Niszczyciel z USA zbliżył się do spornych wysp na Morzu Południowochińskim. Chiny uznały to za zagrożenie dla swojej suwerenności

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Chiny zbudowały na Morzu Południowochińskim sztuczne wyspy i traktują je jak własne terytorium. Innego zdania są jednak Stany Zjednoczone, które dzisiaj wysłały w tym kierunku niszczyciel rakietowy USS Lassen. Władze Chin stwierdziły, że USA dokonały poważnego naruszenia i zagroziły suwerenności państwa.

 

Konflikt terytorialny w tym regionie trwa i nic nie wskazuje na to aby doszło do jakiegoś pokojowego rozwiązania. Żadna ze stron nie chce odpuścić. Władze w Pekinie utrzymują, że sztuczne wyspy na Morzu Południowochińskim należą do nich. Jednocześnie Tajwan, Wietnam, Filipiny, Brunei i Malezja wysuwają roszczenia wobec Chin, które są ignorowane, ale po ich stronie stoją Stany Zjednoczone.

Amerykanie wysłani niszczyciel rakietowy USS Lassen wraz z samolotami patrolowymi w kierunku wysp Spratly. Okręt zbliżył się do sztucznych wysp na odległość mniejszą niż 12 mil morskich a USA już teraz zapowiadają, że w najbliższym czasie będą wysyłać tam kolejne. Departament Obrony powiadomił, że operacja ta odbyła się zgodnie z prawem międzynarodowym.

 

Chiny bacznie przyglądały się "nielegalnej" aktywności niszczyciela rakietowego i uznały to za naruszenie terytorium morskiego i prowokację. Trudno powiedzieć do czego mogą doprowadzić tego typu sytuacje, zwłaszcza gdy Stany Zjednoczone już w następnych tygodniach chcą wysłać kolejny okręt.

 

 

Źródło: http://edition.cnn.com/2015/10/27/asia/us-china-south-china-sea/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika abc

USA zachowuje się jak dres:

USA zachowuje się jak dres: podchodzi do jakiegoś gościa, rytmicznie i znacząco uderza pięścią w swoją dłoń i pyta: "masz jakiś problem?!". No niby nic - jeszcze nie przywalił, tylko pyta niby z troską, ale każdy wie co się święci.
No bo o co chodzi, że podpływają sobie okrętami wojenymi pod inne państwo? Statki wycieczkowe im się skończyły i turystów, wolność i demokrację muszą wozić okrętami wojennymi?!

Portret użytkownika achiles

To był wysłany pionek, do

To był wysłany pionek, do zbicia, ale  Chińczycy, nie są głupi i o tym wiedzieli, lecz gorzej ma się teraz sprawa z NAMI, właśnie szatany postawiły Rosjanom SZACHA WIEŻĄ   z wygranymi u NAS WYBORÓW BEZWZGLĘDNIE, PRZEZ PIS UGRUPOWANIE.  Tylko oby Rosjanie zrobili jakiś lekki unik, i lepiej by, nie zbijali WIEŻY NA SZACHOWNICY, poświęcając jedynie jakiegoś GOŃCA swego. 

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

sam "fake" jesteś debilem, bo

sam "fake" jesteś debilem, bo nie rozumiesz, że wygrana PIS to potencjalna wojna Polski z Rosją najbardziej antyrosyjska i proukraińska partia wygrała w Polsce wybory. Ta partia bedzie finalizowac 100 letni program Judeopoloni...

Portret użytkownika UPAdlina

żydo-jankeskie gnidy szukają

żydo-jankeskie gnidy szukają kolejnego guza. Putin  skompromitował ich boleśnie przed całym światem w Syrii, a wcześniej na Morzu Czarnym. Widać te ostrzegawcze klapsy uspokoiły ich tylko w syryjskim teatrze działań, natomiast teraz potrzebują jeszcze klapsa od Chin i pewnie go dostaną. Morze Południowo Chińskie - jak nazwa wskazuje - należy do Chin i wara od niego jankeskim ścierom. Hegemon zza oceanu miota się na całym świecie w kolejnych rozkręcanych wojnach i zawieruchach, bo trudno mu się pogodzić, że jego totalna hegemonia nad światem właśnie się kończy, a gdy się skończy, świat odetchnie z ulgą. Wiele podbitych obecnie państw odzyska w końcu suwerenność. Szatany Zjednoczone WON !!!!!!!!!!!!!!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj