Niezwykły krwawy deszcz z Indii może mieć pozaziemskie pochodzenie

Kategorie: 

Komórki czerwonego deszczu bez DNA - źródło: Godfrey Louis / CUSAT

Pojawiły się nowe informacje na temat domniemanych przyczyn dziwnego czerwonego deszczu, który spadł w indyjskim stanie Kerala, w mieście Kannur. Zjawisko miało miejsce 28 czerwca tego roku. Jego wystąpienie bardzo zaniepokoiło mieszkańców zwłaszcza, że nie był to pierwszy raz, gdy zobaczyli taki opad.

 

Dziwny opad trwał około 15 minut,   poprzedni miał miejsce w 2001 roku i tamten deszcz wiązano z eksplozją jakiegoś ciała niebieskiego, które znalazło się w atmosferze. Astrobiolog, Godfrey Louis  z Uniwersytetu w Cochin dostał do badania próbki deszczu i ustalił, że znajdują się tam naturalne struktury komórkowe podobne do mitochondriów, tylko o fluorescencyjnych właściwościach.

 

Naukowiec stwierdził, że cząstki przybyły wraz z kometą. Ma to wspierać teorię, że komety mogą pełnić funkcję propagowania życia we Wszechświecie. Fragment którejś z komet musiał oderwać się w wyniku oddziaływania energii cieplnej ze strony Słońca i wleciał do atmosfery. Tam eksplodował a cząstki dały początek chmurom a potem opadowi.

Same nazwijmy to "komórki" są pozbawione DNA, więc nie można powiedzieć, że to jest życie, ale można powiedzieć, że to jego komponent. Nadal jednak to wyjaśnienie ma słabe punkty, bo trudno uwierzyć, że ta sekwencja zdarzeń prowadząca do czerwonego deszczu mogła zostać powtórzona. Prawdopodobieństwo jest naprawdę niewielkie. Odkrycie ozncza też, że można mówic o tym, że deszcz jaki spadł w Kerala można nazwać krwawym, bo składał sie z protoplasty krwi.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika skowron

Pozwolę sobie skopiować

Pozwolę sobie skopiować komentarz z artykułu, który był opublikowany 16 lipca rzucający nieco więcej światła na te wydarzenie:  akrrrkt(nie zarejestrowany), czw., 2012-07-19 21:40Zjawisko kolorowych deszczów zaczęło się 25 lipca i przez 10 dni padał czerwony deszcz. Później występowało już z mniejszym natężeniem do 23 września 2001r. Deszcze jakie tam padały miały kolor czerwony, żóty, zielony i czarny. Organizmy które wykryto, w artykule opisano jako komórki, które różnią się od wszelkich form życia na naszej planecie - nie miały RNA ani DNA. Składały się głównie węgla tlenu z niewielką domieszką innych pierwiastków w tym metali ciężkich. Ich ilość oszacowano na 50 ton. Odkryto, że potrafią przetrwać w temperaturze 120 stopni i przyjęto, że jest to optymalna temperatura do ich rozmanażania. Nie ma żadnych dowodów, żeby komórki były pochodzenia pozaziemskiego, a jedynie poszlaki.Reasumując, nikt nie wie co to jest, skąd to jest i jakim sposobem znalazło się w chmurach, co biorąc pod uwagę, że jest tam bardzo zimno jest zadziwiające. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No nie..!!. "skąd się wzięły

No nie..!!. "skąd się wzięły w chmurach"? Nikt nie wie?! Czy ja jestem wśród idiotów?!! A może zawartość nanocząsteczkowych metali takich jak Stront, Alluminium i Bar, przekraczający wielokrotnie normatywny  poziom stężenia w naszych włosach i paznokciach to też "są poszlaki pochodzenia pozaziemskiego"!!? Czy któryś ze "sceptyków" to sprawdził? Ja sprawdziłem analizą chromatograficzną i wiem co jest, a czego nie ma.... Te opryski zasnuwające niebo na całe dni, powodujące cuchnącą deszczówkę i cierpki, piekący  smak w ustach, są wykonywane przez pozaziemską cywilizację? A rakiety z nano-gównami wystrzeliwane w stratosferę to rozdmuchują "tajemniczy gwiezdny pył"?! Interesujący zbieg okoliczności, że dzieje się to nad rejonami największego zaludnienia jakim są Indie ( pomijam Chiny, bo tam niebo jest strzeżone - w Indiach nie,... Himalaje utrudniają kontrolę nieba nad nimi)

Portret użytkownika grzegorz brzyczyszczykiewich

Nie chce was straszyc, ale

Nie chce was straszyc, ale ten deszcz (a raczej samo zjawizko) sa skutkami przelotu Elenin, kta kto "wiozla" ze soba kupe kosmicznego "gruzu". Jak chcecie to sie smiejcie, ale ten sie smieje co smieje sie ostatni.
Jak wiadomo, Ziemia zachaczyla o ten kosmiczny gruz i troche tego wessala. Teraz zaczyna to spadac, chociaz sam proces spadania moze byc rozciagniety w czasie, w zaleznosci od tego co to jest.
Nie zgadza sie, ze wszystko co wlatuje w ziemska atmosfere musi ulec spaleniu, jak tu ktos sugerowal. To zalezy od tego co to jest, z jaka predkaoscia i pod jakim katem doasteje sie w ziemska atmosfere. Sa objekty, ktore spadaja powierzchnie planety i nie ulegaja calkowitemu spaleniu. To co sie spala, miesza sie z atmosfera. Tak rozprzestzrenia sie zycie w kosmosie. To normalka.
Tak wiec wyglada na to, ze jednak Elenin ma wplyw na zmiany na ziemi, tylko ze z opoznieniem.
 
Pozdrawiam.
 

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

@grzegorz

@grzegorz brzączyszczykiewiczdzięki za wpis. Gdyby tak naprawdę było, niektórzy musieliby tu przeprosić Deva i kilka innych osób. Rzeczywiście, wykluczyć się tego nie da. Wiadomo przecież że komety roznoszą materiał po kosmosie, a jak stare przekazy uczą, komety niosą śmierć , choroby i zwiastują wojny. Coś w tym jest... Ciekawa bardzo teza. Pozdrawiam!OZ

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika mircoboss

Ludzie co wy jecie ze takie

Ludzie co wy jecie ze takie zeczy piszecie....po pierwsze ..nie wiem czy ktos ogladal te miasto na mapie ale mnie sie nie chce wiezyc ze po 15-tu minutach deszczu znalazl sie jakis naukowiec i zbadal ta wode..!! zanim tam sie jakis naukowiec pojawil tu jus metale ktore w tym deszczu sie znalazly zdazyly zardzewiec i pusic kolor !!! wydaje mi sie ze to chyba normalne ze po jakims czasie ta woda znajdzie sobie sama kolor !!! Sorry za pisownie ale nie mam polskich liter..!!pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze udanego Weekend.u

Etna juz tez powoli robi sie goraca !!

Portret użytkownika Roobaczkowa

Sugerujesz że Hindusi to tacy

Sugerujesz że Hindusi to tacy kretyni, że nie jest możliwe aby wpadli na pomysł i zebrali nieco tych opadów do dowolnego szklanego pojemnika? Jeżeli doleją do niego jeszcze nieco alkoholu to taki preparat można badać przez kolejne setki lat.

Strony

Skomentuj