Niszczące gradobicie w Teksasie. Kule lodu przebijały dachy

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Tegoroczne gradobicia w Ameryce Północnej szokują rozmiarami kul lodu spadających z nieba. Kilka dni temu doświadczuli tego mieszkańcy Meksyku, a 22 maja wielkie gradobicie wystąpiło w Teksasie. 

 

Grad o średnicy 30 cm przebijał nawet dachy domów. Stało się tak na przykład w mieście Burkburnett w hrabstwie Wichita. Na szczęście nie ma doniesień o ofiarach, ani  o osobach rannych.

Tego typu gradobicie z gradzinami wielkości dużych kamieni, to wielkie niebezpieczeństwo nie tylko dla mienia i infrastruktury, ale też dla ludzi. Spadające z dużą prędkością fragmenty lodu mogą nawet zabić. 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

NIe sądzę aby takie zjawisko

NIe sądzę aby takie zjawisko było czymś nadzwyczajnym i dotąd niespotykanym , raczej skłaniam się ku tezie ,że dawniej również podobne fenomeny miały miejsce ,z tą tylko różnicą że dziś obieg informacji jest niemal natychmiastowy w skali całej planety ,bo co drugi człek łazi z mikro kamerką mając niemal nieograniczony dostęp do globalnej sieci internetowej . Krótko mówiąc kiedyś o takim wydarzeniu wiedziano by jedynie w najbliższej okolicy a bez relacji filmowej czy zdjęciowej wszelkie rozniesione dalej opowieści traktowane były zapewne jako konfabulacje , plotki i zmyślenia ... nie mniej jednak lepiej czymś takim w łeba nie oberwać.

Portret użytkownika Tomasz 123

Księga Objawienia(Apokalipsy)

Księga Objawienia(Apokalipsy) 16:18-21BT:"(18) I nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy, i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd jest człowiek na ziemi: takie trzęsienie ziemi, tak wielkie. (19) A wielkie miasto rozpadło się na trzy części i miasta pogan runęły. I wspomniał Bóg na Wielki Babilon, by mu dać kielich wina - gniewu zapalczywości swej. (20) I pierzchła każda wyspa, i gór już nie znaleziono. (21) I grad ogromny o wadze jakby talentu spadł z nieba na ludzi. A ludzie Bogu bluźnili za plagę gradu, bo plaga jego jest bardzo wielka."

No cóż,wybawienie ludzi, którzy są posłuszni Bogu Jehowie(Jahwe) i Jezusowi Chrystusowi przybliża się.Talent grecki wymieniony w Biblii równa się 20,4 kg.

Portret użytkownika Tomasz 123

Do maniek II.Ja też cytuję

Do maniek II.Ja też cytuję fakty,różnica polega na tym ,że te,które wymienia Biblia(Pismo Święte)i były zacytowane powyżej -  spełnią się w przyszłosci.Dokładnie tak ,jak wiele zapowiedzi i proroctw do tej pory.

Skomentuj