Niezwykłe zaćmienie w Jakucji. Dzień zmienił się nagle w noc. Obszar wielkości Włoch pogrążył się w ciemnościach

Kategorie: 

Źródło: siberiantimes.com

W piątek, 20 lipca, mieszkańcy Jakucji, na dalekim wschodzie Rosji zostali zaskoczeni dziwnym zjawiskiem. Nagle w środku dnia, zrobiło się ciemno. Niektórzy zdezorientowani zjawiskiem ludzie wyszli na ulicę, sprawdzić dlaczego nie widać Słońca. Brak jednak dobrego wyjaśnienia dla tego wydarzenia. 

Nagła ciemność dotknęła obszar Żigański i Jeweno-Bytantaiski w Jakucji. To właśnie tam, od 11:00 do 14:00 w niewytłumaczalny sposób wszystko pogrążyło się w ciemnościach. 

Źródło: siberiantimes.com

Zdjęcia świadków pokazują sylwetki drzew i budynków widziane na tle dziwnego czerwonego nieba. Dzień nagle zmienił się w noc, włączyły się światła latarni a samochody musiały używać reflektorów do jazdy nocą. Sceneria była tak niesamowita, że wiele osób zaczęło podejrzewać, że to co widzą to coś paranormalnego.

Źródło: siberiantimes.com

Naukowcy od razu zaoferowali racjonalne wyjaśnienie. Ich zdaniem za nagłą ciemność odpowiadają liczne pożary szalejące na Syberii. Rzeczywiście wiele lasów płonie tam jak co roku o tej porze. Pióropusze dymu z takich pożarów mogą skutecznie zasłonić na ziemi dostęp do Słońca oraz napełnić powietrze niebezpiecznymi gazami. Jednak mieszkańcy Jakucji są sceptyczni, bo ich zdaniem w powietrzu nie było pyłu, którego obecność zdradza pochodzenie dymu jako skutku pożaru.

Źródło: siberiantimes.com

Zwraca się też uwagę, że większość z pożarów, które byłyby w stanie coś takiego wywołać znajduje się setki kilometrów od miast objętych tym dziwnym zaćmieniem w środku dnia. ym i aerozole, mogą się przemieszczać nawet tysiące kilometrów. Jeden z syberyjskich pożarów, do którego doszło 3 lipca, spowodował potężny pióropusz dymu, który przez 11 dni przemieścił się ponad 8000 kilometrów, przechodząc przez północno-wschodnią Rosję, Alaskę, aż do centralnej Kanady.

Źródło: siberiantimes.com

Jednak do tej pory nie ma oficjalnych informacji ze strony władz, potwierdzających, że zaćmienie w Jakucji wywołały wędrujące kłęby dymu. Sugeruje się też, że może to być kombinacja naturalnych i antropogenicznych czynników, takich jak zanieczyszczenia przemysłowe. Niewątpliwie jakieś wyjaśnienia muszą się pojawić, bo zaćmieniem został objęty obszar wielkości Włoch. Brak oficjalnych informacji skutkuje powstawaniem wielu teorii spiskowych zakładających, że ciemność to skutek testu nowej rosyjskiej broni, czy upadku meteorytu.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Kto nie chce stać się

Kto nie chce stać się bezradnym i zaskoczonym sytuacją , która ogranie cały świat , niech bardzo poważnie potraktuje to co tu napiszę.To co tam zademonstrowano , to generalna próba przed tzw. trzema dniami ciemności , która ma ostrzec tych którzy mają dużą wiarę . Pokazano to w rejonie mało zaludnionym , aby nie wywołać zbędnej paniki.Najpierw , co to było ?. To był założony " plaster" (mniejszy niż obaszr zaciemnienia) subkontinuum dublujacy naszą rzeczywistośc kontinuum w tym rejonie z jednoczesnym przestrojeniem i podłaczeniem rzeczywistości pod nim na to subkontinuum. Uwaga !. Nie było tam zademonstrowane odcięcie rejonu od kontinuum od ogólnej rzeczywistości Ziemi w usytuowaniu w systemie słonecznym , a to będzie miało miejsce dla całej Ziemi wraz z jej księżycem .Cel ?. Podstawowy , to przeniesienie Ziemi i księżyca na dalszą orbitę od Słońca , na taką gdzie rok będzie miał około 400 dni.To stara orbita " przedpotopowa". W trakcie tej operacji zostanie przeprowadzone miliardy operacji towarzyszących , realizujących cele podrzędne.Wyjaśniam co się wtedy wydarzy. Nasza planeta wraz z księżycem na ten czas zostanie umieszczona w ogromnej wakuoli (bańka wyodrębnionej rzeczywistości ) , która jednocześnie będzie posiadać własne subkontinuum) . To subkontinuum nie jest jednak tak statyczne jak rzeczywistość " naturalna", dlatego mogą się wtedy dziać rzeczy dla was niezwykłe , które wymieniała Matka Boska różnym osobom , których wybrała na swoich posłańców.Będzie wtedy ogólna ciemność nad całą ziemią , bo światło Słońca wędruje po szlakach rzeczywistości kontinuum podstawowego. Spadnie bardzo temperatura atmosfery. Przedmioty moga się ruszać a kształty wyginać i falować . Elektryczność przestanie funkcojnować , nawet baterie latarek . Czemu ?- bo macie o niej jak i o grawitacji i magnetyzmie fałszywe teorie , które zawiodą w sytuacji odłaczenia od rzeczywistości kontinuum i podłączenia do tej czasowej " protezy". Kiedy ma się to stać ?. Tego nie wiem dokładnie ale jest to kwestią najbliższych lat. Nie dalej niż 10.Na koniec : Radzę się na to przygotować niezwłocznie , a w trakcie tego , zachowywać według pouczenia MB i osób które o tym opowiadały .Osoby wierzące szczególnie uczulam na posiadanie  tzw. gromnic , które są nie tylko świecami ale i nadprzestrzennym punktem orientacyjnym(pietnem rzeczywistości subkontinuum) , który w tracie ich świecenia zapewni odpowiednią ochronę miejsca przed wszelkimi zakusami zła , które się wtedy nasili.

