Niezwykle silny supertajfun Mangkhut uderzył w Hongkong i Filipiny!

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Sahrab Nabiyev, VKontakte

Supertajfun Mangkhut, który jest niemal dwa razy silniejszy niż huragan Florence, uderzył w Hongkong oraz Filipiny. Tajfun osiągnął niebywałą siłę porównywalną do 500 tys. bomb atomowych „Little Boy”. Miliony osób zostały ewakuowane z zagrożonych regionów.

Tajfun Manghut spustoszył prowincję Cagayan oraz wyspę Luzon na Filipinach. Prędkość wiatru w epicentrum osiąga 265 km/h, z porywami do 322 km/h. Do tej pory oficjalne źródła podały, że ofiarą żywiołu padły już 52 osoby. Część ofiar to prawdopodobnie górnicy, uwięzieni w starym schronie po osunięciu się części góry w prowincji Benguet na wyspie Luzon.

Przed uderzeniem w Filipiny Mangkhut trafił na niewielką wyspę Guam na Oceanie Spokojnym. Oto nagranie z 11 września 2018 r.:

W nocy z piątku na sobotę tajfun spowodował wysokie na niemal 8 metrów fale, które wywołały potężne tsunami. Wyspa Luzon została spustoszona przez powodzie oraz niezwykle silne wiatry. Wstępny bilans mówi o zniszczonych domach, uprawach rolnych, a także lotnisku w mieście Tuguegarao.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika piotrek

Jaka natura !!!! ha ha

Jaka natura !!!! ha ha normalnej pogody nie ma już nad Ziemią od dziesiątków lat. W tej balii z wodą nad naszymi głowami każdy misza miszo swoją łychą. I tych łych jest kilka ale rusko-niemiecka i amerykańska największe. Technologie umożliwiają sciąganie ogromnych ilości zimnego powietrza w rejony ciepłe tworzenie takich właśnie huraganów i trzęsień ziemi gdzie chcą !!!! W Izraelu można sobie zakupić laser pogodowy. Świat naturlany jest miły spokojny i przyjazny jak sam Bóg. Sterowany ręką oszołomów ruskich i innych jest taki jak na załączonym obrazku !!!

Portret użytkownika eee

to nie wojna, to natura.

to nie wojna, to natura.
Tam jest tak co roku. To był 15 tajfun w tym roku. Fakt, że największy od 60 lat, czyli odkąd je rejestrują.
W zeszłym roku w sierpniu, też był taki pieścioch tylko odrobinę mniejszy. Co roku są większe i w Stanach i w Azji. Jak nie nauczą się nimi sterować to przyjdzie taki z 600km/godz i naprawdę pozamiata.

Portret użytkownika lipka

Skoro bomba atomowa na

Skoro bomba atomowa na Hiroszimę w '45 roku pochłonęła w jednej chwili 21 tysięcy ofiar a siła tego churaganu jest 500 tysięcy razy silniejsza od tamtej bomby atomowej to z prostego rachunku wychodzi mi 10 500 000 000 ofiar w ludziach, o zniszczeniach nie wspomnę. Ludzkość zniknie z powierzchni Ziemi i to razem z kosmitami chyba bo na dzień dzisiejszy to Ziemian nawet tyle nie ma na Ziemi.

Skomentuj