Niezwykłe zachowanie kanadyjskich łosi

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej zaobserwowano niezwykłe zachowanie niektórych zwierząt. Łosie chodzą w kółko obijając się o drzewa. Nawet doświadczeni leśnicy mówią, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli.

 

Po raz pierwszy dziwne zachowanie łosi zaobserwowano w zeszłym tygodniu. Świadkowie twierdzili, że zwierzęta biegały w kółko niczym pies goniący własny ogon. Po jakimś czasie łosie padają z wycieńczenia.

 

Według weterynarzy takie zachowanie zwierząt może wskazywać na zakażenie jakimś pasożytem mózgu, lub innego rodzaju uraz neurologiczny. Zakażenia mózgu są bardziej częste u karibu, ale obserwowano też potwierdzone przypadki u łosi. Aby jednak wyrokować co jest przyczyną potrzebne jest dokonanie odpowiednich badań klinicznych.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Typowa robaczyca z czerwiami

Typowa robaczyca z czerwiami w mózgu. U nas takie rzeczy zdarzają się u lisów i dzików - to zwierzęta które żrą padlinę. Na własne oczy widziałem też świnię zakażoną włośnicą która też kręciła się w koło bo w mózgu ulokowały się czerwie. Łoś jest roślinożercą ale mógł się tym "poczęstować" żrąc rośliny zabrudzone kałem zakażonych zwierząt. A kanadyjscy leśnicy powinni zrobić autopsję zwłok padłego zwierzęcia a nie gdybać "co to takiego".

Portret użytkownika gwiezdny mały budda

Ostatecznych czasach

Ostatecznych czasach żyjemy.
Zwierzątka czują wibracje.
Nie napisano w którym kierunku chodzą. W lewo czy prawo.
Jeśli w lewo chodzą to czują powrót drugiego słońca.
Zabawne,iż ludzie są ślepcami, gdyż nie czują, widzą jak powracają z Gwiazd słoneczni ludzie.

Skomentuj