Portret użytkownika Kimbur

Mógłbyś dobrze zarabiać na

Mógłbyś dobrze zarabiać na pisaniu powieści fantastyczno-naukowych (ale z wykorzystaniem akapitów, proszę). Teoria Twoja jest bardzo ciekawa, lecz jej sprawdzenia jakoś za bardzo nie pragnę - po prostu dostaniemy przy okazji po głowach nieźle.

Portret użytkownika Extension

Nom. Jeśli zgaśnie słońce i

Nom. Jeśli zgaśnie słońce i przestanie działać elektryczność to w pierwszej chwili panika, niedowierzanie i tysiące prób zrozumienia. Po kilku godzinach ludzie stracą poczucie czasu, będą zamieszki. Wielu zabarykaduje się w domach, zapewne będą zamieszki i plądrowanie sklepów a ludzie zbiją się w grupy. Prawdopodobne są nawet zbiorowe samobójstwa.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Zero informacji  oprócz

Zero informacji  oprócz bezpośrednio głosem , wszystko  co potrzebuje prądu elektrycznego przestanie działać , czyli ogólny chaos . Na domiar " plemię żmijowe "(ukryty wróg człowieka, plemnię przewrotne i wiarołomne  , a nie tak jak nauczaja ślepcy , że  to faryzeusze i uczeni w pismie )przygotowuyje się na tą okazję , gromadząc byty ze stworzeń stadnych do panowania nad zachowaniami tłumu i zbiegowisk . Tym możecie sobie przede wszystkim tłumaczyć masowe padnięcia ptaków, ryb i inmnych zwierzat stadnych .

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Jaz posiadam wiedzę od Ducha

Jaz posiadam wiedzę od Ducha Prawdy , prosto z Przybytku Świadectwa , ale wy mnie nie musicie wierzyć.Posłuchaj tego co uznał kościół w/g dzienniczka ś. Faustyny : "

Napisz to: nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król

miłosierdzia. Nim nadejdzie dzien. sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie

taki.

Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi.

Wtenczas ukaże się znak Krzyża na niebie, a z otworów gdzie były ręce i nogi przebite

Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które jakiś czas będą oświecać ziemię.

Będzie to na krotki czas przed dniem ostatecznym. (Dz 83).   Moja uwaga: Wszelkie zaćmienia jak domniemają ludzie , nie sprawią aby z firmamentu nieba znikły gwiazdy lecz jeszcze bardziej byłyby widoczne.Tylko to co podałem wyzej wywoła taki skutek . Natomiast znak  o którym mówił Jezus siostrze Faustynie , to bardzo prosta operacja , polegająca na umieszczeniu w odpowiednich miejscach tej wakuoli odpowiednich czasz rzeczywistości , przez które będzie przedostawać się światło słoneczne.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Ja nic nie wymyśliłem , tylko

Ja nic nie wymyśliłem , tylko zpowiadam wam wypełnienie tego urywka Apokalipsy , którego część znaczeń ukrytych pod metaforami wam odkryłem  :                                                                                                                                                           

Żniwo i winobranie6

14 Potem ujrzałem: 
oto biały obłok - 
a Siedzący na obłoku, podobny do Syna Człowieczego, 
miał złoty wieniec na głowie, 
a w ręku ostry sierp. 
15 I wyszedł inny anioł ze świątyni, 
wołając głosem donośnym do Siedzącego na obłoku: 
«Zapuść Twój sierp i żniwa dokonaj, 
bo przyszła już pora dokonać żniwa, 
bo dojrzało żniwo na ziemi!» 
16 A Siedzący na obłoku rzucił swój sierp na ziemię 
i ziemia została zżęta. 
17 I wyszedł inny anioł ze świątyni, która jest w niebie, 
i on miał ostry sierp. 
18 I wyszedł inny anioł od ołtarza, 
mający władzę nad ogniem7
i donośnie zawołał do mającego ostry sierp: 
«Zapuść twój ostry sierp 
i poobcinaj grona winorośli ziemi, 
bo jagody jej dojrzały!» 
19 I rzucił anioł swój sierp na ziemię, 
i obrał z gron winorośl ziemi, 
i wrzucił je do tłoczni Bożego gniewu - ogromnej. 
20 I wydeptano tłocznię poza miastem, 
a z tłoczni krew wytrysnęła aż po wędzidła koni, 
na tysiąc i sześćset stadiów8.".

Strony

Skomentuj