pavan (@PavanFederico00) June 30, 2024
Zermatt tonight.
8 days after the last severe flood.pic.twitter.com/TUY0bAYAPz— Dave Throup (@DaveThroup) June 29, 2024
Vanochtend, kort voor 07.00 uur, werd een bemanning van Air-Glaciers ter versterking opgeroepen om een evacuatie uit te voeren in de regio Chippis / Sierre (VS) na de overstroming van de Rhône. AirGlaciers pic.twitter.com/jva3xXn5Ty
— Johanns (Alpen)weer (@Alpenweerman) June 30, 2024
Ook verder naar het westen in Wallis overstromingen in de stedelijke gebieden door het vele water wat de #Rhone rivier moest afvoeren. Beelden overstromingen in Sierre / Chippis pic.twitter.com/gFYe6c00qN
— Johanns (Alpen)weer (@Alpenweerman) June 30, 2024
Bilder vom Vallemaggia heute Morgen… pic.twitter.com/eCk0jVVhvt
— Matthias Sänger (@myweather_ch) June 30, 2024
- Dodaj komentarz
- 1067 odsłon
tak , tak ...tak .....
tak , tak ...tak ..... wielkie opady zawsze czyniły co do nich należy , natura umie pokazać swoje oblicze gdy zbierze się w jedność , jeno my z jednością nie chcemy mieć nic wspólnego bo zawszenam jakaś zjebana reklam lub tekst miszcza fekalnourynowego wskoczy - kurde u nich to działa
Bo klamstwo i zło mają inne
Dodane przez axell69 w odpowiedzi na tak , tak ...tak .....
Bo klamstwo i zło mają inne zalety,a malo co wspólnego z honorem
Przeczytałem i w między
Przeczytałem i w między czasie doszła mnie myśl,że jeżeli to falszywa flaga,to skutkiem będzie dla Europy zakaz tego zakaz tamtego,doprowadzi to do dalszej inflacji.
Przeczytałem, przeżyłem trochę lat na tym płaskim gruncie i sądzę,że gdyby istniało życie równoległe i było bardziej naturalne to przeprowadziłbym się w mgnieniu oka.To co widzę,to jakaś czyjas arogancja z domieszką ucisku.A tak straciłbym stado krów,czy może schronienie i dałoby się to odbudować po jakimś czasie,w tym swiecie w którym żyjemy jest to jednak nie ozliwe beż zgody sługusów.
Ucisk
nie tylko klimat się zmienia
nie tylko klimat się zmienia a po kilku dniach ciepłych na grenladii w środku lata jest -15stC
https://earth.nullschool.net/#current/wind/surface/level/overlay=temp/orthographic=7.50,71.52,642/loc=-45.539,62.371