Nil przybrał kolor krwi

Kategorie: 

youtube.com

Obraz Nilu, który łączy odczyty radiometru i zdjęcia z wysokości, przywodzi na myśl jedną z plag egipskich. Według Biblii, podobne zjawiska miały miejsce w dawnych czasach przed Mojżeszem.

 

Jednak tym razem powód jest znacznie bardziej prozaiczny i tkwi w roślinach, które bujnie porastają brzegi rzeki. W obrazach radiometrycznych miejsca te przybierają kolor czerwony.

 

Sonda Sentinel-3A uwieczniła ten pobudzający wyobraźnię obraz 16 lutego br. Urządzenie monitoruje stan mórz i oceanów, ich kolor, zmiany pogody i poziom wahań temperatury.

 

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika prorok2404

Skąd tyle jadu u co

Skąd tyle jadu u co niektórych ? Po co to wyzywanie od chorych katoli ? wysmiewanie z wiary w Boga ? wiekszosc ludzi wierzy tylko w dobrobyt. Lustro i portfel to dwie najcenniejsze dla nich rzeczy w zyciu. Mało tego uważają sie za lepszych, wysmiewajac wiare czy poglądy innych.  ŻAL DO KWADRATU !  jak jeden z drugim nie wierzysz w nic , to chociaz miej w sobie tyle kultury, żeby uszanowac poglady i wiare innych ludzi, gdyz wszyscy równi jestesmy !!! Tak ! Wcale nie trzeba byc katolem zeby miec wiare Smile nie trzeba byc nawet innego wyznania. Bo STWÓRCA jest tylko JEDEN !  I każdy z nas ma swoim życiem udowodnić,że szanse,którą dostał wykorzystał.
Zamiast szydzić z kogoś , usmiechnij sie do niego Smile Zycz mu miłego dnia.
Podaj komus pomocną dłon gdy widzisz, że jest w potrzebie. To tak wiele ?
 
Nie Przez to jestes lepszy ,ze masz wiecej. Lepszy jestes gdy potrafisz uczynic usmeich na czyjejś twarzy,pomóć, wspomóc czy chocby pocieszyc dobrym słowem.
 
Tak jak Sonia napisała to jest mały krok do nawrócenia ! (czyt. bycia dobrym człowiekiem) .

Portret użytkownika Medium

prorok2404 napisał: Skąd tyle

prorok2404 wrote:

Skąd tyle jadu u co niektórych ? Po co to wyzywanie od chorych katoli ? wysmiewanie z wiary w Boga ? 
A co to za bóg, który za przeproszeniem w d**ie ma ludzką w niego wiarę, nie dba o dobrobyt i rozwój swojego ludu?
 

Portret użytkownika SurvivorMan

Ja się wyśmiewać nie będę i z

Ja się wyśmiewać nie będę i z szacunku do Twojej religii, z chęcią pogadam o faktach...
Po pierwsze: Używając określenia "stwórca jest jeden", sam nie szanujesz innych wierzeń, szczególnie pozasemickich i politeistycznych...
Po drugie: Mam pytanie... Jesteś Chrześcijaninem? Bo ja na ten przykład jestem Rodzimowiercą i nie widzę powodu, aby mówić że mój  "Stwórca" to ten sam co Twój...
Po trzecie: Tylko poznanie i zaimplementowanie we własnym życiu istoty człowieczeństwa, pozwala być (niezależnie od wyznawanej religii), prawdziwym człowiekiem. A co jest istotą człowieczeństwa? Oto ona:
- CZŁOWIEK JEST CZĘŚCIĄ PRZYRODY
- CZŁOWIEK JEST CZĘŚCIĄ SPOŁECZEŃSTWA
- CZŁOWIEK JEST CZĘŚCIĄ RODU
Wyeliminowanie ze swego życia choćby jednego z tych punktów, eliminuje z bycia prawdziwym człowiekiem.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika eva11

,,Po trzecie: Tylko poznanie

,,Po trzecie: Tylko poznanie i zaimplementowanie we własnym życiu istoty człowieczeństwa, pozwala być (niezależnie od wyznawanej religii), prawdziwym człowiekiem. A co jest istotą człowieczeństwa? Oto ona:
- CZŁOWIEK JEST CZĘŚCIĄ PRZYRODY
- CZŁOWIEK JEST CZĘŚCIĄ SPOŁECZEŃSTWA
- CZŁOWIEK JEST CZĘŚCIĄ RODU
Wyeliminowanie ze swego życia choćby jednego z tych punktów, eliminuje z bycia prawdziwym człowiekiem.,,-czy to jakas nowa religia?
dla mnie  rod do ludzie!
czy to wg. Twojej religi eliminuje mnie z przynaleznosci do ludzi? 
spoleczenstwo to tez jakis dziwny twor!
i kto pozwolil Ci decydowac za mnie i pouczac jak byc prawdziwym czlowiekiem?
 
istota czlowieczenstwa jest bycie nim!!!!
i nie musze przynalezec do gromad czy wytyczonych granic naznaczonych pieczeciami czy krwia!!!!!!!!!!
nie przynaleznosc a uczynki swiadcza o Tobie!
 
jakbys w opisie mial np-dbaj o drugiego czlowieka,bo nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci zycie...moze wtedy bys rozumial o czym pisze!
 
 
 
 

Portret użytkownika Senator Dyzma

Spokojnie. Przyjdzie czas,

Spokojnie. Przyjdzie czas, kiedy portfele, szczęście im nie pomoże. Jak myślisz, do kogo się wtedy zwrócą? Jasne, że do Boga. Nie uważam żadnych księży, papieży, kościoła. Wierzę po prostu, że ktoś czuwa nad nami. Swego czasu sam byłem do wszystkiego wrogo nastawiony. Zacząłem podupadać i psychicznie i fizycznie na zdrowiu.  Miałem wrażenie, że koniec. Może to głupie, ale pogadałem sobie w "myślach" z tym kimś. Dnia następnego obudziłem się jak nowo narodzony. Choć nie dostałem pieniędzy, większego szczęścia, dostałem coś lepszego- chęć życia. Mimo wszystkich swoich niepowodzeń, uważam się za szczęśliwego człowieka i nie poddaje się Smile

Strony

Skomentuj