Niszczycielskie burze w Europie - tragiczne skutki niebezpiecznej pogody

Image

Źródło: Kadr z Youtube

W dniach 29 i 30 czerwca 2024 roku Europę nawiedziły gwałtowne burze, które spowodowały poważne zniszczenia i śmierć co najmniej siedmiu osób. Szwajcaria, Francja, Austria i Włochy były najbardziej dotkniętymi krajami. Burze te przyniosły intensywne opady deszczu, powodzie błyskawiczne i osunięcia ziemi, które szczególnie dotknęły północno-wschodnią Francję oraz Szwajcarię.

 

W Szwajcarii, w kantonie Valais, intensywne opady deszczu spowodowały gwałtowne powodzie. W wyniku tego cztery osoby straciły życie, a jedna osoba jest zaginiona. Burze doprowadziły do zalania dróg, torów kolejowych oraz uszkodzenia mostów. W kantonie Ticino trzy osoby zginęły w wyniku osunięcia ziemi. Służby ratunkowe zmuszone były ewakuować obozy nad rzeką Maggia oraz zamknąć małe mosty drogowe, które uległy zawaleniu.

 

We Francji burze również zebrały śmiertelne żniwo. W regionie Aube trzy osoby zginęły, gdy na ich samochód przewróciło się drzewo podczas silnych wiatrów. Czwarty pasażer został poważnie ranny. Burze doprowadziły do poważnych zniszczeń infrastruktury, blokując drogi i tory kolejowe oraz powodując przerwy w dostawach prądu w wielu rejonach.

 

Włochy także doświadczyły poważnych skutków gwałtownych burz. Regiony takie jak Dolina Aosty oraz Piemont zostały dotknięte powodziami, burzami i osunięciami ziemi. Strażacy przeprowadzili około 80 operacji ratunkowych, ewakuując dziesiątki osób z zalanych obszarów. Wiele wiosek zostało odciętych od reszty kraju przez zalane strumienie i osunięcia ziemi.

Image

Wysoka intensywność opadów, sięgająca nawet 27 mm na godzinę przez kilka godzin, spowodowała gwałtowne wylewanie się wód z gór, prowadząc do katastrofalnych konsekwencji. Sytuacja ta ukazała, jak poważne mogą być skutki zmian klimatycznych, prowadzące do ekstremalnych zjawisk pogodowych, które coraz częściej nawiedzają Europę.

 

Służby meteorologiczne w całej Europie ostrzegały przed kolejnymi falami ekstremalnych zjawisk pogodowych. Meteo France oraz MeteoSwiss wydawały ostrzeżenia o możliwościach dalszych burz, silnych wiatrach i możliwych gradobiciach, co mogło utrudnić działania ratunkowe oraz prowadzić do dodatkowych zniszczeń.

 

Sytuacja w Europie podkreśla pilną potrzebę wprowadzenia środków zapobiegawczych oraz lepszego przygotowania na wypadek takich katastrof. Potrzebne są bardziej efektywne systemy ostrzegania oraz lepsze zarządzanie kryzysowe, aby minimalizować ryzyko i skutki takich ekstremalnych zjawisk pogodowych.

 

0
Brak ocen

tak , tak  ...tak  ..... wielkie opady zawsze czyniły   co do nich  należy  , natura  umie pokazać swoje  oblicze gdy zbierze się w jedność  ,  jeno my   z jednością   nie chcemy  mieć nic wspólnego   bo zawszenam jakaś zjebana  reklam  lub tekst   miszcza  fekalnourynowego wskoczy -  kurde u nich  to działa  

0
0

Przeczytałem i w między czasie doszła mnie myśl,że jeżeli to falszywa flaga,to skutkiem będzie dla Europy zakaz tego zakaz tamtego,doprowadzi to do dalszej inflacji.

Przeczytałem, przeżyłem trochę lat na tym płaskim gruncie i sądzę,że gdyby istniało życie równoległe i było bardziej naturalne to przeprowadziłbym się w mgnieniu oka.To co widzę,to jakaś czyjas arogancja z domieszką ucisku.A tak straciłbym stado krów,czy może schronienie i dałoby się to odbudować po jakimś czasie,w tym swiecie w którym żyjemy jest to jednak nie ozliwe beż zgody sługusów. 

Ucisk

0
0