Niezwykły patent Microsoftu umożliwi rozmowy ze zmarłymi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Microsoft uzyskał właśnie patent, który pozwoliłby firmie stworzyć chatbota wykorzystującego dane osobowe zmarłych. Mowa tu o stworzeniu bota rodem z serialu Black Mirror, zdolnego do imitowania dowolnej osoby. Zarówno zmarłej jak i fikcyjnej.

Microsoft uwzględnił nawet koncepcję modeli 2D lub 3D określonych osób generowanych za pomocą obrazów i filmów wideo. Nie bez powodu wskazuje się tutaj podobieństwo do serialu Black Mirror. Odcinek pt. „Be Right Back”, opisuje rzeczywistość, w której młoda kobieta wykorzystuje podobną usługę do stworzenia chatbota przypominającego jej ukochanego. Ostatecznie decyduje się ona na zakup robota, który wyglądał i zachowywał się niemal identycznie jak on.

Sytuacja opisywana w serialu jest jeszcze daleka do realizacji, choć już wkrótce może się okazać iż podobne algorytmy będą dostępne dla najbogatszych ludzi, a dopiero później trafią do mainstreamu. Czy inteligentne algorytmy pozwolą na teoretyczne oszukanie śmierci i prowadzenie prawdziwych rozmów ze zmarłymi? Trudno byłoby zaakceptować, że jakiekolwiek oprogramowanie może imitować naszych bliskich. O tym jak rozwinie się ta technologia, przekonamy się zapewne już za kilka lat.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Emot

“Gdy tedy wejdziesz do ziemi,

“Gdy tedy wejdziesz do ziemi, którą Pan, Bóg twój, ci daje, nie naucz się czynić obrzydliwości tych ludów; (10) niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, (11) ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; (12) gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni,”

Portret użytkownika Tomasz Justek

Zobaczcie wywiad z Roger

Zobaczcie wywiad z Roger Morneau - Podróż w świat nadprzyrodzony (A trip into the Supernatural) Napisy PL - YouTube

Tak on opowiada jak byty astralne mogą emitować dowolnego człowieka, który był na tej Ziemi. To już się dzieje i napewno stworzą coś w rodzaju robota, który bedzie połączony z tym światem gdzie są duchy niematerialne demoniczne. Połączenie kwantowe. Już niedługo obraz bestii przemówi  zgodnie z Biblią. 

Portret użytkownika Quark

Każda wystarczająco

Każda wystarczająco zaawansowana technologia w niczym nie różni się od magii , co nie zmienia faktu , że mogą gdzieś istnieć istoty odżywiające się energią psychiczną tak jak my materią ale nie należy ich nazywać "demonami" czy "duchami" . Jednakże istnieje zasadnicza różnica między słowem : "emitować" i "imitować "... 

Emituje się np. obligacje , imituje się oryginał wytwarzając atrapę , podróbkę , kopię.

Portret użytkownika ala44

Nie jest możliwa rozmowa ze

Nie jest możliwa rozmowa ze zmarłymi typu osoba która żyła na Ziemi i odeszła. Rozmowa może być nawiązana z duchami Nefilim, którzy podszywają się pod ludzi zmarłych. Każda taka praktyka jest potępiona przez Stwórcę Ziemi i Nieba. 

Strony

Skomentuj