Niezwykłe zdarzenie w świecie muzyki: ABBA wraca po 40 latach ... jako hologramy

Kategorie: 

Źródło: Internet

W show-biznesie zdarzało się już wiele spektakularnych powrotów. W zasadzie to kwestia ceny. Jednak członkowie ABBY pozostawali nieugięci, aż do teraz.

Dla niektórych szwedzki zespół to synonim kiczu, ale dla ogromnej rzeszy ludzi, nawet młodych, to kultowa formacja, z wieloma megahitami, które do dziś „bujają” lepiej niż komputerowe „wygibasy” dj-ów, którym wokalu użyczają największe diwy popu, w styli Rihanny, Katy Perry, Beyonce czy Lady Gagi.

Członkowie ABBY potwierdzili wreszcie prace nad pierwszym od 40 lat albumem zespołu. Do tego w planach jest specjalne, wirtualne show. Niezwykły holograficzny pokaz na scenie został wykonany przez firmę George'a Lucasa zajmującą się efektami specjalnymi, przy użyciu techniki motion capture i innych wiodących technologii.

Nowa płyta zatytułowana jest „Voyage”. To pierwszy album szwedzkiego zespołu od 1981 roku. Będzie zawierała 10 nowych utworów. Jej premiera zaplanowana jest na 5 listopada i z całą pewnością okaże się globalnym sukcesem.

Wspomniane show ma odbyć się 27 maja 2022 roku. Jak zapewnia ABBA „będzie to najbardziej osobliwy i spektakularny koncert, jaki można sobie tylko wymarzyć”.

ABBA jest jednym z najlepiej sprzedających się zespołów w historii muzyki popularnej. Sprzedała ponad 300 milionów płyt, plasując się na tym samym poziomie, co Madonna i Elton John. Więc płyt sprzedali jedynie The Beatles, Elvis Presley i Michael Jackson.

Członkowie szwedzkiej supergrupy w 2000 roku otrzymali propozycję powrotu na scenę za miliard dolarów, ale odmówili. Wtedy mówili, że nawet, gdyby ktoś podwoił ofertę i dał im 2 miliardy dolarów, i tak by ją odrzucili. Twierdzili: „to się już nigdy nie zdarzy; upłynęło zbyt wiele czasu, rozeszliśmy się.”

A jednak się zdarzy, dlatego dla fanów muzyki jest to wydarzenie epokowe. Czy powrót ABBY spełni oczekiwania? Okaże się za kilka miesięcy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Nie wiem jaki to ma sens ale

Nie wiem jaki to ma sens ale w sumie, fajnie im to szło kiedyś w śpiewaniu. Może i dzisiaj się znowu załapią na fanów ? Nie mam nic przeciwko Smile Jeśli już nic z przodu nie ma to może tyły coś zmienią ? 

Portret użytkownika Set

Najgorszy kicz to ten tzw.

Najgorszy kicz to ten tzw. polski hip hop, z żalącymi się handlarzami narkotyków ubranych w reklamówki. To nie jest muzyka tylko jakaś wilcza spowiedź. Już lepiej wypada francuski, bo jest chociaż śmieszny. Jakiś rozsądny metal i 60's rock to już jakby muzyka dla facetów, adult pop dla romantyków, pop dla małolatów.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Od NWO nie da sie uciec

Od NWO nie da sie uciec UZALEZNIA na wszystkie sposoby Język
Czekam kiedy beda UPDATE do czipa by mozna bylo sobie wgrac program RAMBO czy jakis inny bohater MATrixa - czyli przegrywa popierajacego NWO i ich technologie jak gry , internet , smartfon.

Portret użytkownika Wodzu

Oj wydaję mi się mistrzu ,że

Oj wydaję mi się mistrzu ,że straciłeś swoją życiową szanse ,mogłeś walnąć sobie podwójną dawkę tego co ci tak mózg dodała i po porostu siedzieć cicho ,Ale sam się wywołałeś do lewackiej tablicy z pytanie , już to was od dawna cechuje że wypowiadacie się na temat ,nie mając zielonego pojęcia ,i czy było warto marnować O,2 i podnosić efekt cieprarniany ? Sam sobie odpowiedź ?

Strony

Skomentuj