Niszczące tornada będące konsekwencją huraganu Nate wywołały spustoszenia w USA

Kategorie: 

Źródło: Univision Noticias na youtube.com

W niedzielę 8 października na skutek turbulencji atmosferycznych wywołanych w wyniku huraganu Nate, w stanach Karolina Północna i Południowa w USA, powstało wiele tornad, które wymogły ewakuację ludności i spowodowały wiele zniszczeń. Na podstawie raportów ustalono już wystąpienie przynajmniej 9 tornad w Karolinie Północnej i 13 tornad w Karolinie Południowej.

Najpoważniejszy raport dotyczy czterech tornad, które odnotowano w hrabstwie Laurens w Karolinie Południowej, gdzie gwałtowne wirujące kolumny powietrza zniszczyły budynki mieszkalne, zerwały linie energetyczne, powyrywały z ziemi drzewa i porozrzucały je wzdłuż autostrady. Oprócz Laurens, ucierpiało także hrabstwo Newbery, Spartanburg oraz Pickens.

W Karolinie Północnej żywioł odcisnął swoje piętno na hrabstwie Cleveland, w którym tornada także zerwały linie energetyczne i powyrywały drzewa na swojej drodze. Budynki gospodarcze zostały zniszczone w hrabstwie Burke, a w Caldwell ucierpieli uczestnicy autostrady, gdy tornado przewróciło ciągnik z naczepą.

9 października około godziny 3 w nocy czasu lokalnego huragan Nate zlokalizowano około 115 kilometrów od miasta Nashville w stanie Tennessee. Huragan powodował wówczas wiatry osiągające prędkość do 55 km/h i przemieszczał się z prędkością 32 km/h. W południowej oraz środkowej części Appalachów pojawiły się ostrzeżenia przed powodziami oraz silnym wiatrem.

Radar dopplerowski oraz zdjęcia satelitarne wskazują na to, że najsilniejsze opady z powodu huraganu Nate mają wystąpić w południowych Appalachach oraz w środkowo-zachodniej części Atlantyku. Nate ma przesuwać się na północny wschód, zahaczając o wschodnią część stanu Ohio. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj