Niezwykle silny supertajfun Mangkhut uderzył w Hongkong i Filipiny!

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Sahrab Nabiyev, VKontakte

Supertajfun Mangkhut, który jest niemal dwa razy silniejszy niż huragan Florence, uderzył w Hongkong oraz Filipiny. Tajfun osiągnął niebywałą siłę porównywalną do 500 tys. bomb atomowych „Little Boy”. Miliony osób zostały ewakuowane z zagrożonych regionów.

Tajfun Manghut spustoszył prowincję Cagayan oraz wyspę Luzon na Filipinach. Prędkość wiatru w epicentrum osiąga 265 km/h, z porywami do 322 km/h. Do tej pory oficjalne źródła podały, że ofiarą żywiołu padły już 52 osoby. Część ofiar to prawdopodobnie górnicy, uwięzieni w starym schronie po osunięciu się części góry w prowincji Benguet na wyspie Luzon.

Przed uderzeniem w Filipiny Mangkhut trafił na niewielką wyspę Guam na Oceanie Spokojnym. Oto nagranie z 11 września 2018 r.:

W nocy z piątku na sobotę tajfun spowodował wysokie na niemal 8 metrów fale, które wywołały potężne tsunami. Wyspa Luzon została spustoszona przez powodzie oraz niezwykle silne wiatry. Wstępny bilans mówi o zniszczonych domach, uprawach rolnych, a także lotnisku w mieście Tuguegarao.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika piotrek

Jaka natura !!!! ha ha

Jaka natura !!!! ha ha normalnej pogody nie ma już nad Ziemią od dziesiątków lat. W tej balii z wodą nad naszymi głowami każdy misza miszo swoją łychą. I tych łych jest kilka ale rusko-niemiecka i amerykańska największe. Technologie umożliwiają sciąganie ogromnych ilości zimnego powietrza w rejony ciepłe tworzenie takich właśnie huraganów i trzęsień ziemi gdzie chcą !!!! W Izraelu można sobie zakupić laser pogodowy. Świat naturlany jest miły spokojny i przyjazny jak sam Bóg. Sterowany ręką oszołomów ruskich i innych jest taki jak na załączonym obrazku !!!

Portret użytkownika eee

to nie wojna, to natura.

to nie wojna, to natura.
Tam jest tak co roku. To był 15 tajfun w tym roku. Fakt, że największy od 60 lat, czyli odkąd je rejestrują.
W zeszłym roku w sierpniu, też był taki pieścioch tylko odrobinę mniejszy. Co roku są większe i w Stanach i w Azji. Jak nie nauczą się nimi sterować to przyjdzie taki z 600km/godz i naprawdę pozamiata.

Portret użytkownika lipka

Skoro bomba atomowa na

Skoro bomba atomowa na Hiroszimę w '45 roku pochłonęła w jednej chwili 21 tysięcy ofiar a siła tego churaganu jest 500 tysięcy razy silniejsza od tamtej bomby atomowej to z prostego rachunku wychodzi mi 10 500 000 000 ofiar w ludziach, o zniszczeniach nie wspomnę. Ludzkość zniknie z powierzchni Ziemi i to razem z kosmitami chyba bo na dzień dzisiejszy to Ziemian nawet tyle nie ma na Ziemi.

Skomentuj