Niszczące powodzie pustoszą Sudan. 43 osoby straciły życie!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Narodowa Rada Obrony Cywilnej Sudanu informuje, że co najmniej 43 osoby straciły życie, w wyniku ulewnych deszczy i powodzi, które nawiedziły kraj od końca lipca 2021 roku. Zgodnie ze statystykami, 3 838 domów zostało zniszczonych, a kolejne 8 514 doznało rozległych uszkodzeń.

 

Powodzie wpłynęły na życie ponad 60 000 osób. Najbardziej dotknięte były okolice rzeki Nil, gdzie ucierpiało ponad 27 000 osób. Oczekuje się, że do końca miesiąca na północy Etiopii, zachodniej Erytrei i południowego Sudanu dojdzie do jeszcze większych opadów deszczu. Sytuacja żyjących tam ludzi, może się więc stać jeszcze gorsza.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Zawsze słyszałem, że niszczy

Zawsze słyszałem, że niszczy ich susza ! Szkoda ludzi ale, NIECH QIRFA Łapią tą wodę dopóki pada deszcz ! Nie wiem, może jestem w błędzie, może zupełnie czegoś nie rozumiem ? No to niech mi to wreszcie ktoś wytłumaczy.

Portret użytkownika Quark

Kto będzie zbierał wodę i w

Kto będzie zbierał wodę i w co podczas powodzi ?? - jak im woda dobytek zabiera to Ty mówisz , żeby ją sobie do wiader na później na zbierali ... ? Jedyne co można zrobić by się na taką okoliczność przygotować (jak wylanie rzeki) to zbudowanie kanałów powodziowych i zbiorników retencyjnych ale na to potrzebna jest potężna kasa (!) a tej nawet my nie mamy a co dopiero murzyni na pustyni . U nas też się zdarzają powodzie i podtopienia a potem susze , to weź im powiedz (tym naszym powodzianom) - nałapta jej sobie na później . Myślisz Ty trochę czy nic ?

Portret użytkownika Kwazar

Myślę trochę i NIC ! Ale masz

Myślę trochę i NIC ! Ale masz rację. No, bo myślałem o zbiornikach retencyjnych, żeby tą wodę łapać ale, po co im zbiorniki ?j Dotychczas, co napadało, to wyschło. A teraz znowu odwrotnie Leje, że aż powódź, no i masz rację.Z drugiej strony to powiem że: Jak to w Sudanie. tam jak nie głód i susza, to głód i powódź.No i wojna ciągle i ofiar wiele.

Portret użytkownika baca

z obrazków wynika że nil

z obrazków wynika że nil wylał i deszcz ich zabił bo ktoś znaki drogowe umieścił tak złośliwie że tylko biali mogli się od wody oddalić za rączkę z mamusią i tylko posiadacze białych rowerów...
straszny rasizm pustoszy afrykę...
dlaczego czarnym nie pozwolono odejść od wody?

 

Skomentuj