Nigeryjskie media oskarżyły goryla o kradzież 22 tysięcy dolarów z miejscowego ZOO

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Nigeryjskie media oskarżyły małpę o zjedzenie 22 tysięcy dolarów w gotówce, które wcześniej zwierzę miało ukraść z miejscowego zoo. Śledczy szybko zdementowali jednak te twierdzenia z oczywistych względów. Okazało się, że we wspomnianym ogrodzie zoologicznym nie było żadnego goryla.

Śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie zniknięcia pieniędzy z ogrodu zoologicznego w Kano w północnej Nigerii. Lokalne media szeroko rozpisywały się o tej sprawie, a niektórzy dziennikarze zaczęli informować, że winowajcą był goryl, który rzekomo miał zjeść 22 tysiące dolarów w gotówce. Doniesienia w rzeczywistości były dalekie od prawdy, ponieważ jak ustalono prawdziwymi sprawcami była grupa uzbrojonych mężczyzn, która dokonała napadu na kasę zoo.

 

Gubernator Kano, Abdullahi Ganduje, wydał następujące oświadczenie:

Wstępne ustalenia policji wskazują, że w zoo doszło do napadu z bronią w ręku. Kwestia rzekomej kradzieży pieniędzy przez goryla to bzdury i przykład śmieciowego dziennikarstwa. W tym ogrodzie zoologicznym nie było nawet żadnego goryla.

Warto zaznaczyć, że Nigeria ma ogromne problemy z powszechną korupcją, a przestępcy często angażują się w napady z bronią w ręku lub porwania dla okupu. W odpowiedzi na rabunek ogrodu zoologicznego, prezydent kraju Muhammadu Buhari zobowiązał się do poprawy bezpieczeństwa i zwalczania przestępczości. Rzecznik policji w Kano poinformował o aresztowaniu 10 pracowników zoo podejrzanych o udział w zbrodni.

 

Co ciekawe, nieistniejący goryl nie jest pierwszym zwierzęciem w Nigerii, które zostało niesłusznie oskarżone o popełnienie przestępstwa. W zeszłym roku członkini nigeryjskiej komisji egzaminacyjnej została zawieszona po tym, jak powiedziała audytorom, że brakujące 100 tysięcy dolarów zostało zjedzone przez węża. Kobieta w zeszłym miesiącu usłyszała oficjalne zarzuty, a prokuratorzy rozpoczęli postępowanie sądowe również przeciwko jej pięciu wspólnikom.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Coś się szykuje? Propaganda w

Coś się szykuje? Propaganda w Radju Maryjanie osiągnęła taki poziom, że obecnie w tej chwili słyszę jak nadają przemówienie identycznie stylizowane jak hitlera z lat '30. Słychać z radia ten sam pogłos podprogowy robionym prze gigantofony.

Skomentuj