Niezwykłe zjawisko pogodowe w Wisconsin - pojawiły się słupy świetlne

Kategorie: 

Źródło: Twitter/SoCalweathernet, Twitter/TomPrudyWI, Wikimedia Commons

W niedzielę wieczorem w Beloit w stanie Wisconsin wystąpiło niezwykle rzadkie zjawisko pogodowe znane jako słup świetlny. National Weather Service poinformowało o utrzymującej się ponad pięć godzin zamarzającej mgle w tym obszarze, co stworzyło idealne warunki dla powstawania świetlistych anomalii.

Słupy słoneczne są zjawiskiem optycznym, które powstaje, gdy światło jest załamywane przez kryształy lodu. Światła te mają tendencję do przyjmowania koloru źródła światła.

„Słupy świetlne wyglądają jak zwykłe promienie słońca dla obserwatora. Zazwyczaj źródłem światła są uliczne latarnie, jednak także inne światło może tworzyć filary w odpowiednich warunkach.” powiedział meteorolog David Samuhel

„Zazwyczaj kryształy lodu są na tyle małe, że pozostają zawieszone w powietrzu i powstają tylko przy dużych mrozach.” – dodał Samuhel. – „Mówimy tutaj o temperaturach od minus 10 do minus 20 stopni lub zimniej.”

Meteorolog podkreślił również, że rzadkie zjawisko powstaje tylko w przypadku występowania wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Aby powstała odpowiednia mgła z krysztami lodu, warunki pogodowe musi panować duży mróz, a nawet lekki wiatr może rozproszyć zjawisko. Kryształy lodu muszą również znajdować się blisko ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jescze nie widziałem, żeby

Jescze nie widziałem, żeby światło samoistnie formowało się z linii w rozchylony stożek. Najprawdopodobniej są to małe Kolumny Buddyjskie powstałe podczas grupowej medytacji. Taki mniej-więcej mają kształt u góry. Powinien być podobny stożek od dołu do punktu o największej gęstości. Plan torusa. Nie ma go, bo jest duża "gęstość" stawianych kolumn, co świadczy o energetycznym uzdrawianiu okolicy przez zorganizowaną grupę. Czas " występowania zjawiska " też by się zgadzał. Ale to info dla wtajemniczonych. Reszta wykaże się wyparciem takiej opcji z możliwych interpretacji tego co widać, albo standardową ignorancją. Świat się zmienia nie do poznania. Tu się można wykazywać wiarą. Prawda to, czy nieprawda?

Portret użytkownika Tom kaznodzieja

Jakich bogow? Człowieka,

Jakich bogow? Człowieka, slowianie czcili demony albo cos czego nie ma. Jedyny Bog to Jezus Chrystus w Trojcy Jedyny. Nie dziwi cie czemu caly swiat mial wiele bostw a nagle sie pojawil traki Israel z jednym Bogiem? Bo to Jest Bog prawdziwy który wytraci balwoachwalcow I wyznawcow demonow. Ewangelia sie rozeszla I teraz czas na zniwa. Blagam cie bracie nawroc sie do Jezusa Chrystus bo to jest Bog Zywy. Pozdro

Skomentuj