Niezwykły rozbłysk wykryty w kosmosie może być zupełnie nową klasą obiektów gwiezdnych

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Odkrycie gwiazdy neutronowej emitującej niezwykłe sygnały radiowe zmienia nasze rozumienie tych unikalnych systemów gwiezdnych. Dokonano tego odkrycia podczas obserwacji regionu Vela-X 1 w Drodze Mlecznej, około 1300 lat świetlnych od Ziemi a było to możłiwe za pomocą radioteleskopu MeerKAT w Afryce Południowej. 

 

Naukowcy zauważyli dziwnie wyglądający błysk, który trwał około 300 milisekund. Rozbłysk miał pewne cechy gwiazdy neutronowej emitującej fale radiowe. Ale nie zachował się tak, jak wcześniejsze obiekty tego typu. Zaintrygowani eksperci przyjrzeli się starszym danym z tego regionu w nadziei na znalezienie podobnych impulsów. 

 

Co ciekawe, znaleziono ich więce. Wcześniej zostały pominięte przez nasz system wykrywania impulsów radiowych w czasie rzeczywistym (ponieważ zwykle szuka się impulsów o długości około 20-30 milisekund). Szybka analiza czasów nadejścia impulsów wykazała, że ​​powtarzają się one co około 76 sekund – podczas gdy większość impulsów gwiazd neutronowych zajmuje kilka sekund lub nawet milisekund.

 

Nowe obserwacje wykazały, że PSR J0941-4046 ma pewne cechy „pulsara”, a nawet „magnetaru”. Pulsary to niezwykle gęste pozostałości rozpadających się olbrzymów, które normalnie emitują fale radiowe ze swoich biegunów. Gdy się obracają, impulsy radiowe mogą być mierzone z Ziemi, podobnie jak widzi się latarnię błyskającą okresowo w oddali.

 

Jednak najdłuższy znany dotychczas okres rotacji pulsarów wynosił 23,5 sekundy, co oznacza, że ​​być może znaleziono zupełnie nową klasę obiektów emitujących fale radiowe. Wyniki opublikowano dzisiaj w czasopiśmie Nature Astronomy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

I pomyśleć, że to jest

I pomyśleć, że to jest odkrycie NIESKOŃCZONOŚCI. Ale to i tak nie ma żadnego znaczenia w nieskończoności.Odkrywcy są tylko fluktuacją kwantową w nieskończoności. Ale...."Ten Niezwykły rozbłysk wykryty w kosmosie" Też nie ma żadnego znaczenia.Został określony przez fluktuację kwantową czyli odkrywców. On nie ma żadnego znaczenia.Nie jest ani wielki ani mały.Kolejna ruchawka w nieskończoności.A tych ruchawek w niekończonośći jest nieskończenie do woli a potem mamy fluktuacje odkrywcze odkrywców bo ....to jest nie do uniknięcia :)))  A i to jest nie do końca prawda. 

Portret użytkownika piotrek

Kosmos jest żywy, biologiczny

Kosmos jest żywy, biologiczny, gwiazdy to duchowe punkty serc wielkich istot kosmicznych, to że pojawiają się rozbłyski czego naukowcy nie rozumieją świadczy o tym , że wiele istot się modli za nas (przesyłają nam impulsy serca, dobrze nam życzą ) i przesyłają nam dobrą energie abyśmy się wyzwolili spod panowania idiotów tyranów, przed chwilą tych zjawisk nie było jak i wiele ciekawostek na Słońcu (to serce "Surji" Vivaswana naszego pradziadka kosmicznego jego postać materialna jest ogromna i żyje w innych gabarytach świata my jestsmy małymi drobinami w okolicy jego serca) teraz te specjalane zjawiska się pojawiły co jest odstępstwem dla "ucoznych" a błogosławieństwem dla życia kosmosu !!! Kosmos żyje, istoty się wspierają wg. nomenklatury "uczonych" dalekie obszary kosmosu odziałuja na siebie vivia la vita niech będzie błogosławiony Bóg Duch Życia kosmosu !!!

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Skomentuj