Niezwykłe słupy świetlne są obserwowane na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

W sieciach społecznościowych pojawia się coraz więcej obserwacji nietypowych zjawisk atmosferycznych przypominających słupy świetlne. Większość z nich ma związek z niskimi temperaturami, ale jest też taka forma tego zjawiska gdy niezwykły snop światła widziany jest w cieplejszych regionach. 

 

Ostatnio niezwykłe pokazy świetlne widziano na Hawajach, w Tajlandii oraz w Rosji na wybrzeżu Morza Czarnego. Być może to co było widać w tych trzech miejscach to zjawisko o taki samym rodowodzie. Może to być tak zwany słup słoneczny, czyli efekt odbicia nisko położonego Słońca.

 

Niesamowite kolumnowe promienie widziano 13 i 14 lutego tego roku na Hawajach. Pojawiły się nad wulkanem Mauna Kea dlatego wiązano je z jego ewentualną aktywnością. W rzeczywistości jednak do zaistnienia takiej świetlnej koluny potrzebne jest silne źródło światła, a takiego wulkan dać nie może.

Obserwacja na Hawajach

Jednak najprawdopodobniej był to słup słoneczny chociaż jest to zjawisko nietypowe dla południowych szerokości geograficznych, gdzie leżą Hawaje. Wygląda na to, że nawet w tropikach pojawiło się sporo kryształków lodu, które spowodowały tak niezwykłe odbicie światła słonecznego. 

Obserwacja w Rosji

Podobnej obserwacji dokonano kilka dni temu na niebie nad rosyjskim miastem Anapa, na wybrzeżu Morza Czarnego. Trzeba przyznać, że  kolumny świetlne zaobserwowane tam przypominają niezwykłe zjawisko optyczne obserwowane na Hawajach.

Obserwacja w Tajlandii

Być może to samo spowodowało nietypową obserwację w Tajlandii, do której doszło 13 marca bieżącego roku. Ludzie przebywający w okolicy miasta Chaiyaphum dziwili się temu co widzą na niebie. Niektórzy uznali to za zdarzenie paranormalne.

Obserwacja w Tajlandii

Trzeba jednak przyznać, że rzeczywiście wygląda to nieco inaczej niż wspomniane powyżej zjawiska. Jednak i w tym przypadku najłatwiej wytłumaczyć tą kolumnę świetlną jako nietypowy słup słoneczny.

Nietypowa obserwacja w Tajlandii

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Z załączonych do artykułu

Z załączonych do artykułu zdjęć tylko jedno wydaje się być reprezentatywne.

Sądząc z pozostałych zdjęć ludzie tak się obserwowanym zjawiskiem "przejęli", że nie chciało im się nawet znaleźć lepszego punktu obserwacji.
 

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

''Będą znaki na ziemi wodzie

''Będą znaki na ziemi wodzie i powietrzu.'' I co? Ano nic. Titanic jak tonął to orkiestra grała więc hulaj dusza... to tyle o ateistach. Teraz słowo o ''wierzących'' bo nie są lepsi. Prości ludzie modlili się do cudownego pniaka, albo innych cudów-widów na niebie już od tysięcy lat, więc takie zjawiska widocznie nie są nowe.

Portret użytkownika MiamiVibe

Jeśli będziecie oczekiwać

Jeśli będziecie oczekiwać zniszczeń, śmierci i ogólnego rozpier**** to tak będzie. Myśli to energia i mają siłę sprawczą. Zamiast czekać na mityczne sądy ostateczne, jezusów, mahometów czy inne dziadostwo powstałe w chorej ludzkiej głowie poniżające nas i niewolące od zarania dziejów, uwierzcie w końcu w siebie i dążcie do zjednoczenia rasy ludzkiej. Tylko my sami możemy coś zrobić z tym bajzlem, który zgotowały nam wyznawcy diabła. Czy wy wyznawcy religijni jedynie co potraficie to paść bezmyślnie na kolana bez żadnego zadawania pytań i wątpliwości ?? Czekanie na mesjaszy z mitycznych niebios to pułapka i pewna śmierć. 

------------------------------------

Jedynym czego się boją, jesteś Ty.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika MiamiVibe

Nowa religia owszem, choć ja

Nowa religia owszem, choć ja się za boga nie uważam i raczej new age za mną nie przemawia. To samo chrześcjaństwo go uznaje za boga, choć chrześcijanom jakoś nie po drodze z new agem czy satanizmem lavejańskim. To jak to w końcu jest ? Smile

------------------------------------

Jedynym czego się boją, jesteś Ty.

Strony

Skomentuj